Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
καλησπέρα σας, στην νέα κάρτα aegean visa premium ,φαίνονται οι ημερομηνίες λήξης των διαφόρων εκπτωτικών κουπονιών στην εφαρμογή?
ευχαριστώ
 

Manos46

Member
Μηνύματα
590
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Πως θα μετατρέψω τους bonus πόντους μου σε μίλια; Ψάχνω ψάχνω στο app αλλά δεν βρίσκω κάτι...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Πως θα μετατρέψω τους bonus πόντους μου σε μίλια; Ψάχνω ψάχνω στο app αλλά δεν βρίσκω κάτι...
Στον λογαριασμό σου miles & bonus κάτω-κάτω βλέπεις τη συνδεδεμένη πιστωτική και έχει την επιλογή μετατροπή Bonus πόντων σε μίλια.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Επέστρεψα από ταξίδι και ενώ χρησιμοποίησα τα κουπόνια για fast track και αποσκευή, αυτά φαίνονται ακόμα διαθέσιμα στην κατηγορία "τα κουπόνια μου". Ωστόσο, όταν έκανα εξαργύρωση το 25 ευρώ, αυτόματα εξαφανίστηκε. Είναι bug;
 
D

Delmem38110

Guest
Επέστρεψα από ταξίδι και ενώ χρησιμοποίησα τα κουπόνια για fast track και αποσκευή, αυτά φαίνονται ακόμα διαθέσιμα στην κατηγορία "τα κουπόνια μου". Ωστόσο, όταν έκανα εξαργύρωση το 25 ευρώ, αυτόματα εξαφανίστηκε. Είναι bug;
ναι. παραμένουν ορατά αλλά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.
τα κουπόνια εισιτηρίων αφαιρούνται μετά την εξαργύρωση.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Οι έξτρα πόντοι που πιστωνονται στην κάρτα από κάποια προωθητική γίνονται μίλια κανονικά έτσι? Πχ Κωτσοβολος ή άλλα μαγαζιά που λένε πόντοι x50 ή αγόρασε το τάδε προϊόν και πάρε 20.000 πόντους δώρο.
Επίσης στο τέλος του μήνα έχει όριο τους πόσους πόντους κάνεις μίλια?
 
D

Delmem38110

Guest
Οι έξτρα πόντοι που πιστωνονται στην κάρτα από κάποια προωθητική γίνονται μίλια κανονικά έτσι? Πχ Κωτσοβολος ή άλλα μαγαζιά που λένε πόντοι x50 ή αγόρασε το τάδε προϊόν και πάρε 20.000 πόντους δώρο.
Επίσης στο τέλος του μήνα έχει όριο τους πόσους πόντους κάνεις μίλια?
σε όλα ναι.
δεν έχουν όριο μετατροπής οι πιστωτικές.
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Ας γράψω κι εγώ την ιστορία μου με τις νέες κάρτες Aegean Bonus.

Είμαι παλιός κάτοχος της απλής Aegean Bonus Visa χωρίς συνδρομή κτλ., της κλασσικής σκούρα μπλε που είχαμε όλοι. Όταν ξεκίνησε το θέμα δεν ασχολήθηκα καθόλου. Κάποια στιγμή με ενημέρωσαν οτι θα μου αποστείλουν την νέα Aegean Bonus, αυτή που είναι ένα γαλάζιο ξεθωριασμένο με 40€ συνδρομή κτλ..

Ήρθε, δεν την ενεργοποίησα καθώς διάβαζα εδώ και σκεφτόμουν τι θα κάνω. Κάποια στιγμή κάποιος έγραψε οτι έκανε νέα αίτηση για Aegean Bonus Visa Premium. Και λέω, ώπα γίνεται αυτό?

Μπήκα κι εγώ λοιπόν στο site και έκανα αίτηση για νέα κάρτα. Μετά απο κάποιες μέρες μου τηλεφώνησαν για να μου στείλουν τα συμβόλαια με courrier να τα υπογράψω και να τα στείλω πίσω. Λίγες μέρες μετά εμφανίστηκε η κάρτα στο webbanking και μερικές μέρες αργότερα ήρθε και στα χέρια μου. 2 ημέρες μετά την ενεργοποίηση, μπήκαν και τα 8000 μίλια (αναβάθμισης & εξαργύρωσης) στον λογαριασμό μου.

Πλέον είμαι λοιπόν κάτοχος της Premium, και θα δίνω 80€ συνδρομή. Μετά τον 1ο χρόνο θα κάνω αξιολόγηση αν με συμφέρει με τα κουπόνια, τις εκπτώσεις κτλ. Και ανάλογα συνεχίζω ή όχι. Και έχω και την παλιά την κλασική χωρίς συνδρομή.

Αυτά! Όποιος θέλει βοήθεια κάπου ρωτάει.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Αντίστοιχη και η δική μου εμπειρία. Μετά από συζήτηση στο νήμα αυτό, έκανα αίτηση για έκδοση νέας Aegean Bonus Premium. Ενώ εκκρεμούσε η αίτηση, είδα στο web banking ότι έχει εκδοθεί νέα κάρτα. Λίγες ημέρες μετά, από τα στοιχεία του γραπτού μηνύματος, καταλαβαίνω ότι επρόκειτο για την κάρτα αντικατάστασης της υπάρχουσας (την οποία εξαρχής είχα αποφασίσει να αγνοήσω). Ωστόσο, την επομένη λαμβάνω άλλο μήνυμα ότι η αίτησή μου έγινε δεκτή. Έλαβα ταχυδρομικά και τις δύο κάρτες (τη νέα με καθυστέρηση) και εννοείται ενεργοποίησα μόνο τη νέα. Στο web banking βλέπω πλέον τρεις κάρτες Aegean, ενώ στο λογαριασμό της Aegean έβλεπα την παλιά και μία Premium, αλλά η premium έγραφε επί μέρες ότι δεν είχε ενεργοποιηθεί ακόμα. Μέχρι πριν λίγο, που τη βλέπω κανονικά, ενώ έχουν περάσει και το 8.000 welcome miles και είμαι και ένα βήμα πριν αλλάξω βαθμίθα και να πάω silver.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αντίστοιχη και η δική μου εμπειρία. Μετά από συζήτηση στο νήμα αυτό, έκανα αίτηση για έκδοση νέας Aegean Bonus Premium. Ενώ εκκρεμούσε η αίτηση, είδα στο web banking ότι έχει εκδοθεί νέα κάρτα. Λίγες ημέρες μετά, από τα στοιχεία του γραπτού μηνύματος, καταλαβαίνω ότι επρόκειτο για την κάρτα αντικατάστασης της υπάρχουσας (την οποία εξαρχής είχα αποφασίσει να αγνοήσω). Ωστόσο, την επομένη λαμβάνω άλλο μήνυμα ότι η αίτησή μου έγινε δεκτή. Έλαβα ταχυδρομικά και τις δύο κάρτες (τη νέα με καθυστέρηση) και εννοείται ενεργοποίησα μόνο τη νέα. Στο web banking βλέπω πλέον τρεις κάρτες Aegean, ενώ στο λογαριασμό της Aegean έβλεπα την παλιά και μία Premium, αλλά η premim έγραφε επί μέρες ότι δεν είχε ενεργοποιηθεί ακόμα. Μέχρι πριν λίγο, που τη βλέπω κανονικά, ενώ έχουν περάσει και το 8.000 welcome miles και είμαι και ένα βήμα πριν αλλάξω βαθμίθα και να πάω silver.
Στο πρόγραμμα miles & bonus δεν σου εμφανίζει τη μη ενεργοποιημενη; Εμένα μου την εμφανίζει
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom