Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

depy!!!

Member
Μηνύματα
740
Likes
1.969
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
εγω δεν μπορω να μετατρεψω και στους περισσοτερους δεν γινεται αλλα μερικοι λενε οτι γινεται σε καποες καρτες αλλα δεν έχουμε καταλαβει γιατι γίνεται αυτο .
Είναι οι παλιές aegean bonus visa, χωρίς συνδρομή που δεν ξεχωρίζουν από πού προέρχονται οι πόντοι. Μετατρέπουν σε μίλια, ο, τι δουν στο λογαριασμό
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
6.832
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Παρεπιμπτοντως τη Δευτέρα υποτίθεται ότι θα πιστωθούν άλλοι 150000 πόντοι από την εν λόγω αγορά (ειδική προωθητική ενέργεια για τηλεοράσεις samsung), ελπίζω να μην τους ψάχνω κ αυτούς
Μήπως σου έβαλαν τους έξτρα πόντους, γιατί εγώ δεν βλέπω τίποτα για αντίστοιχη αγορά Samsung;
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Μήπως σου έβαλαν τους έξτρα πόντους, γιατί εγώ δεν βλέπω τίποτα για αντίστοιχη αγορά Samsung;
Όχι δεν μου τους έβαλαν κ πήρα τηλ - αναμένω απάντηση - στο μεταξύ μου έχουν βάλει λιγότερους ήδη κατά την αγορά όποτε περιμένω να μου πουν κ Γι αυτό
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
6.832
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Όχι δεν μου τους έβαλαν κ πήρα τηλ - αναμένω απάντηση - στο μεταξύ μου έχουν βάλει λιγότερους ήδη κατά την αγορά όποτε περιμένω να μου πουν κ Γι αυτό
Καλά πάμε…
Αν μπορείς ενημέρωσε για το τι έγινε.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Καλά πάμε…
Αν μπορείς ενημέρωσε για το τι έγινε.
Καλημέρα ! Μου πιστώσαν σήμερα τους 150000 πόντους - εξακολουθώ να περιμένω απάντηση γιατί σε αγορά 2699€ μου πιστώθηκαν 260.118 πόντοι αντί του ορθού των 269.900 πόντων (αφού έτρεχε προσφορά 1€=100 πόντοι), αλλά ένα βήμα τη φορά 😉
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
6.832
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Καλημέρα ! Μου πιστώσαν σήμερα τους 150000 πόντους - εξακολουθώ να περιμένω απάντηση γιατί σε αγορά 2699€ μου πιστώθηκαν 260.118 πόντοι αντί του ορθού των 269.900 πόντων (αφού έτρεχε προσφορά 1€=100 πόντοι), αλλά ένα βήμα τη φορά 😉
Ευχαριστώ για την ενημέρωση.
Μπήκαν και οι δικοί μου, χωρίς να χρειαστεί να τους πάρω τηλέφωνο.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
18
Η εξαργύρωση bonus πόντων για κράτηση πτήσεων μέσω της Alpha Bank (και όχι μεταφορά πόντων στην Aegean και μετά εξαργύρωση μιλίων), αποφέρει μίλια; Γιατί κάπου διάβασα ότι αν το κλείσεις μέσω τράπεζας το εισιτήριο με πόντους φαίνεται ότι το κλείνει η τράπεζα εκ μέρους σου, και εσύ λαμβάνεις κανονικά τα μίλια που θα έπαιρνες αν πλήρωνες για το εισιτήριο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η εξαργύρωση bonus πόντων για κράτηση πτήσεων μέσω της Alpha Bank (και όχι μεταφορά πόντων στην Aegean και μετά εξαργύρωση μιλίων), αποφέρει μίλια; Γιατί κάπου διάβασα ότι αν το κλείσεις μέσω τράπεζας το εισιτήριο με πόντους φαίνεται ότι το κλείνει η τράπεζα εκ μέρους σου, και εσύ λαμβάνεις κανονικά τα μίλια που θα έπαιρνες αν πλήρωνες για το εισιτήριο
Αυτό είναι το πρόβλημα με την πληροφορία στα social media και τα forum σήμερα: γράφει ο καθένας ότι π@π@ριά του κατέβει και μετά εσύ το διαβάζεις και το παίρνεις σοβαρά...

Όχι, το εισιτήριο κλείνεται σε booking class που δεν αποδίδει μίλια.
 

Takaroun89

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους. Μια μικρή βοήθεια... Είμαι κάτοχος της παλιάς aegean bonus visa και σκέφτομαι να βγάλω την premium αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει να πληρώνω το 80 κάθε χρόνο. Είμαστε οικογένεια με 2 μωρά 2-5 χρονών και κάνουμε σχεδόν κάθε χρόνο ένα ταξίδι εξωτερικό (σπάνια μπορεί και ένα δεύτερο). Άρα σκέφτομαι αν θα μπορώ να εξαργυρώσω όλα τα προνόμια και μπορούν να συνδυαστούν. Και ένα τελευταίο γιατι κούρασα αν κλείσω 1+1 ή με μίλα μπορώ να αλλάξω ημερομηνίες?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.063
Likes
1.612
Καλησπέρα σε όλους. Μια μικρή βοήθεια... Είμαι κάτοχος της παλιάς aegean bonus visa και σκέφτομαι να βγάλω την premium αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει να πληρώνω το 80 κάθε χρόνο. Είμαστε οικογένεια με 2 μωρά 2-5 χρονών και κάνουμε σχεδόν κάθε χρόνο ένα ταξίδι εξωτερικό (σπάνια μπορεί και ένα δεύτερο). Άρα σκέφτομαι αν θα μπορώ να εξαργυρώσω όλα τα προνόμια και μπορούν να συνδυαστούν. Και ένα τελευταίο γιατι κούρασα αν κλείσω 1+1 ή με μίλα μπορώ να αλλάξω ημερομηνίες?
Το ένα 1+1 ισχύει για κράτηση με δύο ενήλικες μόνο, επομένως αν σκοπεύεις να πετάξεις με τα παιδιά σου, δεν μπορείς να κάνεις χρήση. Το 25€ κουπόνι μπορεί να εξαργυρωθεί σε άλλη κράτηση, αλλά αν ταξιδεύεις μόνο μια φορά τον χρόνο, χλωμό. Τα δύο κουπόνια για αποσκευές, αναβάθμιση θέσης ή fast track θα σου είναι πραγματικά χρήσιμα; Εσύ ξέρεις, αλλά νομίζω πως δεν χρειάζεσαι την premium, μείνε στην παλιά, ιδιαίτερα αν είναι δωρεάν.
 

nick07

Member
Μηνύματα
307
Likes
574
Καλησπέρα σε όλους. Μια μικρή βοήθεια... Είμαι κάτοχος της παλιάς aegean bonus visa και σκέφτομαι να βγάλω την premium αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει να πληρώνω το 80 κάθε χρόνο. Είμαστε οικογένεια με 2 μωρά 2-5 χρονών και κάνουμε σχεδόν κάθε χρόνο ένα ταξίδι εξωτερικό (σπάνια μπορεί και ένα δεύτερο). Άρα σκέφτομαι αν θα μπορώ να εξαργυρώσω όλα τα προνόμια και μπορούν να συνδυαστούν. Και ένα τελευταίο γιατι κούρασα αν κλείσω 1+1 ή με μίλα μπορώ να αλλάξω ημερομηνίες?
Και στις 2 περιπτωσεις τα εισιτηρια αλλαζουν - με μιλια ομως θα πρεπει να υπαρχει διαθεσιμοτητα σε μιλια και για την αλλη πτηση που θελεις, επομενως οχι παντα τοσο απλο.
 

nick07

Member
Μηνύματα
307
Likes
574
Το ένα 1+1 ισχύει για κράτηση με δύο ενήλικες μόνο, επομένως αν σκοπεύεις να πετάξεις με τα παιδιά σου, δεν μπορείς να κάνεις χρήση. Το 25€ κουπόνι μπορεί να εξαργυρωθεί σε άλλη κράτηση, αλλά αν ταξιδεύεις μόνο μια φορά τον χρόνο, χλωμό. Τα δύο κουπόνια για αποσκευές, αναβάθμιση θέσης ή fast track θα σου είναι πραγματικά χρήσιμα; Εσύ ξέρεις, αλλά νομίζω πως δεν χρειάζεσαι την premium, μείνε στην παλιά, ιδιαίτερα αν είναι δωρεάν.
Στους ορους αναγραφει οτι θα πρεπει στην κρατηση να ειναι 2 επιβατες (χωρις να αναφερει απαραιτητα ενηλικες). Σιγουρα δεν μπορει να το εξαργυρωσει σε κρατηση με εναν ενηλικα κ ενα παιδι; Ετσι θα μπορουσε να βαλει το 1+1 σε αυτη την κρατηση και το 25ρι σε κρατηση του δευτερου ενηλικα με το δευτερο παιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom