1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Δεκέμβριο 2015 - Μάρτιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αεροπορικές Εταιρείες' που ξεκίνησε από το μέλος danev, στις 30 Νοεμβρίου 2009.

1. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βελγιο
    Μας εχουν πεθανει στα δωρεαν μιλια. Παρα πολλα εισιτηρια και ρεπανακια, καροτα στο σπιτι το 2019 αλλα δεν θα μεινουν για τα ξενοδοχεια...Τραγικο :haha:

gelf likes this.
  2. makisg

makisg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Galway- Dublin- London
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησιά Φίτζι
    Έχω γεμίσει 2 καταψύκτες, δεν έχει μέρος που να τα βάλω..... τα ραπανάκια:haha::haha:

chris7, gelf, karfitsa and 2 others like this.
  3. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βελγιο
    Φτιαξτε τα τουρσι, μαρμελαδα, γλυκο του κουταλιου . Θα ρθουν δυσκολες μερες :haha:.

gelf, Dina Z and makisg like this.
  4. buffon85

buffon85 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κένυα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
    με την προσφορα του χοντου Χ20 και την πασχαλινη προσφορα Χ2 εχω μαζεψει σαμπουαν και για την επομενη ζωη

gelf, greco, Pel and 4 others like this.
  5. makisg

makisg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Galway- Dublin- London
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησιά Φίτζι

Γιατί δεν τα λέτε αυτά ρε παιδιά και έχω γεμίσει πιτυρίδα:haha::haha:

chris7, gelf, karfitsa and 4 others like this.
  6. xanthi3

xanthi3 Member

Καλησπέρα σε όλους! Καταρχήν οι απορίες μου είναι αρχάριου στην χρήση πιστωτικών και bonus αλλά έχω μπερδευτεί.. Έχω 2 πιστωτικές , alpha mastercard και μια προσφάτως εκδοθείσα aegean visa. Στα μίλια επιβράβευσης της aegean είμαι περίπου στα 40.000 και άλλα 9000 στις κάρτες.. Ερώτηση 1η: Μου εμφανίζονται συνολικά οι πόντοι και στις 2 κάρτες. Δεν γίνεται διάκριση με βάση την χρήση της κάθεμιας;
    Ερώτηση 2η: Είχα επιλέξει κατά την έκδοση της aegean visa να μετατρέπονται αυτόματα σε μίλια, αλλά δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο ακόμη. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;
    Ερώτηση 3η (αν σας έχει τύχει): Χθες μου έδειχνε στις κάρτες 11.000 μίλια και ξαφνικά σήμερα χωρίς να έχω κάνει κάποια εξαργύρωση 9.000... Πού μπορεί να οφείλεται;;;
    Ευχαριστώ!

7. adiaforos

adiaforos Member

Νομίζω έχεις μπερδέψει τα μίλια από το miles & bonus με τους πόντους του alpha bonus. Τα πρώτα αφορούν μίλια που κερδίζεις μέσω των καναλιών της aegean (πτήσεις, duty free, συνεργασίες κλπ.) αλλά και με μετατροπή πόντων από τον alpha bonus λογαριασμό σου. Οι πόντοι από τον alpha bonus λογαριασμό που προέρχονται από τη Aegean Bonus Visa έχεις επιλέξει να μεταφέρονται (ως μίλια) στο miles & bonus, σωστά; Η μεταφορά αυτή θα γίνεται μια φορά το μήνα. Μέχρι τότε θα βλέπεις το σύνολο των πόντων από τις δύο κάρτες αθροιστικά στον alpha bonus λογαριασμό σου. Οι 2.000 λιγότεροι πόντοι φαντάζομαι αφορούν την αυτόματη μετατροπή σε μίλια. Σε μια-δυο μέρες θα φανούν στον miles & bonus λογαριασμό σου.
    Υπάρχει η εφαρμογή Bonus της ALPHA BANK στο appstore, μπορείς να την κατεβάσεις για να βλέπεις το ιστορικό των πόντων σου. Και αν θες, στον κωδικό σύστασης γράφεις τον δικό μου: 00BFB (μηδέν, όχι όμικρον).

xanthi3 likes this.
  8. Yorgos

Yorgos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    πήγαμε , πήγαμε
    Ισχύει ακομη οτι αν ψωνισω ονλαιν απο τον κωτσοβολο Κυριακή παίρνω επιπλέον μίλια;

9. Δημήτρης X.

Επόμενο Ταξίδι:
    Κίνα
    Όχι, έχει σταματήσει

Yorgos likes this.
  10. croce

croce Member

Yorgos likes this.
  11. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βελγιο
    Ξερουν τι κανουν. Για να φτιαξουμε αποθηκες για τα ζαρζαβατικα και τα σαμπουαν ( δες πιο πανω).

kitsos!, evi01, makisg and 2 others like this.
  12. Δημήτρης X.

Επόμενο Ταξίδι:
    Κίνα
    Εγώ με το δάνειο θα ρίξω τον τοίχο στο σαλόνι για να βάλω την 88ίντσες τηλεόραση που δίνει 500.000 πόντους!

kitsos!, Pel, chris7 and 6 others like this.