Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

D

Delmem38110

Guest
Καλημερα σας,
όντως τα κουπόνια είναι ετήσια ,αλλα πάντα ανάλογα με την κατηγορία της κάρτας Miles&Bonus.
Δηλαδή αν εχει καποιος Gold έχει τα ανάλογα κουπόνια ,δεν τα χρησιμοποιήσει ως την λήξη τους και τυχει να αλλαξει μετα κατηγορία σε Silver ,τότε θα πάρει τα κουπόνια της Silver κατηγορίας για το επόμενο έτος.
εδώ μιλάμε για την πιστωτική κάρτα της αλφα με το brand της αιγαίου.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
View attachment 358696
Οι κάτοχοι των καρτών Aegean Bonus Visa που έχουν προχωρήσει σε έκδοση πιστωτικής κάρτας πριν την 1/6/2021, μπορούν να διατηρήσουν την υφιστάμενη κάρτα τους με το υφιστάμενο επιτόκιο και με αναπροσαρμοσμένη αναλογία μετατροπής των Bonus πόντων σε μίλια εξαργύρωσης σε 4 Bonus πόντοι = 3 Μίλια, που θα εφαρμοστεί από 1/1/2022.
Aρχικά πήραμε μια μικρή δίμηνη παράταση εμείς οι παλιοί αντί 1/1/2022 πάμε για το Μάρτιο...

Μπορώ να διατηρήσω την παλιά μου κάρτα;
Διατηρώντας την παλιά σας κάρτα δεν επωφελείστε από τα νέα μοναδικά προνόμια που σάς προσφέρει η νέα κάρτα σας Aegean Bonus Visa Premium. Επιπρόσθετα, η αναλογία μετατροπής των Bonus πόντων σας σε μίλια του Προγράμματος Miles+Bonus, θα αναπροσαρμοστεί σε 4 Bonus πόντοι = 3 Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης από 1.3.2022.

Αλλά πλέον μέχρι 15/11 έχει μπει επιλογή μέσα στο λογαριασμό και αν δεν επιλέξουμε θα μας στείλουν μια από τις δύο που θα επιλέξει λέει η τράπεζα για μας αλλά αν θέλουμε βέβαια την αγνοούμε όταν έρθει... περίεργα πράγματα

Τι θα γίνει αν δεν επιλέξω να αναβαθμίσω την κάρτα μου έως τις 15.11.2021;

Μετά τις 15.11.2021, η Alpha Bank θα προχωρήσει στην αντικατάσταση της υφιστάμενης κάρτας σας, επιλέγοντας για εσάς μία από τις δύο νέες Aegean Bonus Visa κάρτες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Aρχικά πήραμε μια μικρή δίμηνη παράταση εμείς οι παλιοί αντί 1/1/2022 πάμε για το Μάρτιο...

Μπορώ να διατηρήσω την παλιά μου κάρτα;
Διατηρώντας την παλιά σας κάρτα δεν επωφελείστε από τα νέα μοναδικά προνόμια που σάς προσφέρει η νέα κάρτα σας Aegean Bonus Visa Premium. Επιπρόσθετα, η αναλογία μετατροπής των Bonus πόντων σας σε μίλια του Προγράμματος Miles+Bonus, θα αναπροσαρμοστεί σε 4 Bonus πόντοι = 3 Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης από 1.3.2022.

Αλλά πλέον μέχρι 15/11 έχει μπει επιλογή μέσα στο λογαριασμό και αν δεν επιλέξουμε θα μας στείλουν μια από τις δύο που θα επιλέξει λέει η τράπεζα για μας αλλά αν θέλουμε βέβαια την αγνοούμε όταν έρθει... περίεργα πράγματα

Τι θα γίνει αν δεν επιλέξω να αναβαθμίσω την κάρτα μου έως τις 15.11.2021;

Μετά τις 15.11.2021, η Alpha Bank θα προχωρήσει στην αντικατάσταση της υφιστάμενης κάρτας σας, επιλέγοντας για εσάς μία από τις δύο νέες Aegean Bonus Visa κάρτες.
Αυτο περιμενα. Για να δουμε αν εμεις που εχουμε συμβολαιο χωρις συνδρομη θα μας ακυρωσουν το παλιο συμβολαιο η θα μας κανουν νεο συμβολαιο με συνδρομη.
Δεν ειναι δυσκολο να αγνοηθει, απλα δεν την ενεργοποιουμε και κραταμε την παλια ως τη ληξη της εφοσον δεν ακυρωθει.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Αυτο περιμενα. Για να δουμε αν εμεις που εχουμε συμβολαιο χωρις συνδρομη θα μας ακυρωσουν το παλιο συμβολαιο η θα μας κανουν νεο συμβολαιο με συνδρομη.
Δεν ειναι δυσκολο να αγνοηθει, απλα δεν την ενεργοποιουμε και κραταμε την παλια ως τη ληξη της εφοσον δεν ακυρωθει.
Προφανώς αυτό θα κάνουμε, εμένα είναι και καινούργια λήγει σε 3+ χρόνια. Το θέμα είναι τι άλλοι περιορισμοί μπορεί να μπουν μελλοντικά και δεύτερον τι γίνεται με όσους η κάρτα λήγει μέσα στους επόμενους μήνες. Εκεί θα πάει και καινούργια και παλιά δηλαδή...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Η δικη μου ληγει τον Αυγουστο. Θα δω τι περιθωρια εχω να αποφυγω το 80ρι καθε χρονο που εχω γλιτωσει εδω και πολλα χρονια. Αν υποχρεωθω στο 80ρι, απλα θα αλλαξω στρατηγικη εξαργυρωσης ωστε να αξιζει τον κοπο.
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτο περιμενα. Για να δουμε αν εμεις που εχουμε συμβολαιο χωρις συνδρομη θα μας ακυρωσουν το παλιο συμβολαιο η θα μας κανουν νεο συμβολαιο με συνδρομη.
Δεν ειναι δυσκολο να αγνοηθει, απλα δεν την ενεργοποιουμε και κραταμε την παλια ως τη ληξη της εφοσον δεν ακυρωθει.
εμάς Οκτώβριο έληγε η κάρτα μας και μας έστειλαν στην ανανέωση μια ίδια εμφανισιακά με την παλιά, μέσα στους όρους είχε και το περιβόητο 4 πόντοι γίνονται 3, χωρίς συνδρομή. είχαμε κάνει όμως αίτηση για αναβάθμιση και μετά από μερικές μέρες ήρθε η καινούρια.
μπορεί να κοστίζει 80 ευρώ, αλλά όταν κάνεις μετατροπή και βλέπεις 25% μίλια παραπάνωαξιζει. έχει ένα δωρεάν εισιτήριο συνταξιδιώτη σε οικονομική η μπίζνες (πληρώνεις μόνο τους φόρους το δοκίμασα) και 25 ευρώ έκπτωση. τα άλλα είναι κουπόνια για θέσεις και βαλίτσες
η αναβάθμιση αξίζει και με το παραπάνω.
το άσχημο είναι ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα κουπόνι ανά κράτηση.
το 80αρι το κερδίζεις πενταπλά.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Οχι εγω που δεν αγοραζω κανενα Aegean και παρασιτω.
H αλήθεια είναι αυτή, κι εγώ δεν έχω πληρώσει εισιτήριο aegean ποτέ ως τώρα για ταξίδι μόνο με εξαργυρώσεις ταξιδεύω οπότε γι αυτό μας φαίνεται αλλιώς. Αν κάποιος ταξιδεύει μια φορά έστω με κανονική χρέωση και είναι και ζευγάρι συμφέρει η premium
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
H αλήθεια είναι αυτή, κι εγώ δεν έχω πληρώσει εισιτήριο aegean ποτέ ως τώρα για ταξίδι μόνο με εξαργυρώσεις ταξιδεύω οπότε γι αυτό μας φαίνεται αλλιώς. Αν κάποιος ταξιδεύει μια φορά έστω με κανονική χρέωση και είναι και ζευγάρι συμφέρει η premium
Και φανταζεσαι οτι σε περιοδο κοβιντ θα πληρωσω την Aegean κανονικα για 2 ατομα ωστε σε περιπτωση διαταραξης να περιμενω κουπονι απο το να κλεισω φθημοτερα low cost που θα μου δωσει σε χρονο dt τα λεφτα πισω? Γιατι? Πηγε ρολοι ολο το 2020 με τοσες ακυρωσεις με τις low cost. Και τα δωρεαν της Aegean. Εγω μεχρι τη ληξη κοβιντ δεν θα αγορασω κανονικο εισιτηριο Aegean.

Εσύ όμως δεν έχεις αφήσει Laptop για Laptop από τον Κωτσο 😂
Οχι, θα πεταω τα 80ρια ×2 καρτες= 160 τον χρονο σε υποσχετικες ταξιδιου. Δεν σφαξανε. Καλυτερα να μενουν σπιτι.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
έχει ένα δωρεάν εισιτήριο συνταξιδιώτη σε οικονομική η μπίζνες (πληρώνεις μόνο τους φόρους το δοκίμασα)
Είναι απλής μετάβασης, επιστροφής ή ανάλογα με την κράτηση του κυρίως ταξιδιώτη (κατόχου της κάρτας) ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom