Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Τελευταια Κυριακη του μηνα και ειδα οτι μου αφαιρεθηκαν ολοι οι ποντοι (κι αυτοι που συνελλεξα με την American Express) για να μετατραπουν σε μιλια. Αλλαξε κατι και δεν το μαθαμε; Οχι οτι με χαλασε βεβαια.
Απ οτι καταλαβα, πλεον ο καθένας εχει εναν bonus λογαριασμο στον οποιο συγκεντρώνονται οι ποντοι απο ολες τις καρτες. δεν συγκεντρωνεις δλδ για καθε καρτα ξεχωριστα.Δεν ξερω απο ποτε ισχυει, αλλα ισως ειναι αυτο..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απ οτι καταλαβα, πλεον ο καθένας εχει εναν bonus λογαριασμο στον οποιο συγκεντρώνονται οι ποντοι απο ολες τις καρτες. δεν συγκεντρωνεις δλδ για καθε καρτα ξεχωριστα.Δεν ξερω απο ποτε ισχυει, αλλα ισως ειναι αυτο..
αυτο ειναι. απο 3/12 οπως εχει συζητηθεί εκτεταμενα στο θεμα εδω και 6-7 μηνες. ποστ 461.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Να ρωτήσω ...τα μίλια σας έχουν πιστωθεί για αυτό το μήνα;Έχουν πάρει τους πόντους από την Κυριακή και ακόμα τίποτα..συνήθως μέχρι Τετάρτη φαίνονται.
 

radiohan

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Τα μίλια πιστώνονται την πρώτη ευδομαδα του επόμενου μήνα και αφαιρούνται από το λογαριασμό το τελευταίο Σάββατο η Κυριακή ,τον τρέχον μήνα ,(δηλαδή αφαιρέθηκαν από το λογαριασμό την Κυριακή μέχρι την άλλη Παρασκευή θα περάσουν στο λογαριασμό της Aegean ).
 

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
Καλησπέρα στην παρέα,

Μιας και ταξιδεύω αρκετές φορές τον χρόνο με Aegean/Olympic κυρίως στο εσωτερικό σήμερα είπα να δω τους όρους για την Aegean Visa.Αρχικά νόμιζα ήταν χρεωστική αλλά απ ότι κατάλαβα είναι πιστωτική αποκλειστικά.

Συνοπτικά διάβασα για 40€ συνδρομή τον χρόνο απ τον 2ο κ μετά (1ος δώρο).
Επειδή δεν έχω ξανα χρησιμοποιήσει πιστωτική αλλά και είμαι φοιτητής και δε δηλώνω εισόδημα,ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα που δεν βρήκα ''καθαρά''.

1) Ελέγχεται φορολογικά το άτομο ώστε να βεβαιωθεί ότι υπάρχει εισόδημα;
2) Εάν ο λογαριασμός πληρώνεται κατευθείαν υπάρχει επιτόκιο; Η αν χαλάσω 100€ πχ πληρώνω 100€
3)Υπάρχει ελάχιστη παραμονή;

Ότι άλλη συμβουλή δεκτή!Άντε μπας δούμε καμιά Silver η Gold miles μερα :D
 
  • Like
Reactions: Pel

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
1) Ναι, επειδή είναι πιστωτική η κάρτα, πρέπει να υπάρχει εισόδημα.
2) Εάν πληρώνεις όλο το ποσό του λογαριασμού, τότε δεν επιβαρύνεσαι με τόκους.
3) Όχι, δεν υπάρχει ελάχιστη παραμονή.
 

4ever

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω.
Επίσης τα μίλια που μαζεύεις είναι εξαργύρωσης κ όχι αναβάθμισης...γιατί έχεις αφήσει να εννοηθεί ότι θα γίνεις silver ή gold μέσω της συλλογής bonus της alpha.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω.
Επίσης τα μίλια που μαζεύεις είναι εξαργύρωσης κ όχι αναβάθμισης...γιατί έχεις αφήσει να εννοηθεί ότι θα γίνεις silver ή gold μέσω της συλλογής bonus της alpha.
Δίνει και 5000 μίλια αναβάθμισης με την έκδοση.
 

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
Δίνει 5000 και 2000 με την πρώτη συναλλαγή αναβάθμισης απ οτι κατάλαβα.
Μπορώ να τη βγάλω στο όνομα του πατέρα μου και μετά να μεταφέρω τα μίλια μέσω της Aegean στη δικιά μου κάρτα με την λειτουργία Togeather ώστε να χρησιμοποιώ εγώ τα προνόμια;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.783
Δίνει 5000 και 2000 με την πρώτη συναλλαγή αναβάθμισης απ οτι κατάλαβα.
Μπορώ να τη βγάλω στο όνομα του πατέρα μου και μετά να μεταφέρω τα μίλια μέσω της Aegean στη δικιά μου κάρτα με την λειτουργία Togeather ώστε να χρησιμοποιώ εγώ τα προνόμια;
Για να ανοιξεις Together πρεπει να γινεις πρωτα silver .
Γιατι δεν ζητας απο τον πατερα σου να σου εξαργυρωνει εισιτηρια? Εξαργυρωνουμε για οποιον θελουμε.
Αλλα προνομια δεν εχεις στην κατωτερη βαθμιδα, μην εχεις ιδιαιτερες προσδοκιες. Το πολυ να τον ψησεις να σου εξαργυρωσει κανενα business να παρεις γευση απο προνομιακη πτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.714
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom