Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Να ρωτήσω για το κουπόνι για το δωρεάν εισιτήριο του συνοδού από την premiun visa.
Η χρήση του κουπονιού πρέπει να γίνει σε 12 μήνες.
Το ταξίδι πρέπει να πραγματοποιηθεί 12 μήνες μετά την ενεργοποίηση της κάρτας ή μπορεί να το εξαργυρώσεις σε 12 μήνες και το ταξίδι να γίνει αργότερα;;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Να ρωτήσω για το κουπόνι για το δωρεάν εισιτήριο του συνοδού από την premiun visa.
Η χρήση του κουπονιού πρέπει να γίνει σε 12 μήνες.
Το ταξίδι πρέπει να πραγματοποιηθεί 12 μήνες μετά την ενεργοποίηση της κάρτας ή μπορεί να το εξαργυρώσεις σε 12 μήνες και το ταξίδι να γίνει αργότερα;;
Έχω χρησιμοποιήσει ήδη το κωδικό για συνοδό, οπότε δοκίμασα τον εκπτωτικό κωδικό των 25€ που δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα, για μια κράτηση τον Φεβρουάριο του 2023 και το πήρε κανονικά.
Χωρίς τίτλο.png


Οπότε φαντάζομαι οτι το ίδιο ισχύει και για τον εκπτωτικό κωδικό του συνοδού. Μετράει η ισχύς του κουπονιού και το να γίνει η κράτηση μέσα σε αυτό το χρονικό πλαίσιο και όχι οι ημερομηνίες πραγματοποίησης του ταξιδιού.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Απλά είναι άγνωστο τι ισχύει σε περίπτωση ακύρωσης (από αυτούς). Ίσως να επιστρέφεται με την αρχική ημερομηνία λήξης...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Τα 3000 μίλια της premium τα έχει πάρει κανείς ή τα παίρνουμε αργότερα;
 

dimitriscrete

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Θα ήθελα την βοήθεια σας εάν κάποιος μπορεί να βοηθήσει : τον Απρίλιο μου ήρθε λοιπόν η απλή κάρτα της Aegean σε αντικατάσταση της μπλε κάρτας που είχα. Πήρα τηλέφωνο και ζήτησα την Premium ως Gold πελάτης της Alpha. Μου είπαν λοιπόν οτι έπρεπε πρώτα να ενεργοποιήσω την απλή κάρτα και μετά να ζητήσω αναβάθμιση σε Premium και αυτό έκανα. Καμία απάντηση μέχρι τώρα. Την προηγούμενη εβδομάδα μίλησα με εκπρόσωπο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Alpha και μου είπε οτι εκκρεμεί το αίτημα μου και δεν γνωρίζει γιατί έχει καθυστερήσει τόσο. Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο ? Κάνω συνεχώς χρήση την Aegean visa και σκέφτομαι να την αφήσω χωρίς χρήση γιατ κανένα μήνα, να ζητήσω ακύρωση και μετά να κάνω αίτηση για την Premium. Έχει κάποιος κάτι να προτείνει ?
 

katerina**

Member
Μηνύματα
9
Likes
10
Θα ήθελα την βοήθεια σας εάν κάποιος μπορεί να βοηθήσει : τον Απρίλιο μου ήρθε λοιπόν η απλή κάρτα της Aegean σε αντικατάσταση της μπλε κάρτας που είχα. Πήρα τηλέφωνο και ζήτησα την Premium ως Gold πελάτης της Alpha. Μου είπαν λοιπόν οτι έπρεπε πρώτα να ενεργοποιήσω την απλή κάρτα και μετά να ζητήσω αναβάθμιση σε Premium και αυτό έκανα. Καμία απάντηση μέχρι τώρα. Την προηγούμενη εβδομάδα μίλησα με εκπρόσωπο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Alpha και μου είπε οτι εκκρεμεί το αίτημα μου και δεν γνωρίζει γιατί έχει καθυστερήσει τόσο. Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο ? Κάνω συνεχώς χρήση την Aegean visa και σκέφτομαι να την αφήσω χωρίς χρήση γιατ κανένα μήνα, να ζητήσω ακύρωση και μετά να κάνω αίτηση για την Premium. Έχει κάποιος κάτι να προτείνει ?
Μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Το αίτημά μου εκκρεμεί από τις 19 Μαΐου και κανείς δενμπορεί να με ενημερώσει για την αιτία Μία υπάλληλος μου είπε ότι το θέμα είναι διαδικαστικό, καθώς γίνεται μαζική αποστολή καρτών και καθυστερεί (?) ενώ έτερη υπάλληλος το διέψευσε. Χρησιμοποιώ κι εγώ πολύ την Aegean bonus, οπότε προχθες τους έβρισα και σκέφτηκα να την ακυρώσω. Υποτίθεται ότι θα με έπαιρνε κάποιος να με ενημερώσει την ίδια μέρα και φυσικά ακόμη τον περιμένω....
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Βασικά, τύχατε και στην περίοδο κατάργησης των Diners καρτών, επομένως ίσως να έχει πέσει αρκετός φόρτος εργασίας το τελευταίο διάστημα στο αρμόδιο τμήμα, μιας που γίνονται/θα γίνουν μαζικές αντικαταστάσεις καρτών. Προσωπικά, θα σύστηνα υπομονή.
 
Last edited:

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Βασικά, τύχατε και στην περίοδο κατάργησης των Diners καρτών, επομένως ίσως να έχει πέσει αρκετός φόρτος εργασίας το τελευταίο διάστημα στο αρμόδιο τμήμα, μιας που γίνονται/θα γίνουν μαζικές αντικαταστάσεις καρτών. Προσωπικά, θα σύστηνα υπομονή.
Γινείτε Κατάργηση της DINERS ?
 
D

Delmem38110

Guest
Βασικά, τύχατε και στην περίοδο κατάργησης των Diners καρτών, επομένως ίσως να έχει πέσει αρκετός φόρτος εργασίας το τελευταίο διάστημα στο αρμόδιο τμήμα, μιας που γίνονται/θα γίνουν μαζικές αντικαταστάσεις καρτών. Προσωπικά, θα σύστηνα υπομονή.
αυτό δεν είναι καλο. με τι θα αντικατασταθούν; πάει το 1=8.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η χρυσή Alpha Bank Visa και Mastercard καθώς και η Platinum Bonus Mastercard δίνουν Χ 8.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom