Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Θα ήθελα την βοήθεια σας εάν κάποιος μπορεί να βοηθήσει : τον Απρίλιο μου ήρθε λοιπόν η απλή κάρτα της Aegean σε αντικατάσταση της μπλε κάρτας που είχα. Πήρα τηλέφωνο και ζήτησα την Premium ως Gold πελάτης της Alpha. Μου είπαν λοιπόν οτι έπρεπε πρώτα να ενεργοποιήσω την απλή κάρτα και μετά να ζητήσω αναβάθμιση σε Premium και αυτό έκανα. Καμία απάντηση μέχρι τώρα. Την προηγούμενη εβδομάδα μίλησα με εκπρόσωπο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Alpha και μου είπε οτι εκκρεμεί το αίτημα μου και δεν γνωρίζει γιατί έχει καθυστερήσει τόσο. Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο ? Κάνω συνεχώς χρήση την Aegean visa και σκέφτομαι να την αφήσω χωρίς χρήση γιατ κανένα μήνα, να ζητήσω ακύρωση και μετά να κάνω αίτηση για την Premium. Έχει κάποιος κάτι να προτείνει ?
Έχω κάνει την αντίστροφη διαδικασία. Έχω ενεργοποιήσει την platinum κ έχω κάνει ταυτόχρονα αίτηση για κατάργηση της κ αντικατάσταση με την απλή, μετά από υποδείξω υπάλληλου. Έχουν περάσει 2 μήνες κ κάθε φορά που καλώ μου λένε ότι τα αιτήματα θα διεκπεραιωθούν μαζικά, για αυτό καθυστερεί. Θεώρησα ότι θέλουν να με αποτρέψουν από το να ακυρώσω την platinum κ να την κάνω απλή, αλλά τώρα που διαβάζω ότι συμβαίνει κ αντίστροφα, μάλλον καταλήγω ότι όντως είναι θέμα φόρτου τελικά.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Έχω κάνει την αντίστροφη διαδικασία. Έχω ενεργοποιήσει την platinum κ έχω κάνει ταυτόχρονα αίτηση για κατάργηση της κ αντικατάσταση με την απλή, μετά από υποδείξω υπάλληλου. Έχουν περάσει 2 μήνες κ κάθε φορά που καλώ μου λένε ότι τα αιτήματα θα διεκπεραιωθούν μαζικά, για αυτό καθυστερεί. Θεώρησα ότι θέλουν να με αποτρέψουν από το να ακυρώσω την platinum κ να την κάνω απλή, αλλά τώρα που διαβάζω ότι συμβαίνει κ αντίστροφα, μάλλον καταλήγω ότι όντως είναι θέμα φόρτου τελικά.
και γιατι δεν εκανες κατευθείαν αίτηση για την απλή και έκανες για την platinum?
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
και γιατι δεν εκανες κατευθείαν αίτηση για την απλή και έκανες για την platinum?
Είχα την κλασική Aegean από παλιά, κ αυτόματα τη μετέτρεψαν σε premium αντί να την κάνουν απλή ή να με ρωτήσουν, ίσως
 
Last edited:

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Είχα την κλασική Aegean από παλιά, κ αυτόματα τη μετέτρεψαν σε platinum αντί να την κάνουν απλή ή να με ρωτήσουν, ίσως
σε αυτή τη περίπτωση απλά δεν ενεργοποιείς την platinum και συνεχίζεις να χρησιμοποιείς την παλιά. και σε μένα έτσι έγινε.
βέβαια μου έστειλαν την aegean premium bonus visa, εσύ αναφέρεσαι στη platinum bonus mastercard?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.032
Likes
41.027
Είχα την κλασική Aegean από παλιά, κ αυτόματα τη μετέτρεψαν σε platinum αντί να την κάνουν απλή ή να με ρωτήσουν, ίσως
Το περασμενο φθινοπωρο ρωτουσαν και εδιναν εξτρα bonus. Αυτο τελειωσε περιπου τα Χριστουγεννα.
 
D

Delmem38110

Guest
Είχα την κλασική Aegean από παλιά, κ αυτόματα τη μετέτρεψαν σε platinum αντί να την κάνουν απλή ή να με ρωτήσουν, ίσως
ακύρωσε την αν δεν σου κάνει και απαίτησε την παλιά. δες όμως τι συνδρομή σου βάλανε να πληρώσεις πρώτα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.973
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είχα την κλασική Aegean από παλιά, κ αυτόματα τη μετέτρεψαν σε platinum αντί να την κάνουν απλή ή να με ρωτήσουν, ίσως
Έχεις καταλάβει ότι άλλο πράγμα είναι η Aegean Bonus Visa Premium και άλλο η Alpha Bank platinum mastercard?
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Έχεις καταλάβει ότι άλλο πράγμα είναι η Aegean Bonus Visa Premium και άλλο η Alpha Bank platinum mastercard?
Χρησιμοποιώ χρόνια κ τις δυο (Aegean κ alpha bank platinum Mastercard). Ευχαριστώ

σε αυτή τη περίπτωση απλά δεν ενεργοποιείς την platinum και συνεχίζεις να χρησιμοποιείς την παλιά. και σε μένα έτσι έγινε.
βέβαια μου έστειλαν την aegean premium bonus visa, εσύ αναφέρεσαι στη platinum bonus mastercard?
Έληγε η παλιά, και μου έστειλαν τη καινούργια

ακύρωσε την αν δεν σου κάνει και απαίτησε την παλιά. δες όμως τι συνδρομή σου βάλανε να πληρώσεις πρώτα.
Θεωρώ ότι θα καθυστερήσει παραπάνω ακόμα κ απο την αλλαγή που αναμένω, με αυτό το τρόπο. Η Aegean premium που έλαβα δεν έχει συνδρομή για τους πρώτους 6 μήνες. Με τους ρυθμούς που γίνονται οι διαδικασίες όμως, βλέπω να περνούν οι 6 μήνες. Ευχαριστώ για τη σύσταση όμως

Το περασμενο φθινοπωρο ρωτουσαν και εδιναν εξτρα bonus. Αυτο τελειωσε περιπου τα Χριστουγεννα.
Δεν θυμάμαι να έλαβα ποτέ email με σχετική ερώτηση, αλλά μπορεί κ να μου διέφυγε ή να το ξεχνάω. Όπως κ να έχει εφόσον χρησιμοποιώ τη platinum η Aegean premium κρίνω ότι δε μου χρησιμεύει σε κάτι κ μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με την απλή. Έχω τη αίσθηση όμως ότι η τράπεζα δε σύμφωνει με αυτό
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.032
Likes
41.027
Δεν θυμάμαι να έλαβα ποτέ email με σχετική ερώτηση, αλλά μπορεί κ να μου διέφυγε ή να το ξεχνάω. Όπως κ να έχει εφόσον χρησιμοποιώ τη platinum η Aegean premium κρίνω ότι δε μου χρησιμεύει σε κάτι κ μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με την απλή. Έχω τη αίσθηση όμως ότι η τράπεζα δε σύμφωνει με αυτό
Δεν ηταν ερωτηση. Ηταν μειλ για οικειοθελη επιλογη. Κι εγω το ειχα αγνοησει αρχικα αλλα η @taxidiara νομιζω εγραψε εδω "κατσε να διαλεξουμε την απλη μη μας φορτωσουν την premium" και το ετρεξα.
 

dimitriscrete

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Βασικά, τύχατε και στην περίοδο κατάργησης των Diners καρτών, επομένως ίσως να έχει πέσει αρκετός φόρτος εργασίας το τελευταίο διάστημα στο αρμόδιο τμήμα, μιας που γίνονται/θα γίνουν μαζικές αντικαταστάσεις καρτών. Προσωπικά, θα σύστηνα υπομονή.
Ας περιμένουμε λοιπόν…
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Χρησιμοποιώ χρόνια κ τις δυο (Aegean κ alpha bank platinum Mastercard). Ευχαριστώ


Έληγε η παλιά, και μου έστειλαν τη καινούργια


Θεωρώ ότι θα καθυστερήσει παραπάνω ακόμα κ απο την αλλαγή που αναμένω, με αυτό το τρόπο. Η Aegean premium που έλαβα δεν έχει συνδρομή για τους πρώτους 6 μήνες. Με τους ρυθμούς που γίνονται οι διαδικασίες όμως, βλέπω να περνούν οι 6 μήνες. Ευχαριστώ για τη σύσταση όμως


Δεν θυμάμαι να έλαβα ποτέ email με σχετική ερώτηση, αλλά μπορεί κ να μου διέφυγε ή να το ξεχνάω. Όπως κ να έχει εφόσον χρησιμοποιώ τη platinum η Aegean premium κρίνω ότι δε μου χρησιμεύει σε κάτι κ μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με την απλή. Έχω τη αίσθηση όμως ότι η τράπεζα δε σύμφωνει με αυτό
δηλαδή θες να συνεχίσεις να έχεις 2 κάρτες ή 1?
Αν καταλαβαίνω σωστά στη δεύτερη κάρτα δε πληρώνεις συνδρομή, άρα τι σε πειράζει να έχεις την platinum?
Εγώ που τα έκανα γενικά όλα ηλεκτρονικά μεσω e-banking δεν είχα κάποια καθυστέρηση πάντως. Μία φόρα που πήγα να εξυπηρετηθώ σε κατάστημα απο υπάλληλο για θέμα κάρτας (πιστεύοντας λανθασμενα οτι θα βγάλω ακρη πιο εύκολα) μου είπε με αυτό μπορώ να ασχοληθώ σε 2 μήνες από τώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.578
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom