Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Δεν έχω κάνει αγορά εισιτηρίων με Aegean Pass αλλά τα κουπόνια της Aegean Visa Premium χρησιμοποιούνται κατα την διάρκεια της κράτησης ή μετά την κράτηση απο την διαχείριση κράτησης και όχι όλα (αυτά που θέλεις να χρησιμοποιήσεις ναι). Τα εισιτήρια του Aegean Pass είναι προαγορασμένα (δεν είμαι σίγουρη αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα κουπόνια της Premium σε εισιτήρια του Aegean Pass...)
Μπορούν να χρησιμοποιηθούν κανονικά τα κουπόνια σε εισιτήριο από pass, το έχω κάνει.

Λες ότι προσπαθείς να βάλεις τον κωδικό κατά τη διαδικασία του check in, δοκίμασες από τη διαχείριση κράτησης;
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Προσπάθησα κατά τη διάρκεια της έκδοσης. Δεν έδινε καν την επιλογή για τις upfront. Μετά μέσα από τη διαχείριση της κράτησης. Το helpdesk μου είπε να ακυρώσω το check in που είχα κάνει και να προχωρήσω ξανά σε επιλογή. Το έκανα και πάλι δεν υπήρχε διαθέσιμο το πεδίο για εκπτωτικό κωδικό. Το helpdesk επέμενε ότι το έβλεπε σαν επιλογή στην κράτηση μου και άρα εγώ δεν έκανα κάτι σωστά...
 
D

Delmem38110

Guest
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Προσπάθησα κατά τη διάρκεια της έκδοσης. Δεν έδινε καν την επιλογή για τις upfront. Μετά μέσα από τη διαχείριση της κράτησης. Το helpdesk μου είπε να ακυρώσω το check in που είχα κάνει και να προχωρήσω ξανά σε επιλογή. Το έκανα και πάλι δεν υπήρχε διαθέσιμο το πεδίο για εκπτωτικό κωδικό. Το helpdesk επέμενε ότι το έβλεπε σαν επιλογή στην κράτηση μου και άρα εγώ δεν έκανα κάτι σωστά...
αν έχεις επιλέξει θέσεις εσύ θα πρέπει να τις ακυρώσεις και να επιλέξεις καινούριες. αυτό μόνο η εξυπηρέτηση μπορεί να το κάνει. παρτούς ξανά να καταργήσουν τις θέσεις που έχεις επιλέξει και θα δεις ότι θα μπορέσεις να βάλεις τον εκπτωτικό κωδικό.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Καλησπέρα σας φίλοι μου. Μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν ή έχουν κάνει την διαδικασία... Για αγορές στο εξωτερικό αναφέρει στο site ότι υπάρχει δυνατότητα 6 άτοκων δόσεων εφόσον η συναλλαγή ξεπερνάει τα 300 ευρώ. Αυτό πως γίνεται? Κάνεις συναλλαγή και στη συνέχεια επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση? Στην εξυπηρέτηση πελατών μου το έλεγαν ναι αλλά διστακτικά...
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα σας φίλοι μου. Μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν ή έχουν κάνει την διαδικασία... Για αγορές στο εξωτερικό αναφέρει στο site ότι υπάρχει δυνατότητα 6 άτοκων δόσεων εφόσον η συναλλαγή ξεπερνάει τα 300 ευρώ. Αυτό πως γίνεται? Κάνεις συναλλαγή και στη συνέχεια επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση? Στην εξυπηρέτηση πελατών μου το έλεγαν ναι αλλά διστακτικά...
Aegean Airlines - Aegean Bonus Visa
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
D

Delmem38110

Guest
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν αναφέρει κάτι σε αυτό που μου postαρες για το ερώτημα που έθεσα. Ρώτησα συγκεκριμένα πως γίνεται η αγορά σε δόσεις όταν αφορά αγορά στο εξωτερικό και εαν το έχει κάνει κάποιος
και όμως το λέει ξεκάθαρα και το ερώτημα έχει απαντηθεί, αν διαβάσεις λίγο το νήμα πιο πάνω.
κάνεις την αγορά, παίρνεις τηλέφωνο την αλφα, κανονίζεις τις δώσεις.
509241_3d58320785f3633aa8bf746f7462742d.png
 

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Καλησπέρα σας φίλοι μου. Μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν ή έχουν κάνει την διαδικασία... Για αγορές στο εξωτερικό αναφέρει στο site ότι υπάρχει δυνατότητα 6 άτοκων δόσεων εφόσον η συναλλαγή ξεπερνάει τα 300 ευρώ. Αυτό πως γίνεται? Κάνεις συναλλαγή και στη συνέχεια επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση? Στην εξυπηρέτηση πελατών μου το έλεγαν ναι αλλά διστακτικά...
Κι εμένα στην εξυπηρέτηση ήταν διστακτικοί όταν ένανα ερωτήσεις επειδή προφανώς δεν έχουν εμπειρία, δεν ξέρουν, τι να πω. Πάντως σε ερώτησή μου για εισιτήριο, ο υπάλληλος ρώτησε κάποιον προϊστάμενο και μου επιβεβαίωσε την διαδικασία.

Όπως και να 'χει, πραγματοποίησα ήδη αγορά εισιτηρίου σε 6 άτοκες. Προφανώς το ίδιο γίνεται και με τις αγορές στο εξωτερικό:

Πραγματοποιείς κανονικά την αγορά και ύστερα (εγώ πήρα μετά από 3 μέρες) παίρνεις τηλέφωνο την Alpha Bank και τους ζητάς να την "σπάσουν" σε δόσεις.
Σε 2-3 μέρες το έκαναν σε μένα. Σου πιστώνουν το ποσό που έχεις πληρώσει εφαπαξ και σου βάζουν μετά τις δόσεις σαν νέα συναλλαγή.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Νέος Διαγωνισμός Aegean Bonus Visa.
Πώς συμμετέχετε στον διαγωνισμό:
α) Αποκτώντας μία νέα κάρτα Aegean Bonus Visa. (Σημείωση: Οι πρώτοι 450 που θα αιτηθούν πιστωτική κάρτα έως 30.11.2022 κερδίζουν δωροεπιταγή αξίας 50€ από τα καταστήματα Κωτσόβολος).
β) Για τους κατόχους, κάθε συναλλαγή πάνω από 20€ με κάρτα Aegean Bonus Visa, σε φυσικά καταστήματα ή online, είναι και 1 συμμετοχή στην κλήρωση. Συμμετέχουν όλες οι κάρτες Aegean Bonus Visa, ανεξάρτητα από την ημερομηνία έκδοσής τους. (Σημείωση: Στην προωθητική ενέργεια δεν συμμετέχει η παλαιότερη, μη αναβαθμισμένη πιστωτική κάρτα συνεργασίας AEGEAN).

Ο διαγωνισμός ξεκινά την 21/10/2022, ημέρα Παρασκευή και ώρα 00:00 π.μ. και λήγει την 31/12/2022, ημέρα Σάββατο και ώρα 23:59 μ.μ. Κάθε νέα έκδοση Κάρτας, καθώς και κάθε συναλλαγή άνω των €20,00, αντιστοιχεί σε μία νέα συμμετοχή στην κλήρωση, όπου θα αναδειχθούν νικητές:
  • 5 τυχεροί κερδίζουν από 1 ταξιδιωτικό πακέτο πτήσης και διαμονής Aegean Travel Packages αξίας 6.000€. Επιλέγουν την πτήση και το ξενοδοχείο της αρεσκείας τους και ταξιδεύουν στον αγαπημένο τους προορισμό. Ισχύει για μία ή πολλαπλές κρατήσεις μέσα από το travelpackages.aegeanair.com.
  • 5 τυχεροί κερδίζουν από 1 εκπτωτικό κουπόνι για τις πτήσεις τους αξίας 1.000€. Επιλέγουν τον προορισμό που επιθυμούν για πτήσεις με AEGEAN και Olympic Air, και έχουν άμεση έκπτωση στο εισιτήριο της επιλογής τους. Ισχύει για μία ή πολλαπλές κρατήσεις μέσα από το aegeanair.com, στο olympicair.com ή το AEGEAN app.
Όροι και προϋποθέσεις του διαγωνισμού
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom