Aegean Airlines Aegean Pass

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.842
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση!

Ναι έχω πιο ευέλικτο πρόγραμμα. Απλώς εμείς οι Θεσσαλονικείς το Θεσσαλονίκη - Αθήνα, μπορεί να μας τύχει για κάτι έκτακτο ή υποχρέωση της τελευταίας στιγμής, οπότε αυτό με προβληματίζει μόνο. Στην περίπτωση αυτή, σκέφτομαι απλά να αγοράσω ένα κανονικό εισιτήριο με κάτι κουπόνια που βγάζουν κατά καιρούς.

Αν πάρω των 30 ημερών και κάνω κράτηση για 30 Μαρτίου από τώρα. Και την επόμενη εβδομάδα θέλω να αλλάξω την ημερομηνία. Θα πρέπει η νέα ημερομηνία να είναι 30 ημέρες μετά από αυτήν που έχω αγοράσει? Δηλαδή, 30 Απριλίου περίπου? Ή είναι 30 ημέρες αφότου κάνεις την αλλαγή. Δηλαδή, το 30 Μαρτίου θα μπορούσα μετά να το αλλάξω και για 15 Απριλίου?

Όσο είσαι εντός του περιθωρίου των 30 ημερών μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις. Εισιτήριο που το έχεις κλείσει για 30 Μαρτίου 2023, τώρα μπορείς να το κάνεις και να το βάλεις και 20 Οκτώβρη 2022.

Εάν το αγοράσεις για 30 Μαρτίου και στις 15 Μαρτίου αποφασίσεις να το αλλάξεις τότε η αλλαγή θα μπορεί να πάει από τις 15 Απρίλη και μετά.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
579
Likes
2.343
Λουξεμβούργο βλέπω δεν έχει. Ως τώρα οι μέρες των απευθείας είναι σταθερές, αλλά οι ώρες άλλαξαν πρόσφατα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Λουξεμβούργο βλέπω δεν έχει. Ως τώρα οι μέρες των απευθείας είναι σταθερές, αλλά οι ώρες άλλαξαν πρόσφατα.
Δεν κοιτας λιγο τη Brussels που εκλεισα για το καλοκαιρι Βρυξελλες πηγαινε ελα με 1 ευρω+68 ευρω φορους με 8κιλη βαλιτσα?
Μπορει να εχει ανεβει λιγακι τωρα η τιμη.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Όσο είσαι εντός του περιθωρίου των 30 ημερών μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις. Εισιτήριο που το έχεις κλείσει για 30 Μαρτίου 2023, τώρα μπορείς να το κάνεις και να το βάλεις και 20 Οκτώβρη 2022.

Εάν το αγοράσεις για 30 Μαρτίου και στις 15 Μαρτίου αποφασίσεις να το αλλάξεις τότε η αλλαγή θα μπορεί να πάει από τις 15 Απρίλη και μετά.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Dom1990

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί το aegean pass για χανια Αθήνα Αθήνα χανια? Συμφέρει για χρήση μια φορά το μήνα και αν ναι γιατί και επίσης το 7ημερες πριν ή το μήνας πριν??? ευχαριστώ εκ των προταιρων για τις απαντήσεις σας

Καλησπέρα Γιώργο είσαι από Χανιά?? Θέλω να σε ρωτήσω για το aegean pass
 
Last edited by a moderator:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.842
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπέρα σε όλους υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί το aegean pass για χανια Αθήνα Αθήνα χανια? Συμφέρει για χρήση μια φορά το μήνα και αν ναι γιατί και επίσης το 7ημερες πριν ή το μήνας πριν??? ευχαριστώ εκ των προταιρων για τις απαντήσεις σας
Καλησπέρα, εγώ το χρησιμοποιώ. Εννοείται ότι συμφέρει. Άμα ξέρεις ποιες μέρες του μήνα πρέπει να είσαι στην Αθήνα από νωρίς τότε σου λύνει τα χέρια.

Πληρώνεις τα εισιτήρια που θες στην αρχή (άμα έχεις να ανεβοκατεβαίνεις μια φορά το μήνα τότε να διαλέξεις το πακέτο με τις 10 διαδρομές) και μετά κάθε φορά που θέλεις να πετάξεις, μπαίνεις στο Aegean pass και διαλέγεις την ημερομηνία και πληρώνεις τους φόρους. 32 ευρώ το Αθήνα-Χανιά, 17 ευρώ το Χανιά-Αθήνα. Εγώ έχω το ένα μήνα πριν και με έχει βολέψει αφάνταστα.
 

exAussie

New Member
Μηνύματα
3
Likes
15
Κ' η δική μου εντύπωση για το Aegean pass είναι πολύ καλό για να 'ναι αληθινό. Αλλά είναι, τουλάχιστον για την ώρα. Το καλοκαίρι ανεβοκατέβηκα 2 φορές Μόναχο - Αθήνα, Αύγουστο μήνα και πρέπει να πλήρωσα γύρω στο 400αρι σύνολο. Αν έκλεινα μεμονωμένα θα μου πήγαινε πάνω από 1k. Το καλό επίσης είναι πως είναι πολύ γενναιόδωρο στα μίλια (ενδεικτικά στο δρομολόγιό μου δίνει κάπου στα 2800 both ways) και διατηρείς όλα τα προνόμια της βαθμίδας σου. Οπότε αν κάποιος ξέρει πως θα κάνει αρκετές πτήσεις σε σταθερό δρομολόγιο, είναι εξαιρετικά συμφέρον. Τόσο πρόμο ούτε στην Αιγαίου να δούλευα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.810
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom