Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.134
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παντως αν ξερεις πως το αεροπλανο δεν θα ειναι γεματο μην σνομπαρεις τη μεσαια θεση. Ποιος θα επιλεξει να στριμωχτει διπλα σου αν εχει πολλες επιλογες; Αποτελεσμα να εχεις την ανεση και των τριων θεσεων στη διαρκεια του ταξιδιου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παντως αν ξερεις πως το αεροπλανο δεν θα ειναι γεματο μην σνομπαρεις τη μεσαια θεση. Ποιος θα επιλεξει να στριμωχτει διπλα σου αν εχει πολλες επιλογες; Αποτελεσμα να εχεις την ανεση και των τριων θεσεων στη διαρκεια του ταξιδιου.
Εκτός αν πρόκειται για exit row. Για κάποιο μυστήριο λόγο, ο περισσότερος κόσμος προτιμά να στριμωχτεί στο exit row, αντί να έχει ένα row μόνος του... Αν επιλέξεις exit-row παράθυρο, τότε μπορεί:
- Να έχεις standard άτομο στη μεσαία θέση, ακόμα κι αν είναι η μοναδική κατειλημμένη μεσαία θέση σε όλο το αεροπλάνο
- Να τύχεις σε αεροπλάνο που τα παράθυρα στο exit row είναι πολύ μικρότερα από τα συνήθη (π.χ. A321 της Lufthansa).

Προσωπικά, όταν ταξιδεύω economy σε Α320-family ή B737-family, επιλέγω πάντα να κάθομαι όσο πιο μπροστά γίνεται, κατά προτίμηση παράθυρο (ή διάδρομο) στη 2η σειρά πίσω από το κουρτινάκι. Αν είμαι τυχερός, σε κάποια αεροπλάνα οι θέσεις αυτές έχουν και μεγαλύτερο seat pitch (= απόσταση από το μπροστινό κάθισμα). Και κερδίζω έτσι κι αρκετό χρόνο στην αποβίβαση...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τροποποίηση προγράμματος πτήσεων την Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012

Λόγω της συμμετοχής των Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας στην πανελλαδική απεργία της ΑΔΕΔΥ με 3ωρη στάση εργασίας την Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012, από ώρα 10.00 έως 13.00 της Τρίτης τοπική, η AEGEAN AIRLINES αναγκάζεται να ακυρώσει 2 σκέλη πτήσεων εσωτερικού και να αλλάξει την ώρα αναχώρησης σε 12 σκέλη πτήσεων (10 εσωτερικού και 2 εξωτερικού), ως κάτωθι:

Ακυρώνονται οι παρακάτω πτήσεις:

A3 104 Αθήνα – Θεσσαλονίκη
Α3 109 Θεσσαλονίκη – Αθήνα
Αλλάζουν ώρα αναχώρησης οι κάτωθι πτήσεις:

Α3 540 Αθήνα – Θεσσαλονίκη, Αναχώρηση από Αθήνα στις 07:40 αντί στις 08:40
Α3 300 Αθήνα – Ηράκλειο, Αναχώρηση από Αθήνα στις 07:30 αντί στις 08:00
Α3 305 Ηράκλειο – Αθήνα, Αναχώρηση από Ηράκλειο στις 08:50 αντί στις 09:20
Α3 260 Αθήνα – Σκύρος, Αναχώρηση από Αθήνα στις 13:00 αντί στις 12:10
Α3 261 Σκύρος – Αθήνα, Αναχώρηση από Σκύρο στις 14:15 αντί στις 13:25
Α3 116 Αθήνα – Θεσσαλονίκη, Αναχώρηση από Αθήνα στις 13:00 αντί στις 12:35
Α3 252 Αθήνα - Μυτιλήνη, Αναχώρηση από Αθήνα στις 07:30 αντί στις 08:50
Α3 253 Μυτιλήνη – Αθήνα, Αναχώρηση από Μυτιλήνη στις 08:50 αντί στις 10:10
Α3 316 Αθήνα - Ηράκλειο, Αναχώρηση από Αθήνα στις 13:00 αντί στις 12:00
Α3 317 Ηράκλειο – Αθήνα, Αναχώρηση από Ηράκλειο στις 14:20 αντί στις 13:20
Α3 540 Θεσσαλονίκη – Ντίσελντορφ, Αναχώρηση από Θεσσαλονίκη στις 09:10 αντί στις 10:10
Α3 904 Αθήνα - Λάρνακα, Αναχώρηση από Αθήνα στις 09:00 αντί στις 10:05


Η AEGEAN θα καταβάλει κάθε προσπάθεια ώστε να επικοινωνήσει με τους επιβάτες των ως άνω πτήσεων προκειμένου να τους ενημερώσει για τις αλλαγές στις ώρες αναχώρησης των πτήσεων τους.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούνται οι επιβάτες όπως επισκέπτονται το site της AEGEAN Aegean Airlines | Book your flights, hotels & car rental online ή καλούν στα τηλέφωνα: 801 11 20000(από σταθερό), 210 6261000(από κινητό)

Aegean Airlines | Τροποποίηση προγράμματος πτήσεων την Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012 λόγω της 3ωρης Στάσης Εργασίας των Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Βρε παιδιά, ξέρει κανείς να μου πει αν η Aegean έκοψε το δρομολόγιο για Βενετία? Ναι το ξέρω ότι το χειμώνα δεν πετάει εκεί, αλλά πλέον την έχει βγάλει τελείως από τη λίστα με τους προορισμούς της! :xmas_sad: Αν ήταν λόγω εποχικού δρομολογίου, πιστεύω θα την εμφάνιζε (όπως έκανε ως τώρα) και θα διευκρίνιζε ότι πετάει από "τότε" μέχρι "τότε". Τι συμβαίνει? Μας την έκανε η Air one τη ζημιά??:xmas_rolleyes: Και τώρα τι θα κάνω εγώ που μάζευα τα έρμα τα μίλια μου για να πάω με απευθείας πτήση στη Γαληνοτάτη?? Οεο (καλά κάπου θα βρω να πάω), αλλά τι συμβαίνει άραγε??
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
πήγαινε Μιλάνο και απο εκει με τραίνο σε 2.30 ώρες είσαι Βενετία...Κόστος: 9 ευρώ
Το ξέρω καλέ ήμουν πέρισυ Μιλάνο και τοχα σκεφτεί.. Αλλά το θέμα είναι ότι χάσαμε την απευθείας πτήση κι είναι κρίμα αν ισχύει αυτό!! Αν ξέρει κανείς να μου πει σίγουρα ή σχεδόν σίγουρα :xmas_lol: τι συμβαίνει θα το εκτιμούσα τα μάλα..
 

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
Δύο φορές την εβδομάδα θα συνδέεται η Καλαμάτα με τη Μόσχα, από τις 24 Μαΐου ώς τις 24 Σεπτεμβρίου 2013, με πτήσεις της Aegean Airlines.

Αυτό αναφέρουν σχετικές πληροφορίες, σύμφωνα με τις οποίες το συγκεκριμένο δρομολόγιο είναι ένα από τα τρία νέα δρομολόγια προς τη ρωσική πρωτεύουσα, που θα λειτουργήσει η Aegean κατά τη θερινή περίοδο του επόμενου χρόνου.

Τα άλλα δύο δρομολόγια είναι Κέρκυρα - Μόσχα και Κως - Μόσχα, που θα ξεκινήσουν από τις 27 Απριλίου 2013.

Καλαμάτα - Μόσχα με Aegean από τέλη Μαΐου
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Απο το viva.gr αν κλεισω εισιτηρια aegean δεν μου χρεωνει την προμηθεια των 3 ευρώ με πσιτωτική. Ενοώ μέσα απο το site της ή απο airtickets.gr τη χρεωνει κανονικα.. Πολυ περιεργο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom