Aeroflot Aeroflot - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

georgi d

Member
Μηνύματα
36
Likes
64
Χλωμό το κόβω αλλά πάντα υπάρχει ελπίδα. Μια ύστατη λύση μπορεί να είναι η Binance (ή κάποιο άλλο ανταλλακτήριο crypto) αν έχουν λογαριασμό.
Καλή μέρα παιδιά!
Δεν θα μπορέσουν μέσο advcash. Μας συμβουλεύουν να μην μπλέκουμε με αυτούς.

(Λάβετε υπόψη ότι η δυνατότητα ανανέωσης του AdvCash με χρήση τραπεζικής κάρτας εξαρτάται από τη χώρα, τον τύπο της κάρτας και την τράπεζα έκδοσης. Δεν θα μπορείτε να πληρώσετε με ρωσικές κάρτες ακόμη και με λογαριασμό σε δολάρια)
Εάν θέλουν από την αεροφλοτ ξέρουν πώς να τα επιστρέψουν στην κάρτα σου.


07/04/2022
Εδώ από Γαλλία.
(αυτό είναι φανταστικό - μου επέστρεψαν το εισιτήριο της Aeroflot και κατά κάποιον περίεργο τρόπο: έσπασαν το ποσό σε 3 μικρά κομμάτια και έλαβα 3 εμβάσματα στον λογαριασμό μου στο LCL. Το κόστος σε ευρώ είναι ακριβώς αυτό που πλήρωσα σε ευρώ κατά την αγορά τον Ιανουάριο και δεν υπολογίστηκε εκ νέου με τη συναλλαγματική ισοτιμία. Δεν περίμενα πλέον επιστροφές. Εύχομαι σε όλους να λάβουν χρήματα για αποτυχημένες πτήσεις)
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.044
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλή μέρα παιδιά!
Δεν θα μπορέσουν μέσο advcash. Μας συμβουλεύουν να μην μπλέκουμε με αυτούς.

(Λάβετε υπόψη ότι η δυνατότητα ανανέωσης του AdvCash με χρήση τραπεζικής κάρτας εξαρτάται από τη χώρα, τον τύπο της κάρτας και την τράπεζα έκδοσης. Δεν θα μπορείτε να πληρώσετε με ρωσικές κάρτες ακόμη και με λογαριασμό σε δολάρια)
Δεν νομίζω πως η κάρτα είναι ρωσική καθώς έχω την αίσθηση πως η έδρα της εταιρείας είναι στο Μπελίζ. Αλλά μπορεί να έχουν και δίκιο. Αν και από την απάντηση υποψιάζομαι πως απλά θέλουν να αποφύγουν να επιστρέψουν τα χρήματα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
@depy!!! Ισχύει ότι έχουμε ένα χρόνο αφού λήξουν τα vouchers να κάνουμε ότι διαδικασία χρειάζεται για να λύσουμε με κάποιο τρόπο το πρόβλημα μας. Εγώ έχω ληγμένο το δικό μου από τον Ιούνιο. Όμως δυστυχώς επειδή δε φαίνεται να βγάζω άκρη με την επιστροφή των χρημάτων μου. Θα ζητήσω την έκδοση νέων vouchers. Αυτό που έγραψες ότι να κάνεις κράτηση απο κωνσταντινουπολη το σκέφτηκα κι εγώ όμως απ'οτι κατάλαβα επειδή μπαίνω στο site τους από ευρωπαϊκή χώρα δε με αφήνει να κάνω οποιαδήποτε κράτηση. Δε ξέρω όμως αν μπορείς μέσω τηλ να σου κλείσουν εισιτήρια για όπου θες. Βέβαια αν υπάρχει διαφορά στη τιμή εισιτηρίου και voucher πως θα μπορέσεις να τους πληρώσεις αφού δε μπορούν να κάνουν καμία οικονομική πράξη με Ευρώπη.
Ναι, όλα αυτά που λες είναι σωστά και μάλλον θα πάνε χαμένα και τα βαουτσρρ και τα λεφτά.

Με καταγγελία στην πολιτική αεροπορία, μπορούμε άραγε να βγάλουμε κάτι;
 

georgi d

Member
Μηνύματα
36
Likes
64
Με καταγγελία στην πολιτική αεροπορία, μπορούμε άραγε να βγάλουμε κάτι;
Οι συμβουλές που γράφουν είναι αυτές.

(Εάν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την επιστροφή χρημάτων για κουπόνια από την Aeroflot, συνιστάται να λάβετε τα ακόλουθα μέτρα:

1.Επικοινωνήστε με την αεροπορική εταιρεία: Το πρώτο βήμα είναι να στείλετε ένα αίτημα στην αεροπορική εταιρεία Aeroflot, αναφέροντας όλες τις λεπτομέρειες του προβλήματός σας. Συγκεντρώστε όλα τα απαραίτητα έγγραφα, όπως ηλεκτρονικά εισιτήρια, επιβεβαιώσεις και άλλα αρχεία για να υποστηρίξετε τις αξιώσεις σας.

2.Επικοινωνήστε με τη Rosaviation: Εάν η Aeroflot δεν ανταποκριθεί στα αιτήματά σας ή αρνηθεί να επιστρέψει τα χρήματά σας, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Rosaviation, την ομοσπονδιακή υπηρεσία που είναι αρμόδια για τη ρύθμιση και την εποπτεία στον τομέα της πολιτικής αεροπορίας. Καταγράψτε όλα τα αιτήματα και την αλληλογραφία σας με την Aeroflot για να παράσχετε αποδεικτικά στοιχεία για την υπόθεσή σας.

3.Να πάτε στο δικαστήριο: Σε περίπτωση άρνησης επιστροφής των χρημάτων, μπορείτε να προσφύγετε στο δικαστήριο. Μια νομική απόφαση μπορεί να απαιτεί χρόνο και επιπλέον προσπάθεια, αλλά μπορεί να είναι η τελευταία σας ευκαιρία να λάβετε αποζημίωση.)

Το δικαστήριο δεν είναι για μας.
Για την Rosaviation και εδώ δύσκολα, όμως κάντε μια προσπάθεια. Μήπως και βρείτε κάποια άκρη.
Федеральное агентство воздушного транспорта (Росавиация)
Контакты
[email protected]
Εάν τους γράψετε το πρόβλημα σας καλό θα ήταν να βρείτε κάποιον που γνωρίζει άριστα τα ρωσικά .

Μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάποιον να έχει βοηθήσει η Ροσαβια. Αυτοί που πήραν τα λεφτά τους τα πήραν από την εταιρία. Δεν χάνετε τίποτα εάν τους γράψετε.
 
Last edited:

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Πρόσφατα άκουσα στο ράδιο μια διαφήμιση της Emirates που διαφήμιζε πτήσεις προς Ντουμπάι και Νέα Υόρκη (ΟΚ ως εδώ), αλλά και για Ταϊλάνδη.

Γνωρίζει κανείς αν πρόκειται να ξαναρχίσουν απευθείας πτήσεις με Μπανκόνγκ (ή κάπου προς τα εκεί); :rolleyes-80:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom