Aerosvit Airlines Aerosvit, connection και αποσκευές

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
Aerosvit από Βίλνιους για Αθήνα μέσω Κιέβου με 50 λεπτά ανταπόκριση 100 ευρώ ... το κλείνω ή όχι και γιατί ?

- 50 λεπτά ανταπόκριση σε χωρα που δε νομίζω να ειναι στο Σενγκεν
- Αεροσβιτ με ελυκοφόρα αεροπλάνα?? ....


εμπειριες γνωμες τα παντα δεκτά! :): )
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.924
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Aerosvit από Βίλνιους για Αθήνα μέσω Κιέβου με 50 λεπτά ανταπόκριση 100 ευρώ ... το κλείνω ή όχι και γιατί ?

- 50 λεπτά ανταπόκριση σε χωρα που δε νομίζω να ειναι στο Σενγκεν
- Αεροσβιτ με ελυκοφόρα αεροπλάνα?? ....


εμπειριες γνωμες τα παντα δεκτά! :): )
Δε θα μπεις στη χώρα, θα περάσεις transit. Αν στο πουλάνε, σημαίνει ότι γίνεται. Το αεροδρόμιο είναι μικρό, 50 λεπτά είναι ΟΚ αν η πρώτη πτήση δεν έχει καθυστέρηση. Αλλά στο κάτω κάτω, στην επιστροφή είναι. Το πολύ πολύ να χάσεις την ανταπόκριση και να σε στείλουν Αθήνα με άλλη πτήση. Δεν είναι ότι θα χάσεις και το ταξίδι....

Βαλίτσα πάντως δε θα παρέδιδα.
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
φίλε taver ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου . λοιπόν τι εννοεις δε θα παρέδιδες βαλίτσα ? εχω μια hand baggage και μια checked μου είναι αδύνατο να μη τους δώσω βαλίτσα γενικά ...

το αλλο που ανυσηχώ είναι ότι οι πύλες κλείνουν συνήθως 30-40 λεπτα πριν την αναχώρηση δηλαδή μπορει να εχω και 10 λεπτά μόνο ως που να φθάσω απο πυλη σε πύλη??

στο transit τι γινεται ακριβώς γιατι οπου εχω παει εχει απλά μια έξοδο δεν έχω δει κατι αλλο
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
50 λεπτά είναι μια χαρά, για το Μπόρισπιλ

δε θα περάσεις καν έλεγχο διαβατηρίων, με το boarding pass για Αθήνα θα περάσεις ξανά έλεγχο μετάλων, κι θα είσαι στο Β τέρμιναλ ;)

όσο για το ελικοφόρο, λογικά θα πετάς με το Saab 340 της ;)

κλείστω άφοβα, μια χαρά εταιρία είναι :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.924
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και εκτός αυτού αν ειναι μονο να αλλαξω πτήση στην ουκρανία θα θέλει βίζα???
Βίζα δε θέλει η Ουκρανία ότι και να γίνει. Και λογικά (δεν το χω κάνει σε κείνο το αεροδρόμιο) για να αλλάξεις πτήση δεν περνάς καν από έλεγχο διαβατηρίων (immigration).
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το αλλο που ανυσηχώ είναι ότι οι πύλες κλείνους συνήθως 30-40 λεπτα πριν την αναχώρηση δηλαδή μπορει να εχω και 10 λεπτά μόνο ως που να φθάσω απο πυλη σε πύλη??

στο transip τι γινεται ακριβώς γιατι οπου εχω παει εχει απλά μια έξοδο δεν έχω δει κατι αλλο

είναι 5 λεπτά να πας από την είσοδο του λεωφορείου να ακολουθήσεις τις ενδείξεις Transit, έλεγχο μετάλλων, κι είσαι στο τέρμιναλ Β ;)
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
Oκ παιδιά σας ευχαριστώ πολυ΄.. δεδομένου οτι ο χρονο με πιέζει θα το κλείσω το εισητήριο και θα σας αφήσω να ξέρεται αν επεστρεψα ή αν ειμαι σε κανενα μπουντρούμη στην πρωην σοβιετική ένωση... :)!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
αχά, εκεί το πας, νόμιζα πως παίζει γενικά χάσιμο βαλίτσας στο KBP :)
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
Βαλίτσα με 50 λεπτά connection? Μόνο στη Swiss θα το επιχειρούσα, πουθενά αλλού.
εδω εγω με 11 ωρες στην malev στη βουδαπεστη και πηρα τις βαλιτσες με τα μισα πραγματα 2 μερες μετά .....

αλλα δε θα εχω αλλη επιλογή .. το πολυ πολυ να βάλω πάλι για αποζημιώσεις και λοιπά τι να κανω ...
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
ΑΕΡΟΣΒΙΤ - τραγική
Τοταξιδι ήτανε βίλνιους - κίεβο - αθήνα στο κίεβο με ελικοφόρο...
Δεν εγινε ποτέ!
πηραμε το λεφορειάκη να παμε στο αεροπλάνο και μας γυρίσανε πίσω γιατί χάλασε!
Εν τέλει μου πληρώσανε γευμα κλπ και μια πτήση με Czech Airlines και 10 ωρες στην πράγα .. Να ναι καλά είδα και την πράγα!

Εξυπηρετηση εδάφους παντως γρηγορη αλλα μονο και μονο επειδη ητανε μιρκο το αεροδρόμιο διαφορετικά δεν την παλεύουν ..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.491
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom