Air Asia Πληροφορίες AirAsia

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Για όσους έχουν στο μυαλό τους να ταξιδέψουν στην Ασία (νοτιοανατολικά κυρίως) καλό είναι να ρίξουν μια ματιά στην AirAsia.
Είναι η μεγαλύτερη lowcost εταιρεία στην Ασία με κέντρο την Κουάλα Λουμπούρ κ πολλά hubs (όπως πχ η Μπανγκοκ) με international άλλα κ domestic πτήσεις.

Επειδή έτυχε να ταξιδέψω με την συγκεκριμένη εταιρεία, αν τυχον είστε πάνω απο 1.90 κλείστε οπωσδήποτε τη θέση με extra space γιατι πραγματικά οι θέσεις έχουν φτιαχτεί μόνο για Ασιάτες !! :)

Κλασικά φαγητό δν σερβίρουν, ομως μπορείς να το προ-παραγγείλεις απτο internet με εκπτωση
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Επειδή έτυχε να ταξιδέψω με την συγκεκριμένη εταιρεία, αν τυχον είστε πάνω απο 1.90 κλείστε οπωσδήποτε τη θέση με extra space γιατι πραγματικά οι θέσεις έχουν φτιαχτεί μόνο για Ασιάτες !! :)
και πόσα κιλά ; :D
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Ταξιδέψαμε με την εν λόγω εταιρεία το 2008 από Σιγκαπούρη σε Ταυλάνδη (100 ευρώ μετ' επιστροφής και φυσικά είχε και ναύλους σε εξευτελιστικές τιμές απλά εμείς το κλείσαμε μόλις 2 μέρες πριν).
Το ταξίδι παρόλο που ήταν αν θυμάμαι καλά, 1 ωρίτσα, μας κούρασε λίγο... Κάτι οι 2 ώρες καθυστέρηση, κάτι που η κοπέλα στο check in με έβαλε να αδειάσω τη χειραποσκευή από κάτι χρυσαφικά και να τα βάλω στις τσέπες μου γιατί ακόμα κι από τη χειραποσκευή είπε, θα μπορούσαν να τα κλέψουν (δε ξέρω πώς αφού την είχα κοντά μου..) , κάτι που οι θέσεις όντως είναι φτιαγμένες για Ασιάτες (δε συζητώ για το αγόρι μου- είναι 1.85 κι είχε γίνει σίγμα τελικό για να χωρέσει)...ε, όλα αυτά μας κούρασαν..Επισης,θυμάμαι που αποφασίσαμε όλη η παρέα να μην αγοράσουμε νερό από μέσα αφου είχαμε πιει από πριν σε κάποιο εστιατόριο του αεροδρομίου κι αφού το ταξίδι ήταν μόνο 1 ώρα, θα πίναμε όταν φτάναμε.Λίγα λεπτά όμως τελικά πριν προσγειωθούμε, η ατμόσφαιρα στην καμπίνα είχε γίνει βαριά και θέλαμε όλοι απεγνωσμένα νερό. Οπότε, θυμάμαι να αγοράζουμε και να αδειάζουμε τα μπουκαλάκια σε δευτερόλεπτα!!
Η επιστροφή μας ήταν πολύ καλύτερη βέβαια. (Ίσως είχαμε συνηθίσει!!!)
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Η εταιρία είναι εξαιρετική (για τα λεφτά που πληρώνεις). Την έχω χρησιμοποιήσει τόσο short-haul (όπου όντως το legroom είναι περιορισμένο) όσο και long-haul που δεν μας κούρασε καθόλου. Ολοκαίνουριο αεροσκάφος, καλός χώρος για τα πόδια (είμαι και εγώ ψηλός και με καίει) και κανένα πρόβλημα με αποσκευές, καθυστερήσεις κλπ.
Θα την ξαναχρησιμοποιούσα και πάλι πολύ ευχαρίστως.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω κλείσει 3 πτήσεις μαζί τους (αναγκαστικά, είναι η μόνη εταιρία στα δρομολόγια που με ενδιαφέρουν). Φρόντισα φυσικά για επιλεγμένη θέση, αποσκευές, φαγητό & express boarding....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Έχω κλείσει 3 πτήσεις μαζί τους (αναγκαστικά, είναι η μόνη εταιρία στα δρομολόγια που με ενδιαφέρουν). Φρόντισα φυσικά για επιλεγμένη θέση, αποσκευές, φαγητό & express boarding....
θα σε εντυπωσιάσουν τα αεροπλανάκια της...
έχουν πολύ πλάκα ειναι παρδαλά και ζωγραφισμένα στο χέρι με φοίνικες ψαράκια και πολλα χρώματα..
άσε που θα γλυκαθείς και θα μου θέλεις μονο airasia!!!:D
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω πεταξα απο Σουρατανι για Μπανγκογκ...
μια χαρα μου φανηκε...η διαδρομη για Σουρατανι ηταν ομως ολα τα λεφτα...

καθως και η μεγαλυτερη κατσαριδα που ειδα στην ζωη μου στο πλοιο απο το νησι για το Σουρατανι ...(ασχετο)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
θα σε εντυπωσιάσουν τα αεροπλανάκια της...
έχουν πολύ πλάκα ειναι παρδαλά και ζωγραφισμένα στο χέρι με φοίνικες ψαράκια και πολλα χρώματα..
Μήπως την μπερδεύεις με την Bangkok Airlines? Όσες φορές (και ήταν πολλές) ταξίδεψα μαζί της, δε θυμάμαι να είδα ζωγραφισμένα αεροπλάνα.

Ο στόλος της εταιρίας είναι καινούργιος και τα αεροπλάνα δε διαφέρουν από εκείνα των "κανονικών" εταιριών. Το μόνο "θέμα" είναι το τέρμιναλ στην KL όπου επικρατεί γενικώς ένα μπάχαλο. Στα άλλα μέρη δεν υπάρχει πρόβλημα.
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Για του λόγου το αληθές, επισυνάπτω φωτό με χαρούμενα σχεδιάκια (όχι φοίνικες αλλά παιδάκια) και επιβίβαση (πεζή) στην KL.

airasia.jpg

airasia1.jpg
 
Μηνύματα
10
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΥΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ, ΚΙΝΑ, ΝΕΠΑΛ
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει ταξιδέψει κάποιος με την Air Asia και εάν έχει θετική ή αρνητική γνώμη. Σκέφτομαι να ταξιδέψω από Πουκέτ για Μπανγκόκ.
Ευχαριστώ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εεεεεεε καλα τώρα!!
εγγύηση-ταχύτατη -φθηνη-αεροπλανάκια με χειροποιητες ζωγραφιές..
αγαπαμε air ASIA.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
εεεεεεε καλα τώρα!!
εγγύηση-ταχύτατη -φθηνη-αεροπλανάκια με χειροποιητες ζωγραφιές..
αγαπαμε air ASIA.
Όλα τα κατάλαβα, αλλά αεροπλανάκια με χειροποιητες ζωγραφιές;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom