Air Serbia

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τώρα έχει για Μάιο 430 και με 2 βαλίτσες. Να περιμένω άραγε?
Μια χαρα τιμη και με 2 βαλιτσες, να τα κλεισετε.. Εαν εχετε αναμονη πανω απο 8 ωρες να ζητησετε να σας κανουν κρατηση σε ξενοδοχειο στο Βελιγραδι, οποτε εχετε και την ευκαιρια να δειτε λιγο την πολη :)
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
423
Likes
515
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μια χαρα τιμη και με 2 βαλιτσες, να τα κλεισετε.. Εαν εχετε αναμονη πανω απο 8 ωρες να ζητησετε να σας κανουν κρατηση σε ξενοδοχειο στο Βελιγραδι, οποτε εχετε και την ευκαιρια να δειτε λιγο την πολη :)
Και μένα μου φαίνεται μιά χαρά. Αυτή η εταιρεία και η Turkish θυμίζουν τις παληές καλές εποχές με τις 2 βαλίτσες στο economy. Η αναμονή στο αεροδρόμιο του Βελιγραδίου παίζει ανάλογα τις μέρες. Οι ημερομηνίες που βλέπω έχουν 2 ώρες στο πήγαινε και 3 στο γύρνα.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Και μένα μου φαίνεται μιά χαρά. Αυτή η εταιρεία και η Turkish θυμίζουν τις παληές καλές εποχές με τις 2 βαλίτσες στο economy. Η αναμονή στο αεροδρόμιο του Βελιγραδίου παίζει ανάλογα τις μέρες. Οι ημερομηνίες που βλέπω έχουν 2 ώρες στο πήγαινε και 3 στο γύρνα.
Εγώ είχα 17 ώρες αναμονή κ κλείσαμε μόνες μας δωμάτιο .
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εγώ είχα 17 ώρες αναμονή κ κλείσαμε μόνες μας δωμάτιο .
Το δικαιουσαι απο την Air Serbia και το κλεινουν αυτοι για εσενα, δεν χρειαζοταν να το κλεισετε εσεις:rolleyes-80::rolleyes-80::rolleyes-80:
 

tinas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να έχει ταξιδέψει πρόσφατα Αθήνα-Νέα Υόρκη μέσω Βελιγραδίου με Air Serbia. Έχω 2 απορίες:
1. Σχετικά με τις αποσκευές, ισχύει ότι επιτρέπεται να έχεις μαζί σου 2 παραδοτέες αποσκευές των 23kg/καθεμία χωρίς έξτρα χρέωση?
2. Αν δεν θέλεις να πληρώσεις για κράτηση θέσεων, έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να καθίσεις δίπλα στον άλλο (2 άτομα) με online check-in ή στον γκισέ?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Καλησπεραααααα!επαναφερω το θεμα μιας και σκεφτομαι να κλεισω για δεκεμβρη αεροπορικα προς Σουηδια μιας και εχει τις καλυτερες μερες/ωρες απο την ετζιαν...επειδη ομως εχω κατα νου και το ενδεχομενο φολας και να αναγκαστουμε να μη παμε εχει κανεις καμια προσφατη εμπειρια με την εν λογω εταιρεια πανω στο κομματι ακυρωσεις-επιστροφες χρηματων-voucher κλπ?κοινως ενδεχετε σε στραβη να κλαιω τα λεφτα μου ή θα χω νορμαλ συννενοηση?
 

Sia_Cy

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Γεια σας,

Ταξιδεύω αύριο για Βελιγράδι με την εταιρία Air Serbia. Πρώτη φορά ταξιδεύω με την συγκεκριμένη εταιρία και επειδή δεν μου είναι ξεκάθαρες οι πληροφορίες από την ιστοσελίδα της αποφάσισα να ρωτήσω εδώ. Η απορία μου είναι σχετικά με τις χειραποσκευές. Το εισιτήριο μου είναι economy light. Αν κατάλαβα καλά έχω μία 8kg ΚΑΙ ένα προσωπικό αντικείμενο 4kg ή μόνο την 8kg; Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία με την εταιρία ώστε να μου λύσει την απορία μου;

Ευχαριστώ πολύ! :heart:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Γειά σου και σε εσένα,
Έχω πετάξει με Air Serbia, αλλά πάνε 5 χρόνια απο τότε. Στην επιλογή ναύλου δεν το διευκρινίζει αλλά στις πρόσθετες πληροφορίες αποσκευών αναφέρει οτι όλοι (ανεξαρτήτου ναύλου) μπορούν να έχουν ένα άλλο μικρό είδος αποσκευής ή ένα αντικείμενο που να μπορεί να τοποθετηθεί κάτω από το κάθισμα μπροστά τους, αλλά δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 4 κιλά. Διάβασε εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα!πριν ενα χρονο που ειχα πεταξει με την συγκεγκριμενη αεροπορικη εκτος απο την χειραποσκευη που ειχες μαζι σου μπορουσες να παρεις και μια τσαντα μικρη που χωραει κατω απο το καθισμα σου κανονικα οπως αναφερθηκε πιο πανω @Sassenach77
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Γεια σας,

Ταξιδεύω αύριο για Βελιγράδι με την εταιρία Air Serbia. Πρώτη φορά ταξιδεύω με την συγκεκριμένη εταιρία και επειδή δεν μου είναι ξεκάθαρες οι πληροφορίες από την ιστοσελίδα της αποφάσισα να ρωτήσω εδώ. Η απορία μου είναι σχετικά με τις χειραποσκευές. Το εισιτήριο μου είναι economy light. Αν κατάλαβα καλά έχω μία 8kg ΚΑΙ ένα προσωπικό αντικείμενο 4kg ή μόνο την 8kg; Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία με την εταιρία ώστε να μου λύσει την απορία μου;

Ευχαριστώ πολύ! :heart:
Γεια σου Σία, πέταξα τον Ιανουάριο και τον Φεβρουάριο με Air Serbia.

Αφού πετάς αύριο άρα πετάς με το Airbus επομένως θεωρώ ότι θα είσαι καλυμμένη με το 8+4, απλά φρόντισε να είναι ακριβώς σε διαστάσεις και κιλά για να μη σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

Στο δρομολόγιο της Δευτέρας έβαζαν το ελικοφόρο οπότε εκεί υπάρχει θέμα γιατί τα ντουλάπια είναι πολύ μικρά. Εάν γυρίζεις την Δευτέρα με την μεταμεσονύχτια πτήση, φρόντισε η 8κιλη στην επιστροφή να είναι σίγουρα 8κιλη προκειμένου να την παραλάβουν στη πόρτα του αεροσκάφους και να την βάλουν στο αμπάρι.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχει κάνει κανείς αλλαγή στις ημερομηνίες ταξιδιού; Δίνει δωρεάν απεριόριστες αλλαγές μέχρι τέλη Δεκεμβρίου αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη για το πώς γίνεται. Τα εισιτήρια είναι economy light οπότε δε μπορείς να αλλάξεις ημερομηνίες μόνος σου. Έχουν ένα σύστημα επικοινωνίας με bot στην ιστοσελίδα τους, έκανα τη διαδικασία δίνοντας τα στοιχεία πτήσης και νέας πτήσης και στο τέλος μου είπε πως θα επικοινωνήσουν μαζί μου. Πέρασαν 3 μέρες και τίποτα και οι αρχικές πτήσεις πλησιάζουν.. Καμιά ιδέα κανεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.022
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom