Air Serbia

chris12

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καθώς δεν βρήκα πληροφορίες σχετικά με την AirSerbia είπα να το ανοίξω εγώ.

Έχω βρει εισιτήρια για βαλενθια μέσω βελιγραδιου με air Serbia όλες οι πτήσεις αλλά η αναμονή στο Βελιγράδι είναι μόνο μια ώρα λέτε να το ρισκάρω ( θα έχω μόνο χειραποσκευές) γιατί ακούγονται πολλές καθυστερήσεις σε πολλά αεροδρόμια και σε περίπτωση που χάσω την δεύτερη πτήση θα με βάλουν δωρεάν στην επόμενη διαθέσιμη;;
Επειδή στο site τα λένε λίγο περίεργα μπορώ να παρω μια χειραποσκευή έως 8kg ΚΑΙ μια τσάντα ή μια χειραποσκευή έως 8kg Η μια τσάντα
Επίσης γενικά σαν εταιρία ποια είναι η άποψη σας για την συγκεκριμένη εταιρία ;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Το αερόδρομιο του Βελιγραδίου είναι εύκολα περπατήσιμο το gate για Βαλένθια δε θα είναι μακριά, εάν η πτήση είναι στην ώρα της δε θα έχεις πρόβλημα. Εάν χάσεις την πτήση θα σε βάλουν στην επόμενη διαθέσιμη οπότε μην αγχώνεσαι.

4 φορές έχω χρησιμοποιήσει Air Serbia Αθήνα-Βελιγράδι χωρίς πρόβλημα, η πτήση στην ώρα της, 8kg χειραποσκευή και τσάντα μαζί. Δεν έχει φαγητό στη πτήση, μόνο επί πληρωμή, νομίζω δίνουν 1 μπουκάλι νερό.
 
Last edited:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Καθώς δεν βρήκα πληροφορίες σχετικά με την AirSerbia είπα να το ανοίξω εγώ.

Έχω βρει εισιτήρια για βαλενθια μέσω βελιγραδιου με air Serbia όλες οι πτήσεις αλλά η αναμονή στο Βελιγράδι είναι μόνο μια ώρα λέτε να το ρισκάρω ( θα έχω μόνο χειραποσκευές) γιατί ακούγονται πολλές καθυστερήσεις σε πολλά αεροδρόμια και σε περίπτωση που χάσω την δεύτερη πτήση θα με βάλουν δωρεάν στην επόμενη διαθέσιμη;;
Επειδή στο site τα λένε λίγο περίεργα μπορώ να παρω μια χειραποσκευή έως 8kg ΚΑΙ μια τσάντα ή μια χειραποσκευή έως 8kg Η μια τσάντα
Επίσης γενικά σαν εταιρία ποια είναι η άποψη σας για την συγκεκριμένη εταιρία ;;
Τον Ιούνιο είχα επιστροφή από Βαλένθια για Αθήνα μέσω Βελιγραδίου με περίπου 1,5 ώρα κενό.
Φύγαμε από Βαλένθια με καθυστέρηση 3 ώρες και προφανώς χάσαμε την ανταπόκριση για Αθήνα.
Στην φυσούνα εξόδου στο Βελιγράδι μας περίμενε υπάλληλος της εταιρίας και μας έδωσε boarding passes για την πτήση Βελιγράδι - Θεσσαλονίκη με την AirSerbia και Θεσσαλονίκη - Αθήνα με την Aegean.
Τελικά φτάσαμε στο Ελ. Βενιζέλος με συνολική καθυστέρηση 4ώρες.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καθώς δεν βρήκα πληροφορίες σχετικά με την AirSerbia είπα να το ανοίξω εγώ.

Έχω βρει εισιτήρια για βαλενθια μέσω βελιγραδιου με air Serbia όλες οι πτήσεις αλλά η αναμονή στο Βελιγράδι είναι μόνο μια ώρα λέτε να το ρισκάρω ( θα έχω μόνο χειραποσκευές) γιατί ακούγονται πολλές καθυστερήσεις σε πολλά αεροδρόμια και σε περίπτωση που χάσω την δεύτερη πτήση θα με βάλουν δωρεάν στην επόμενη διαθέσιμη;;
Επειδή στο site τα λένε λίγο περίεργα μπορώ να παρω μια χειραποσκευή έως 8kg ΚΑΙ μια τσάντα ή μια χειραποσκευή έως 8kg Η μια τσάντα
Επίσης γενικά σαν εταιρία ποια είναι η άποψη σας για την συγκεκριμένη εταιρία ;;
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
4 φορές έχω χρησιμοποιήσει Air Serbia Αθήνα-Βελιγράδι χωρίς πρόβλημα, η πτήση στην ώρα της, 8kg χειραποσκευή και τσάντα μαζί. Δεν έχει φαγητό στη πτήση, μόνο επί πληρωμή, νομίζω δίνουν 1 μπουκάλι νερό.
Βρισκω κατι πτησεις απο Αθηνα που φευγουν 04.30 τα ξημερωματα και γυρνανε 00.10 βραδυ...γινονται αραγε αυτα τα δρομολογια εννοω εχουν πληροτητα;επειδη ειναι λιγο "κουλες" οι ωρες ρωταω
 

chris12

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Τον Ιούνιο είχα επιστροφή από Βαλένθια για Αθήνα μέσω Βελιγραδίου με περίπου 1,5 ώρα κενό.
Φύγαμε από Βαλένθια με καθυστέρηση 3 ώρες και προφανώς χάσαμε την ανταπόκριση για Αθήνα.
Στην φυσούνα εξόδου στο Βελιγράδι μας περίμενε υπάλληλος της εταιρίας και μας έδωσε boarding passes για την πτήση Βελιγράδι - Θεσσαλονίκη με την AirSerbia και Θεσσαλονίκη - Αθήνα με την Aegean.
Τελικά φτάσαμε στο Ελ. Βενιζέλος με συνολική καθυστέρηση 4ώρες.
Στην Ισπανία η στην Σερβία σου ζήτησαν πιστοποιητικά εμβολιασμού η κάποιο τεστ;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Οι οποίοι κάποτε έδιναν και δωρεάν διανυκτέρευση στις πτήσεις από Αθήνα γιατί η πτήση Αθήνα-Βελιγράδι είναι απογευματινή και για ΗΠΑ πρωινές. Δε το διαφημίζουν πια, αλλά με τηλέφωνο και αίτημα γίνεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom