Airbnb

Curibo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Που ειναι αυτο; Σε ακριβους γι αυτο κλεινουμε ενα 6 μηνο πριν. Και για μενα τα 90 ειναι πολλα, αν μιλαμε για διαμερισμα.
Είναι κάτι παραπάνω από 7 μήνες πριν.. σε ξενοδοχείο αναφέρομαι! Τα διαμερίσματα και δωμάτια του airbnb είναι το μισό και λιγότερο!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Κι εγώ super host κλεινω
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Είναι κάτι παραπάνω από 7 μήνες πριν.. σε ξενοδοχείο αναφέρομαι! Τα διαμερίσματα και δωμάτια του airbnb είναι το μισό και λιγότερο!
Η @paefstra αναφέρθηκε σε διαμερίσματα στο booking, όχι ξενοδοχεία. Έχει και διαμερίσματα, τσέκαρες τιμές και γι' αυτά;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Είναι κάτι παραπάνω από 7 μήνες πριν.. σε ξενοδοχείο αναφέρομαι! Τα διαμερίσματα και δωμάτια του airbnb είναι το μισό και λιγότερο!
Λογικο το βρισκω. Στο ξενοδοχειο εχεις σερβις και καθαριοτητα καθε μερα, ασφαλεια, ανθρωπο στη ρεσεψιον ολο το 24ωρο για οποιαδηποτε αναγκη και καπου να αφησεις τις βαλιτσες αν πρεπει. Συγκρινεις πολυ διαφορετικα προιοντα, οχι μονο τιμες.
 

niki_kar

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα και από 'μένα!
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν οι ιδιοκτήτες είναι υποχρεωμένοι να δίνουν απόδειξη πέρα από αυτήν που βγάζει το airbnb που είναι ταυτόχρονα και η επιβεβαίωση κράτησης.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα και από 'μένα!
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν οι ιδιοκτήτες είναι υποχρεωμένοι να δίνουν απόδειξη πέρα από αυτήν που βγάζει το airbnb που είναι ταυτόχρονα και η επιβεβαίωση κράτησης.
Καλησπέρα
Η πληρωμή δεν γίνεται στους ιδιοκτήτες, αλλά στην airbnb, οπότε όχι.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πάντως εγώ που βρήκα ένα σπίτι σε πολύ καλή τιμή και πολύ όμορφο από τι κατάλαβα θέλουν όλα τα λεφτά ντούκου και ανάλογα με την αυστηρότητα της ακύρωσης παίρνεις και τα ανάλογα λεφτά ΑΝ το ακυρώσεις! Για εμένα δεν αξίζει κάτι τέτοιο!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Διάβασε τους όρους χρήσης της εταιρίας για ακυρωτικά και πληρωμές πριν επιχειρήσεις να κλείσεις. Δεν ισχύει αυτό με την προπληρωμή που λες - αν αυτό εννοείς. Επίσης ανάλογα με το κατάλυμα και τον χρόνο ακύρωσης μπορεί να πάρεις πίσω έως και 100% το ποσό σε περίπτωση ακύρωσης.

edit διόρθωσα το Δεν που είχε ξεμείνει
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Διάβασε τους όρους χρήσης της εταιρίας για ακυρωτικά και πληρωμές πριν επιχειρήσεις να κλείσεις. Δεν ισχύει αυτό με την προπληρωμή που λες - αν αυτό εννοείς. Επίσης ανάλογα με το κατάλυμα και τον χρόνο ακύρωσης μπορεί να πάρεις πίσω έως και 100% το ποσό σε περίπτωση ακύρωσης.
Εμένα με έβαλε να πληρώσω όλο το ποσό! Αυστηρότητα ακύρωσης έχει μέτρια! Οπότε θα έπαιρνα κάποιο ποσό πίσω! Το θέμα είναι όμως ότι σήμερα θα μου έπαιρναν όλο το ποσό! Επίσης με αυτά που διάβασα στις πίσω σελίδες θα μείνω μακριά. Χίλιες φορές το Booking που έχει και αυτό πλέον αρκετά διαμερίσματα!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν κατάλαβα πολύ καλά τι θες να πεις. Γενικά από όπου και αν επιλέξουμε να κλείσουμε, διαβάζουμε όρους και ψιλά γράμματα για να γνωρίζουμε ως προς τι είμαστε καλυμμένοι.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Η πληρωμή δεν γίνεται στους ιδιοκτήτες, αλλά στην airbnb, οπότε όχι.
από τι κατάλαβα θέλουν όλα τα λεφτά ντούκου
Συμφωνώ με την @katkats. Πριν λίγους μήνες είχα κλείσει διαμέρισμα στη Ρώμη. Το ποσό κρατήθηκε ολόκληρο από την πιστωτική μου και όταν ακύρωσα - έγκαιρα - το ποσό επιστράφηκε επίσης ολόκληρο στην πιστωτική μου. Μάλιστα μια έκτπωση που είχα, δεν την έχασα αλλά θα μεταφερθεί σε επόμενη κράτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.428
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom