Air One Airone

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Γεια σας...

εχω να σας κανω μια ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει... κλεισαμε κατι εισητηρια για Μιλανο απο Ηρακλειο με την airone.. ηταν τα οικονομικα της, go τα λεει.. αλλα αυτο που δεν καταλαβαμε ειναι τι γινεται με την βαλιτσα.. βαλιτσα εξτρα δεν κλεισαμε αλλα ισχυει αυτο με τη μια χειραποσκευη στις γνωστες διαστασεις οπως στις υπολοιπες low cost η οχι.. οπως επισης ισχυει και στην volotea?? :roll:
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Ευχαριστω... :) Φανταζομαι οτι θα ισχυει το ιδιο και στη volotea... ε??
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έχω και εγώ μια ερώτηση για την AirOne... έχω ένα σκέλος με Alitalia operated by AirOne (ΑΤΗ-VCE) που είναι τμήμα ενός εισιτηρίου με άλλα τρία σκέλη τα δύο με Alitalia και το ένα με Alitalia operated by Air France. Το εισιτήριο έχει εκδοθεί με την Alitalia σα validating carrier.

H ΑΖ και η AF επιτρέπουν αποσκευή (πέραν της χειραποσκευής)... με το σκέλος της AP όμως τι γίνεται? Το σκέλος της ΑΖ operated by AP είναι κλάσης Ο. Aυτό αντιστοιχεί λογικά στη φθηνότερη κλάση ναύλου της AP που δεν επιτρέπει δωρεάν αποσκευή ή για λόγους ομοιομορφίας επιτρέπεται αποσκευή λόγω ύπαρξης άλλων σκελών του εισιτηρίου που επιτρέπουν αποσκευή?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
North66 said:
κλάσης Ο. Aυτό αντιστοιχεί λογικά στη φθηνότερη κλάση ναύλου της AP που δεν επιτρέπει δωρεάν αποσκευή ή για λόγους ομοιομορφίας επιτρέπεται αποσκευή λόγω ύπαρξης άλλων σκελών του εισιτηρίου που επιτρέπουν αποσκευή?
η ταριφα Go που δεν επιτρεπει αποσκευη δωρεαν, δεν προσφερεται για πτησεις με κωδικο ΑΖ. αρα εχεις τα πλεονεκτηματα της Smart η Value και ισχυει οτι κ για τα αλλα 2 σκελη, αποσκευη δωρεαν.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
η ταριφα Go που δεν επιτρεπει αποσκευη δωρεαν, δεν προσφερεται για πτησεις με κωδικο ΑΖ. αρα εχεις τα πλεονεκτηματα της Smart η Value και ισχυει οτι κ για τα αλλα 2 σκελη, αποσκευη δωρεαν.
Τέλεια. Αυτό ήταν και το λογικό.
 

MARRAKESH

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ΕΦΥΓΕ?

καλημερα σε ολους

ξερει κανείς να μου πει για την air one αν εφυγε απ την ελλαδα τελειωτικά ή θα αρχισει παλι δρομολογια?:(
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
MARRAKESH said:
ξερει κανείς να μου πει για την air one αν εφυγε απ την ελλαδα τελειωτικά :(
δυστυχως προς το παρον ναι. για να μην διαχυθει απαισιοδοξια, ξεκαθαριζω οτι η αποφαση αυτη εχει να κανει, απο οτι φαινεται, περισσοτερο με την αναδιοργανωση της εταιρειας παρα με την οικονομικη κατασταση της χωρας μας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δυστυχως προς το παρον ναι. για να μην διαχυθει απαισιοδοξια, ξεκαθαριζω οτι η αποφαση αυτη εχει να κανει, απο οτι φαινεται, περισσοτερο με την αναδιοργανωση της εταιρειας παρα με την οικονομικη κατασταση της χωρας μας.
και πριν αλεκτωρ λαλησει τρις..επιστροφη στην Αθήνα, για Βενετία, πιθανώς από Ιούλιο. τιμές λίαν συντόμως..
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.074
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι?

Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από την Airone? Εγώ είχα πετάξει πριν κάποια χρόνια στο Μιλάνο με αυτή και ενώ γενικά έμεινα ευχαριστημένη, μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα με ακύρωση πτήσης. Απ΄ότι διάβασα το συνηθίζει αυτό, τουλάχιστον τα περασμένα χρόνια.

Επειδή θα με ενδιέφερε να πάω Βενετία κάποια στιγμή, και η Aegean για διάφορους λόγους δε με βολεύει, πέταξε κανείς πρόσφατα με αυτή να μου πει αν εξακολουθεί να ακυρώνει πτήσεις? Δυστυχώς δεν έχω ευέλικτο πρόγραμμα αδειών:cry::cry:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mια χαρά είναι η Air One για Βενετία. Ανάλογα με το ναύλο που θα πληρώσεις θα έχεις και βαλίτσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom