Airport Smoking Lounges - Airport Smoking Locations

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Kαλα σοβαρα τωρα ...μπορουσες να καπνισεις ΜΕΣΑ στο αεροπλανο το '90?Μπραβοοοο....
Και το '93 με Pakistan Airlines , να δεις ξεχαρμάνιασμα :haha:
Εχω και αποδεικτικά (... αρκεί να τα σκανάρω....:shock:)
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Kαλα σοβαρα τωρα ...μπορουσες να καπνισεις ΜΕΣΑ στο αεροπλανο το '90?Μπραβοοοο....
Αχχχ...ναι, μπορούσες...υπέροχα ταξίδια, με καφεδάκι-τσιγαράκι...;) Δεν μπορείς να φανταστείς πώς νοιώθουμε τώρα...:( περασμένα μεγαλεία...:D
 

elliot

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος ΗΠΑ
Το μακρινό 2005, όταν ακόμη κάπνιζα, ήμουν στο αεροδρόμιο του Καϊρου (Egyptair terminal) και έπρεπε κάπου να καπνίσω...
Το κάπνισμα απαγορευόταν παντού. Αλλά παντού. Μόνο ένα μικρό καπνιστήριο υπήρχε, χωρισμένο με γυαλί από το υπόλοιπο terminal.
τι μου θύμισες... πολύ παραπέρα εμπειρία. το πρώτο μου καπνιστό ταξίδι και πρώτη μου επαφή με περιορισμένο χώρο καπνίσματος σε αεροδρόμιο. ήταν στο γυάλινο κουτάκι δίπλα στους ιμάντες για την παραλαβή αποσκευών, αν δεν κάνω λάθος. σα φυλακισμένοι ήμασταν.

τον πιο καλό χώρο καπνίσματος, πάντως, τον έχω δει στο αεροδρόμιο στο μόναχο (στο terminal της LH). τα σκούρα τζάμια του και η γενικότερη εικόνα του κουτιού σε απέτρεπε (είδες τι αποτελεσματικότητα) να μπεις. αλλά μέσα, κούκλα. πεντακάθαρο, ο εξαερισμός/ ιονισμός, δε, ήταν τόσο καλός που δε μύριζες ούτε τον καπνό από το ίδιο σου το τσιγάρο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Φετος βρεθηκα στο αεροδρομιο της Κων/πολης σε τρανσιτ πτηση και βρηκα το χωρο των καπνιστων σε 2 ταρατσακια,1 πριν τον ελεγχο διαβατηριων και 1 μετα.Τουλαχιστον,ηταν σε εξωτερικο χωρο με μικρη προστασια απο το κρυο αλλα με καθαρο αερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.024
Likes
41.008
Φετος βρεθηκα στο αεροδρομιο της Κων/πολης σε τρανσιτ πτηση και βρηκα το χωρο των καπνιστων σε 2 ταρατσακια,1 πριν τον ελεγχο διαβατηριων και 1 μετα.Τουλαχιστον,ηταν σε εξωτερικο χωρο με μικρη προστασια απο το κρυο αλλα με καθαρο αερα.
Και δίπλα ακριβώς σε εστιατόριο με άπαιχτη τουρκική κουζίνα. Τρως και βγαίνεις αμέσως για το τσιγάρο σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom