Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
Μπα, δεν είναι αυτό. Είναι που ο συγκεκριμένος, ακόμη και να απογοητευτεί όσο δεν πάει, δε θα τολμήσει να μας το πει....
σιγα...παιδια ειμαστε? σε 30 χρονια και αναριθμητες πλεον πτησεις εχει καθυστερησει απλα 2 φορες η βαλιτσα μου, 1 αλλαγη πτησης λογω ατυχηματος κι ειχα μερικες καθυστερησεις τη δυσκολη περιοδο της αλλαγης, αναξιες περαιτερω σχολιασμου.καμμια σχεση με απωλεσθεισα αποσκευη (ΒΑ), ακυρωση πτησης (ελβετοι) και αλλαγη (γερμανοι).
να κανω στατιστικη? τα νουμερα θα ειναι συντριπτικα εναντιον των ανταγωνιστων...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
σιγα...παιδια ειμαστε? σε 30 χρονια και αναριθμητες πλεον πτησεις εχει καθυστερησει απλα 2 φορες η βαλιτσα μου, 1 αλλαγη πτησης λογω ατυχηματος κι ειχα μερικες καθυστερησεις τη δυσκολη περιοδο της αλλαγης, αναξιες περαιτερω σχολιασμου.καμμια σχεση με απωλεσθεισα αποσκευη (ΒΑ), ακυρωση πτησης (ελβετοι) και αλλαγη (γερμανοι).
να κανω στατιστικη? τα νουμερα θα ειναι συντριπτικα εναντιον των ανταγωνιστων...
Εγω το πιστευω πως ουτε ο καιρος δεν τολμαει να χαλασει οταν το ονομα σου ειναι στη λιστα επιβατων της Alitalia.
 

fotis169

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαιάμι (Η.Π.Α.)
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Χα χα ! Όντως κι εγώ αυτο πιστέυω!
 

fotis169

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαιάμι (Η.Π.Α.)
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα, μία ερώτηση για τον ειδικό (Samion)...
έκλεισα εισητήριο για miami και λέει Delta με αεροσκάφος της Alitalia, εγώ όταν φτάσω FCO θα τρέξω να βρώ σε ποιά gate είναι η delta ή η alitalia??
Eπειδή το έχεις κάνει το δρομολόγιο διαφώτισέ με!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα, μία ερώτηση για τον ειδικό (Samion)...
έκλεισα εισητήριο για miami και λέει Delta με αεροσκάφος της Alitalia, εγώ όταν φτάσω FCO θα τρέξω να βρώ σε ποιά gate είναι η delta ή η alitalia??
Eπειδή το έχεις κάνει το δρομολόγιο διαφώτισέ με!
Αν και δεν ειμαι ο ειδικος... Οταν φτασεις θα κοιταξεις να βρεις το gate συμφωνα με τον αριθμο της πτησης σου. Και φυσικα σαν εταιρια θα αναγραφεται η Delta. Αν πουλαει εισιτηρια και η Alitalia για τη συγκεκριμενη πτηση, τοτε οι πινακες θα γραφουν και την Alitalia σε ξεχωριστη σειρα με ιδια ωρα αναχωρησης και gate.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
tripakias said:
οι πινακες θα γραφουν και την Alitalia σε ξεχωριστη σειρα με ιδια ωρα αναχωρησης και gate.
εκτος του οτι οχι μονο απλως πουλαει θεσεις αλλα υπαρχει joint venture Delta-AF-AZ, δεν εμφανιζεται σε ξεχωριστη σειρα αλλα στην ιδια κ εναλλασσεται ο αριθμος πτησης που δινει καθε εταιρεια.
η πτηση, εκτος απροοπτου, αναχωρει οπως ολες της ΑΖ απο το τερμιναλ 3,περιοχη G. προσγειωνεσαι στο 2,σπανια στο 1, περπατας ως το 3,περνας ελεγχο διαβατηριων-πολυ γρηγορος συνηθως-ξεχωριστος διαδρομος για διαβατηρια ΕΕ, κ παιρνεις το γρηγορο αυτοματο τραινο προς τη G. διαδικασια των 15-20'. υποψη τα περισσοτερα μαγαζια ειναι πριν το τραινο. στη G εχει μονο τα απαραιτητα της τελευταιας στιγμης.
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
Samion ξερεις αν θα βγαλει η alitalia καποια προσφορα για καλοκαιρι ,με ενδιαφερει για σκωτια τον αυγουστο και οι τιμες που βρισκω στο σαιτ τους ειναι αρκετα τσιμπιμενες.

Ειπαμε ξεπερασε τα προβλημα της αλλα μην μας πιασει και τον κ___ ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Evmenis said:
Samion ξερεις αν θα βγαλει η alitalia καποια προσφορα για καλοκαιρι ,με ενδιαφερει για σκωτια τον αυγουστο και οι τιμες που βρισκω στο σαιτ τους ειναι αρκετα τσιμπιμενες.

Ειπαμε ξεπερασε τα προβλημα της αλλα μην μας πιασει και τον κ___ ;)
αρκετα τσιμπημενες? με <300 Αυγουστο? αν βρεις κατι καλυτερο με regular εταιρεια θα ειναι ευκαιρια..αργησες λιγο..πριν τις γιορτες ηταν 50Ε πιο κατω...οσο πιο νωρις..προσφορες παντως για καλοκαιρι-υψηλη σαιζον μην περιμενεις..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
δεν εμφανιζεται σε ξεχωριστη σειρα αλλα στην ιδια κ εναλλασσεται ο αριθμος πτησης που δινει καθε εταιρεια.
Αντε ρε εφτασε ο πολιτισμος και στο Fiumicino;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
piccolo_mondo said:
Καμια καλοκαιρινη προσφορα για Λατινικη Αμερικη να περιμενουμε απο την Alitalia ή μπα;
ποτε πανε διακοπες οι ιταλοι?ποτε ειναι υψηλη σαιζον? ε τοτε να εχει κ προσφορες λιγο δυσκολο. δεν εχω δει τουλαχιστον τοτε..μαλλον κοιτα με connection προς ΗΠΑ μερια για κατι αξιολογο απο τιμη..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.395
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom