Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.452
Ανακοινωνεται σε λιγο επισημα το Λινατε-Αθηνα. Μαζι κ Θεσσαλονικη,Μυκονος, Ηρακλειο.
3. απο πού το εβγαλε αυτο μυστηριο..μαλλον κακη μεταφραση απο κινεζικο σαιτ. με τους αραβες στην πορτα και δυο low cost στη γραμμη αλλο που δεν σκεφτεται η εταιρεια παρα να ανοιξει το Λινατε..όχι οτι δεν υπαρχει στα σχεδια αλλα προς το παρον απλα ειωνεται η αξιοπιστια του γραφοντος το ανωτερω δημοσιευμα..
ΚορόΙδευες τον δημοσιογράφο κατα τα άλλα εε;...

http://www.travelstories.gr/communi...νέες-εβδομαδιαίες-πτήσεις-το-Καλοκαίρι.48393/
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Βρηκες ευκαιρια να μου την πεις κ να κανεις τον πονηρο. Μπράβο, τα κατάφερες παλι... Άλλο φήμες άλλο δημοσιογραφία της πλάκας. Όταν η εταιρεια σκέφτεται να ανοίξει την Ουαγκαντουγκου δεν το ανακοινωνεις πριν την επιβεβαίωση. Χωρια που ολα , ακόμα και η σημερινή συνέντευξη τύπου, ηταν στον αερα , δηλ συνδεδεμένα με τον επικείμενο γαμο με τους άραβες. Όταν δεν εχεις εξασφαλισμένη χρηματοδότηση για την επιβιωση σου δεν ανακοινώνεις προγραμμα.
Ακολουθούν λιαν συντόμως οι ανακοινώσεις του γάμου. Όχι του δικού μου..
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.452
Βρηκες ευκαιρια να μου την πεις κ να κανεις τον πονηρο. Μπράβο, τα κατάφερες παλι... Άλλο φήμες άλλο δημοσιογραφία της πλάκας.
Με καθαρά αστεία διάθεση και μόνο ....απλά θυμήθηκα πόσο σίγουρος ήσουν για το αντίθετο πριν λίγο καιρό....
Δεν έχω ανοίξει κανένα πόλεμο μαζί σου, αλοίμονο ... εξάλλου εγώ αγαπάω τη Ρώμη ;)...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Με καθαρά αστεία διάθεση και μόνο ....απλά θυμήθηκα πόσο σίγουρος ήσουν για το αντίθετο πριν λίγο καιρό....
Δεν έχω ανοίξει κανένα πόλεμο μαζί σου, αλοίμονο ... εξάλλου εγώ αγαπάω τη Ρώμη ;)...
Μα ναι..κι εγώ αστεία το είπα...αν και ομολογω οτι δεν ηταν τοσο εμφανες..το Αθήνα -Λινατε το ήξερα απο το νοεμβριο οτι συζητείται. Όπως ήξερα και για την αναστολή πληρωμών της εταιρείας σε προμηθευτές λόγω έλλειψης ρευστού...και γι αυτό είχα πει οτι κάθε συζήτηση για νέα δρομολογια ηταν εκτός τόπου και χρονου τοτε..αν και τώρα τα πραγματα με την κυβέρνηση δεν βοηθούν καθόλου τις συζητήσεις με τους άραβες. Μόλις η οικονομια καλυτερευει οι ιταλοί βρίσκουν τον τροπο να βάλουν το κεφάλι τους στη γκιλοτίνα..αμάν..
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
θεσσαλονικη παρισι με 164ε τα πάντα ολα μέσα για την περιοδο του ρολαν γκαρος 201
34ε το τικετ κ τα υπολοιπα φόροι,
μαλλον προσφορα πρεπει να ειναι
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.402
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ έχω μπερδευτεί λίγο με τα ωράρια του Θεσ/νίκη - Ρώμη και Ρώμη- θεσ/νίκη. αν είναι καθημερινά ή όχι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εγώ έχω μπερδευτεί λίγο με τα ωράρια του Θεσ/νίκη - Ρώμη και Ρώμη- θεσ/νίκη. αν είναι καθημερινά ή όχι.
γιατι δεν κοιτάς το timetable στο σαιτ? τριτη δεν εχει μονο.καποιες μερες εχει και 2.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
12:50 ήταν να απογειωθεί η πτήση μας με alitalia.Η συγκεκριμένη εταιρία είχε βγάλει προσφορά Θεσσαλονίκη –Παρίσι με επιστροφή 195 Ευρώ με ενδιάμεσο σταθμό την Ρώμη και για αυτό τον λόγο επιλέχτηκε.
τα παραπάνω γράφτηκαν στις 11 οκτωβρίου του 2010
http://www.travelstories.gr/community/threads/5-ημέρες-στο-γοητευτικό-Παρίσι.22810/
στις 20 φεβρουαρίου 2014 η ιδια εταιρία ειχε την ιδια διαδρομή στα 165Ε, 30 ευρώ λιγότερα απο τότε.
Πολλά μπράβο στην Αλιτάλια
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Καλησπέρα κι από μένα!!!!
Λοιπόν θέλω να ταξιδέψω με την alitalia Βαρκελώνη με ανταπόκριση Ρώμη μιας και είναι και πιο φθηνά κι ίσως να μπορούμε να δούμε και μία δεύτερη πόλη.(Βέβαια υπάρχει και το ίδιο δρομολόγιο από την iberia μεσω της vueling αλλα δεν έχω ακούσει μέχρι στιγμής καλά σχόλια)

Γνωρίζετε αν η αναμονή είναι πολύ μεγάλη (13 ώρες) όσον αφορά την συγκεκριμένη αεροπορική οι βαλίτσες μας θα είναι ήδη κάπου αποθηκευμένες για να μπουν στην επόμενη πτήση; Γιατί αν δεν έχουμε βάρος θα μπορούμε να επισκεφτούμε την Ρώμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γνωρίζετε αν η αναμονή είναι πολύ μεγάλη (13 ώρες) όσον αφορά την συγκεκριμένη αεροπορική οι βαλίτσες μας θα είναι ήδη κάπου αποθηκευμένες για να μπουν στην επόμενη πτήση; Γιατί αν δεν έχουμε βάρος θα μπορούμε να επισκεφτούμε την Ρώμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Όσο μεγάλη και να είναι η αναμονή τις βαλίτσες θα τις πάρετε στον τελικό προορισμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.517
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom