Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλησπέρα στη παρέα...έχω αγχωθεί απίστευτα ! είχα κλείσει πτήση για Μπολόνια μέσω Ρώμης για μεθαύριο, για επαγγελματικούς λόγους (έκθεση)..μόλις τώρα με ειδοποίησαν μέσω μέιλ από Αλιτάλια, ότι η πτήση Ρώμη - Μπολόνια ακυρώθηκε και θα μου στείλουν νέο μέιλ για περισσότερες πληροφορίες...εγώ εν τω μεταξύ τι κάνω?....αρχίζω να ψάχνω εναλλακτικούς τρόπους για Μπολόνια η να περιμένω νέα τους?..έχω αγχωθεί απίστευτα γιατί θα έχω μαζί μου κι άλλο άτομο..

Ωραία θα ζητήσεις τα λεφτά πίσω και θα μπεις στο trenitalia, θα βάλεις roma termini και bologna centrale.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
δεν μου επιστρέφουν χρήματα....μου το ξεκαθάρισαν !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μέρος των χρημάτων δεν θα σας επιστραφεί !
αν εσύ θεωρείς σοβαρή εταιρία, την εταιρία η οποία σου στέλνει ένα μέιλ και σου λέει απλά ότι η πτήση από Ρώμη για Μπολόνια ακυρώνεται και τίποτα άλλο, δικαίωμα σου...εγώ έχω άλλη άποψη...καμμία άλλη ενημέρωση δεν είχα.....ε
συνδικατα εξαγγελουν απεργια επαναλαμβανω. λες να ξερει κανεις ποση συμμετοχη θα εχει ετσι ωστε να κανονισουν το προγραμμα τους? η θεωρεις εξ ορισμου οτι υπαρχει παμε, ελα κλπ και η συμμετοχη θα ειναι καθολικη? αλιμονο. η εταιρεια ειναι σοβαρη μια και κανονιζει απο πριν και οχι την τελευταια στιγμη. για δες τον προγραμματισμο των λοου κοστ στα σαιτ τους και θα καταλαβεις..βλεποντας και κανοντας ειναι ολοι.. στο 1ο ποστ σου αλλα ειπες για την επιστροφη χρηματων.
τεσπα, ανωφελη συζητηση. καλη τυχη.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
σ' ευχαριστώ για το " καλή τύχη"....κι εγώ το ελπίζω...τελικά, ανακεφαλαιώνοντας και κλείνοντας τη συζήτηση εδώ, η αλιτάλια ακύρωσε την πτήση από Ρώμη προς Μπολόνια και μετά από πολλά δικά μου τηλεφωνήματα, επιστροφή χρημάτων για την συγκεκριμένη μόνο πτήση, δεν κάνουν και η εναλλακτική τους είναι να ταξιδέψω άλλη ημέρα....δηλ. πλήρωσα για μία πτήση που δεν θα γίνει (Ρώμη - Μπολόνια) και θα πληρώσω ξανά τη μετάβαση μου από Ρώμη Μπολόνια με τρένο...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτη η Ναπολη δεν σταματα να εκπλησσει. Μια συνδεση πολεων με πολλα εκατομμυρια κατοικους δεν μπορει να σταθει ουτε το καλοκαιρι. Μετα την υποχωρηση των πειρατων του Αιγαιου και τη δραστικη μειωση των απευθειας της Ευκολης να που ξαναγυρισαν ελκυστικοτατες οι πτησεις μεσω Ρωμης...απο 145 καλοκαιριατικα και απο 135 το φθινοπωρο!!και τελειες ωρες, και φθηνοτερα απο λοου κοστ και χωρις το πρωινο ξυπνημα της Ευκολης. Μεσω Ρωμης λοιπον ακομα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
"Alitalia can only thrive as a five-star airline," Cassano says.
11251914_869723059754163_1833012767572318179_n.jpg

Silvano Cassano, CEO of Alitalia.
4 Ιουνίου τα αποκαλυπτηρια του νεου livery. βροχη τα σχεδια. να ένα πολύ κοντα..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ελπίζουμε να φροντίσουν και εσωτερικά τα αεροσκάφη και να μην αρκεστούν μονο στα εξωτερικά μπογιατισματα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ελπίζουμε να φροντίσουν και εσωτερικά τα αεροσκάφη και να μην αρκεστούν μονο στα εξωτερικά μπογιατισματα
Φυσικα. Το 2017 θα εχει ολοκληρωθει η ανανεωση. Κιτρινα παντως σαν αυτα που προτιμας δεν θα τα κανουν...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φυσικα. Το 2017 θα εχει ολοκληρωθει η ανανεωση. Κιτρινα παντως σαν αυτα που προτιμας δεν θα τα κανουν...
Πάλι καλά γιατι η μονοχρωμια με σκοτώνει ...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Φυσικα. Το 2017 θα εχει ολοκληρωθει η ανανεωση. Κιτρινα παντως σαν αυτα που προτιμας δεν θα τα κανουν...
Και τα κιτρινα αλλαζουν ομως σιγα σιγα και εχουν παρει ηδη την πρωτη θεση απο την εταιρεια σε διαφορα αεροδρομια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και τα κιτρινα αλλαζουν ομως σιγα σιγα και εχουν παρει ηδη την πρωτη θεση απο την εταιρεια σε διαφορα αεροδρομια.
βεβαιως. με την αξια της και τη γνωστη διαθεση της για προσφορα στους τοπικους πληθυσμους των ιθαγενων.. στο πασiγνωστο Comiso, στο εξωτικο Trapani (μολις εγκριθηκε η "χογηγια" καποιων εκατομμυριων εν μεσω δριμειας αντιπαραθεσης..)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μια φορα πέταξα με τον Λιγδη και το έχετε κανει θέμα !! Ουφ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.709
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom