Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

stavros1926

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
new york
εγω πεταω απο θεσσαλονικη με αλιταλια για νεα υορκη με ενδιαμεση σταση στη Ρωμη.Μετα απο 7 μερες πεταω απο νεα υορκη για ροτσεστερ με δελτα και επιστρεφω στις 22 παλι με αλιταλια απο τοροντο.
συμφωνα με την αλιταλια δικαιουμαι 1 βαλιτσα των 23 κιλων και 1 χειραποσκευη 8 κιλων καθως και 1 λαπτον ή κατι παρομιο!Η μονη πτηση που φοβαμαι οσον αφορα το οριο των αποσκευων ειναι το νεα υορκη-ροτσεστερ αν και απο το πρακτορειο μου ειπαν οτι η δελτα δεν εχει κανενα δικαιωμα να μου ζητησει χρηματα αν ειμαι οκ στα κιλα καθως ισχυουν οι κανονισμοι τις αλιταλια ως προς τον αριθμο και τα κιλα!Απλα λεω εγω αν δεν ισχυει τελικα κατι τετοιο θα πρεπει να πληρωσω περιπου 300 δολλαρια στην δελτα γιατι στις εσωτερικου δεν εχει καμια δωρεαν αποσκευη!!!Αυτο ειναι το προβλημα μου.... ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τις τελευταιες εβδομαδες κατι ψηνεται. ερχεται η θεια με τα δωρα. απο τη Μεκκα. και ειναι και πολυ κοντα. αναμενουμε με αγωνια.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
τις τελευταιες εβδομαδες κατι ψηνεται. ερχεται η θεια με τα δωρα. απο τη Μεκκα. και ειναι και πολυ κοντα. αναμενουμε με αγωνια.
Να μας τα ανακοινωσεις γρηγορα ομως να προλαβουμε γιατι πιεζομαστε χρονικα και αν ειναι να αξιζει να περιμενουμε λιγο ακομη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πότε θα το γνωρίζουμε;
μολις και αν γινει κατι. απο το χτεσινο μιτινγκ κορυφης στο Φιουμιτσινο δεν διερρευσε τπτ ακομα. και δεν υπηρχε καμμια διαψευση οπως για την Croatia airlines...αντιθετα:

An Etihad Airways spokesperson said:
We do not comment on rumours or speculation.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μολις και αν γινει κατι. απο το χτεσινο μιτινγκ κορυφης στο Φιουμιτσινο δεν διερρευσε τπτ ακομα. και δεν υπηρχε καμμια διαψευση οπως για την Croatia airlines...αντιθετα:

An Etihad Airways spokesperson said:
We do not comment on rumours or speculation.
Ήσουν μέσα στο μητινγκ ;
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ήσουν μέσα στο μητινγκ ;
ουτε στο μητινγκ, ούτε στο μυτινγκ..
αν ειναι να αξιζει να περιμενουμε λιγο ακομη.
για ποιο πραγμα? για να παρεις μετοχές των αράβων? α ναι ..τωρα ειναι η καταλληλη περιοδος γιατι μετά την επικειμενη εισοδο τους στην ΑΖ οι μετοχες τους θα πανε στα υψη...
 

Ανώνυμος

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα. Πολύ ωραίες και οι δικές μου πτήσεις της Alitalia, Αθήνα-Ρώμη-Λονδίνο και τούμπαλιν. Άνετες, χωρίς καθόλου καθυστέρηση και οι βαλίτσες εκεί που έπρεπε. Αγαπητέ Samion, πράγματι τα Embraer είναι ολοκαίνουρια και πολύ όμορφα αεροπλάνα όμως παρατήρησα ότι έχουν ένα θέμα με τον κλιματισμό. Εμένα που καθόμουν στο διάδρομο δεν με ενόχλησε. Αυτοί που κάθονταν παράθυρο είχαν πρόβλημα και παρατήρησα ότι σχεδόν σε όλες τις σειρές στη γραμμή που έβγαζε τον αέρα (μια πολύ λεπτή που περνά πάνω από τις θέσεις του παραθύρου) είχαν σφηνώσει τις σακούλες του εμετού ή κάποια άλλα χαρτιά για να μην κρυώνουν...Α! και κάτι άλλο. Εξαφανίστηκαν οι γυναίκες αεροσυνοδοί;;; Γιατί και στις 4 πτήσεις στην πλειοψηφία είχα άνδρες και μάλιστα στην πτήση Αθήνα-Ρώμη είχαν κάτι ηλιοκαμμένους ζεν πρεμιέ του Ιταλικού σινεμά... :rolleyes:
Αφού αναφέρθηκαν οι αεροσυνοδοί ,μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να βρω ποιοι αεροσυνοδοί είναι σε κάθε πτήση?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αφού αναφέρθηκαν οι αεροσυνοδοί ,μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να βρω ποιοι αεροσυνοδοί είναι σε κάθε πτήση?
Ερωτεύτηκες;;; :p Ίσως ο φίλτατος Samion ξέρει, καθότι η Alitalia είναι η επίσημη αγαπημένη του. :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
ουτε στο μητινγκ, ούτε στο μυτινγκ..

για ποιο πραγμα? για να παρεις μετοχές των αράβων? α ναι ..τωρα ειναι η καταλληλη περιοδος γιατι μετά την επικειμενη εισοδο τους στην ΑΖ οι μετοχες τους θα πανε στα υψη...

Πωωω μαλλον επειδη ηταν αργα δεν ειδα αυτο που εγραφες για τη Μεκκα και νομιζα οτι αναφεροσουν σε προσφορα απο την εταιρεια.
Η οποια παντως μας ηρθε σημερα με ενα -20% βαζοντας τον κωδικο DAM20GR.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom