Alitalia Alitalia και χαμένες αποσκευές

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
η βαλίτσα αν και παραδοθηκε κανονικά χτες στο ντε γκολ δεν εφτασε, ακομη,στην θεσσαλονικη,
υπηρξε ειδοποιηση στην ρωμη στο κινητο μ
να επισκεφτω το σταντ της αλιταλια, εκει μου ειπαν η βαλιτσα ξεμεινε στο παρισι,
κ οτι θα 3ην εστελναν πισω με την ετζιαν το βραδυ,
απο εψες ειμαστε στην αναμονή, κ μεχρι ατιγμης ουτε φωνή ουτε ακροαση
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
η βαλίτσα αν και παραδοθηκε κανονικά χτες στο ντε γκολ δεν εφτασε, ακομη,στην θεσσαλονικη,
υπηρξε ειδοποιηση στην ρωμη στο κινητο μ
να επισκεφτω το σταντ της αλιταλια, εκει μου ειπαν η βαλιτσα ξεμεινε στο παρισι,
κ οτι θα 3ην εστελναν πισω με την ετζιαν το βραδυ,
απο εψες ειμαστε στην αναμονή, κ μεχρι ατιγμης ουτε φωνή ουτε ακροαση
Για να έχεις κάτι να ασχολήσε μέχρι να έρθει και να σου φύγει το άγχος https://wtrweb.worldtracer.aero/WTR...DA5DD99_k8D6CE6F0-2B8D-061F-3FAE-6CE623CDF9FC
Ομοιοπαθούσα και εγώ βλέπεις. Πιστεύω ότι όπου να 'ναι θα την έχεις πίσω.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
just arrived home με 19 ωρες καθυστερηση η βαλίτσα, τελος καλό ολα καλά. :)
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Ταξιδεύω πολύ συχνά με την Αλιτάλια τα τελευταία 10 χρόνια. Ειδικά για ένα διάστημα που σπούδαζα έξω ήταν η μόνη επιλογή, και για τους φίλους και συγγενείς το ίδιο. Όλες οι βαλίτσες έφταναν κανονικά, ακόμα και με 40λεπτη στάση στο Φιουμιτσίνο. Εκείνα τα χρόνια βέβαια ήταν πιο συνηθισμένο να σου λείπει κάτι απ´τη βαλίτσα αν την είχες ξεκλείδωτη, ακόμα κι αν αυτό ήταν ένα κουτί σοκολατάκια...
Πέρυσι είχα 13ωρη στάση εκεί και είχα μια ανησυχία, αλλά όλα καλά. Και πιο πρόσφατα, με πολύ μικρές στάσεις εκεί δεν υπήρχε θέμα. Δεν είναι ότι την συμπαθώ, απλά εδώ πάνω δεν έχουμε πολλές επιλογές να συνδεθούμε πρωί πρωί με την υπόλοιπη Ευρώπη.
Με άλλες εταιρίες, το μόνο που μου έχει συμβεί είναι να πάει βαλίτσα στο Κάιρο, δεν έστελναν και μένα; και να μου τη στείλουν την επόμενη μέρα, και άλλη μία να φτάσει με 3-4 ώρες καθυστέρηση γιατι πέρασε μια βόλτα από τη Λάρνακα πριν φτάσει στην Αθήνα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπερα!εχω λιγο διαφορετικο θεματακι..εμενα δε μου χασανε βαλιτσα αλλα μου την χαλασανε..συγκεγκριμενα το φερμουαρ και ενα σιδερακι στην μπροστα μερια της χειραποσκευης μου την οποια την εβαλα στις παραδοτεες..ελα ομως που τα δα αφου εφυγα απο το αεροδρομιο!!και τωρα τους στελνω μαιλ και μου απαντανε οτι δε μπορουν να μου δωσουν τιποτα γιατι δεν εκανα εκεινη την ωρα αιτηση!ισχυει?ή μπορω να το απαιτησω αφου ειμαι μεσα στα χρονικα πλαισια των 7ημερων που ζητανε και στο σιτε τους?ευχαριστω πολυ!
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Συναδελφος ερχοταν την προηγουμενη Δευτερα απο Καιρο για Βαρκελωνη.....και επιλεγει..AlItalia...:haha::haha:

  • Δευτερα:
    • Καιρο - Ρωμη.. η πτηση καθυστερη με αποτελεσμα να χασει την ανταποκριση για βαρκελωνη :mad:
  • Δευτερα Βραδυ:
  • Τριτη:
    • Συνεχομενες καθυστερησεις και τελικα αφιξη Βαρκελωνη αργα το απογευμα...
    • με βαλιτσα χαμενη... :icon_redface::icon_redface:
  • Τριτη Βραδυ:
    • σε επικοινωνια με την Alitalia η βαλιτσα βρεθηκεη
    • βαλιτσα θα εφτανε Τεταρτη...:)
  • Τεταρτη:
    • αναμενοντας την βαλιτσα.. :eek:
    • με καθε επομενη πτηση ερχεται ως guest star:haha::haha:
  • Πεμπτη:
    • Ακομα εν αναμονη...:icon_evil:
  • Πεμπτη βραδυ:
    • "Η βαλιτσα θα φτασει αυριο το πρωι (Παρασκευη). :confused:
    • Μα καλοι μου κυριοι αυριο πεταω πισω για Καιρο...
    • "Ε τοτε να στην στειλουμε κατευθειαν Καιρο"? :shock:
    • Εδω που φτασαμε στειλετε την πισω..δεν θα χρειαστει να βαλω και μπουγαδα...
  • Τριτη 6 Μαρτιου..
    • Εφτασε και η Βαλιτσα...:haha::haha::haha::haha:
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom