Alitalia Alitalia και χαμένες αποσκευές

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σαμιων κοιτα να δεις
προσωπικα η Αλιταλια ειναι απο τις αγαπημενες μου εταιρειες
Όχι άλλο κάρβουνο............ παιδιά μην τα γράφετε έτσι ξαφνικά, είμαι και σε δύσκολη ηλικία...

ρε συ όσοι πάνε Ιταλία πάλι με ΑΖ θα πάνε. κι εσύ μέσα. δεν ξέρω τη νοοτροπία των αεροσυνοδών αλλά από εμφάνιση δεν τα πάνε κι άσχημα, έτσι?
όχι... όσοι πάνε στην Ιταλία ασφαλώς και δεν πάνε με ΑΖ. Με ΕΖΥ πάνε και Α3... με ΑΖ πάνε τώρα που ξεβρακώθηκε και πουλάει ότι πάρεις 100?... samion η εταιρία είναι μακράν στο χάλια top 3 της Ευρώπης... αν δεν έκανε τις προσφορές που κάνει άδεια θα πήγαινε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όχι άλλο κάρβουνο............ παιδιά μην τα γράφετε έτσι ξαφνικά, είμαι και σε δύσκολη ηλικία...
όχι... όσοι πάνε στην Ιταλία ασφαλώς και δεν πάνε με ΑΖ. Με ΕΖΥ πάνε και Α3... με ΑΖ πάνε τώρα που ξεβρακώθηκε και πουλάει ότι πάρεις 100... samion η εταιρία είναι μακράν στο χάλια top 3 της Ευρώπης... αν δεν έκανε τις προσφορές που κάνει άδεια θα πήγαινε...
κλείσε ένα ΣΚ στα λουτρά του ΜΙΑ με την ΑΖ που το δινε 450..ότι πρέπει για την ηλικία σου..
με τι εταιρείες τη συγκρίνεις και με συγχύζεις πρωί πρωί? εσύ που έλεγες ότι αξίζει να δίνεις κάτι παραπάνω μου λες για τα λεωφορεία της ΕΖΥ και τα αρπαχτικά της Α3? αλλά αφού προτείνεις και αλβανούς για ΝΥ τι περιμένεις..ε όχι αγαπητέ. για κάνε ένα μικρό κόπο και δες το τελευταίο σποτ στους ιταλόφιλους, τη διαφήμιση της ΑΖ που μόλις έβαλα για να μάθουν οι νεώτεροι με τι πετάνε...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ε δεν βάζεις εσύ μυαλό... δεν υπάρχει καμιά μα καμιά σύγκριση μεταξύ της Α3 και της ΑΖ... ΠΟΥΘΕΝΑ... ούτε στα αεροπλάνα ούτε στο σέρβις ούτε στις αεροσυνοδούς... εγώ είπα οτι ο κόσμος ταξιδεύει με την ΕΖΥ όχι ότι ταξιδεύω εγώ... αλλά στο κάτω κάτω με την ΕΖΥ ξέρεις ότι θα πετάξεις και οχι οτι θα μείνεις αμανάτι... οι ακυρώσεις και οι καθυστερίσεις και μετά την νέα Aλιταρία συνεχίζονται... άσε με λοιπόν πρωί πρωί με το χάλι της Aλιταρία...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε δεν βάζεις εσύ μυαλό... δεν υπάρχει καμιά μα καμιά σύγκριση μεταξύ της Α3 και της ΑΖ... ΠΟΥΘΕΝΑ... ούτε στα αεροπλάνα ούτε στο σέρβις ούτε στις αεροσυνοδούς... εγώ είπα οτι ο κόσμος ταξιδεύει με την ΕΖΥ όχι ότι ταξιδεύω εγώ... αλλά στο κάτω κάτω με την ΕΖΥ ξέρεις ότι θα πετάξεις και οχι οτι θα μείνεις αμανάτι... οι ακυρώσεις και οι καθυστερίσεις και μετά την νέα Aλιταρία συνεχίζονται... άσε με λοιπόν πρωί πρωί με το χάλι της Aλιταρία...
με την ΑΖ express μπορεί να συγκρινόταν όχι με την ΑΖ. όταν θα πάει ΝΥ η Α3 τα ξαναλέμε. προς το παρόν όμως ασχολούνται να αρπάξουν καμμιά άγονη.
για τα υπόλοιπα δες το σποτ..η κλάση δεν είναι νερό να το πίνουν όλοι.
και μη συγχύζεσαι μια και έχεις μπει για τα καλά στη high risk zone ηλικιακά για εμφράγματα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κλείσε ένα ΣΚ στα λουτρά του ΜΙΑ με την ΑΖ που το δινε 450..ότι πρέπει για την ηλικία σου..
α ξέχασα, έχει και στο Κάπρι καλά λουτρά..δεν χτυπάς ένα ΣΚ Capodichino? (με 93Ε ιούνιο..)
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
εγω παντως με τοσα που εχω ακουσει το θεωρω δεδομενο οτι θα χασουν τις βαλιτσες μου στο ταξιδι που εχω κλεισει για λονδινο με αλιταλια. σε σημειο που αν ΔΕΝ τις χασουν δεν θα ξαναπεταξω μαζι της.:haha::D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
εγω παντως με τοσα που εχω ακουσει το θεωρω δεδομενο οτι θα χασουν τις βαλιτσες μου στο ταξιδι που εχω κλεισει για λονδινο με αλιταλια. σε σημειο που αν ΔΕΝ τις χασουν δεν θα ξαναπεταξω μαζι της.:haha::D
Aν έκλεισες να πας Λονδίνο που έχεις τόσες επιλογές, με Alitalia είσαι απλά άξιος της μοίρας σου...
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Οντως η ΑΖ έχει κάκιστη φήμη. Και οτι και να γράφει κάποιος{samion} που ταξιδευει τζάμπα μάλλον με την ΑΖ και μπίζνες κλας δεν μπορεί να αλλάξει ευκολα την όλη κατάσταση.

Πάλι φίλος ταξίδεψε πρόσφατα με την ΑΖ για Ρώμη και έχασε την βαλίτσα του για 24 ώρες.{Και είπε και ευχαριστώ}

Πάντως το ανυσηχητικό είναι οτι η ΑΖ έχει παρασύρει{λέγεται,διαδίδεται}στα μαυρα τα χάλια της και την Air One.
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
Aν έκλεισες να πας Λονδίνο που έχεις τόσες επιλογές, με Alitalia είσαι απλά άξιος της μοίρας σου...
απο θεσσαλονικη τελη ιουλιου με 250 ευρω για δυο ατομα ηταν μακραν η καλυτερη επιλογη(η θεσσαλονικη δεν εχει ΤΟΣΕΣ επιλογες οσες η αθηνα, δεν ξερω αν φταιμε εμεις για τη μοιρα μας)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
μάλλον θα σε επηρέασε ο Traveller με την αντι ΑΖ μανία του και έπεσες στο ατόπημα να ανοίξεις ένα τόπικ με τόσο ατυχή τίτλο. να περιμένουμε αντίστοιχο με τίτλο της KLM που είναι χειρότερη σ' αυτό τον τομέα? όμως ο Traveller την προτιμάει..
AEA - Punctuality and Baggage Performance
αν είναι έτσι ας το κλειδώσει το τοπικ η διαχείριση του φόρουμ.

Ο λόγος που άνοιξα το συγκεκριμένο τόπικ ήταν απλός:

επειδή σε αυτό το φόρουμ διάβασα αρκετά για χαμένες αποσκευές με την εν λογω εταιρία, και επειδή σύντομα θα ταξιδέψω με αυτή ήθελα να γίνει ενα ειδος καταγραφή της ταξιδιωτικής σε αυτό το φόρουμ κοινής γνώμης για την νέα εταιρία και το συγκεκριμένο θέμα!

ηθελα να φανεί αν είναι καπνός ή φωτιά η φήμη που κυκλοφορεί για την εν λογω εταιρία και την τύχη των αποσκευών στις πτήσεις της.

Νομίζω ότι ειναι και μια ευκαιρία για να διαψευστούν πανηγυρικά οι φήμες αυτές.

Και για να έχω κατα νου την επομενη φορά που θα ξαναβγάλει προσφορές να ειμαι προετοιμασμένος σε οτι αφορα το συγκεκριμένο ζήτημα.

Να επισημάνω επίσης οτι δεν ήταν απαραίτητο να γράψει καποιο μέλος αν εχασε την αποσκευή του (σημ. και στη συνέχεια γινόταν καζούρα για το πάθημά του σε κάθε τόπικ). Θα ήταν ακρετό αυτό που έγραψε πχ το μέλος ΦΑΜΕΚ "κανενα πρόβλημα δεν υπήρξε"

εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το ατόπημά μου και το αστοχο στον τίτλο...

Τέλος πάντων: για να μην συνεχιστεί αυτή η κουβέντα και γίνει τσατ το τοπικ,
ζητώ απο την διαχείριση ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ το τόπικ!

φιλικά!:cool:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το ατόπημά μου και το αστοχο στον τίτλο...
Τέλος πάντων: για να μην συνεχιστεί αυτή η κουβέντα και γίνει τσατ το τοπικ,
αγαπητέ thanosth, ελπίζω να ήταν αντιληπτό το χιούμορ όταν ανέφερα τον Traveller..και φυσικά δεν εννοούσα ότι έπηρεάστηκες απ' αυτόν και το έκανες το τόπικ. ούτε και έχω κανένα συμφέρον από την τύχη της Αλιτάλια, πόσο μάλλον όταν έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ απ' αυτην τη "μαύρη" περιοδο της εταιρείας. απλά με είχαν κουράσει οι επαναλαμβανόμενες αναφορές σ' αυτήν που γίνονται κυρίως επειδή τη χρησιμοποιούν πολλοί και όχι επειδή είναι όντως η χειρότερη. όπως είπα ως τώρα με επίσημα στοιχεία η ΚΛΜ ΕΙΝΑΙ χειρότερη και όμως γνωστοί μου τη θεωρούν σουπερ εταιρεία. κανένας δεν λέει το παραμικρό αρνητικό γι αυτή μια και τη χρησιμοποιούμε όλοι πολύ λίγο. η νέα Αλιτάλια έχει πολύ μικρό χρόνο ζωής για να κριθεί. Το ατόπημα ήταν ότι δεν έχει μόνο η ΑΖ χαμένες αποσκευές και γιατί να αναφέρουμε αυτή και όχι κάποια άλλη.
όπως προέβλεψες το τόπικ έγινε τσατ που ο καθένας θα έλεγε τον πόνο του για την Αλιτάλια, κι εμένα είχε καθυστέρηση, κι εμένα ακύρωσε το δρομολόγιο κι εμένα με πήγε με το λεωφορείο κλπ. καμμία σχέση με τις αποσκευές που ανέφερες.
λυπάμαι αν το πήρες προσωπικά, δεν είχα καμμία πρόθεση να σε θίξω και όσο για το χιούμορ δεν απευθυνόταν σε σενα φυσικά..΄
Φιλικα..:D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Να επισημάνω επίσης οτι δεν ήταν απαραίτητο να γράψει καποιο μέλος αν εχασε την αποσκευή του (σημ. και στη συνέχεια γινόταν καζούρα για το πάθημά του σε κάθε τόπικ). Θα ήταν ακρετό αυτό που έγραψε πχ το μέλος ΦΑΜΕΚ "κανενα πρόβλημα δεν υπήρξε"
Eγω συντάσομαι με το ευσεβές μέλος FAMEK... δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την Alitalia... το ειπε η μεγάλη famek που αν και έχω βάλει δεκάδες κατασκόπους στο κατόπι της αυτή ξεφεύγει από την παρακολούθηση και με ξεμπροστιάζει...

Τhanosth δεν χρειάζεται ούτε να αρπάζεσαι ούτε να στεναχωριέσαι... Που και που βάζουμε και μια δόση υπερβολής παραπάνω, μην χαλάμε για σαχλαμάρες τις καρδιές μας...

Σου εξήγησα, πιστεύω γιατί το συγκεκριμένο topic ήταν υπερβολικό και κάπου δικαιολογημένα τα πήρε ο ακατανόμαστος κουιμπεκόπληκτος... το δείγμα των επιβατών στο forum είναι ελάχιστο σε σχέση με τις πτήσεις της ΑΖ... Αλίμονο αν σε κάθε πτήση της ΑΖ χάνονταν αποσκευές!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.292
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom