Alpha bank bonus

pan82

Member
Μηνύματα
619
Likes
767
Πάντως κι εγώ πριν λίγο που ψώνισα βασιλόπουλο με τη Platinum η aegean βλέπει κανονικά τους πόντους προς μετατροπή όπως γινόταν ως τώρα χωρίς τραμπα η κάτι άλλο.
Οπότε μάλλον δεν έχουν εφαρμοστεί οι αλλαγές ακόμα
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
88
Likes
52
Απέκτησα πριν ένα μήνα την Aegean premium visa, ενώ είχα την απλή χρεωστική enter bonus MasterCard της alpha bank. Χτες είδα ότι εξαργύρωσε αυτόματα τους πόντους της Aegean του μηνός Απριλίου σε μίλια .
Α. Υπάρχει τρόπος να μετατρέψω τους υπόλοιπους πόντους της χρεωστικής bonus σε μίλια ; Κάπου είχα διαβάσει ότι αν κ έχει καταργηθεί η δυνατότητα αν πάρεις τηλ στην Aegean γίνεται μετατροπή .
Β. Αν δεν μπορώ να τους μετατρέψω καταλαβαίνω ότι απλά τους εξαργυρώνω σε έκπτωση πχ λογαριασμού Vodafone, σωστά ;
Γ. Αν μετατροπή δεν γίνεται κ με δεδομένο ότι οι πόντοι πέφτουν σε έναν κοινό ‘κουβα’, Πως διασφαλίζω οτι εξαργυρώνοντας σε τρίτους συνεργάτες (πλην Aegean), δεν χρησιμοποιούνται οι πόντοι από την Aegean premium αλλά από την χρεωστική οι οποίοι λήγουν ;
Δ. Γενικότερα καταλαβαίνω ότι ο καλύτερος τρόπος πλέον για να συλλέγουμε πόντους μετατρέψιμους σε μίλια είναι η καθημερινή χρήση της premium, σωστά ;
Ευχαριστώ !
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
88
Likes
52
Με16.000 bonus βγαζεις εισιτηριο Aegean εξωτερικου. Γιατι στη Vodafone?
Έχω μόνο 7500 πόντους κ πλέον κάνω όλες τις συναλλαγές με την premium ώστε να είμαι σίγουρος ότι μετατρέπονται σε μίλια - όποτε αυτοί οι 7500 πόντοι αν δεν μετατρέπονται θα πρέπει να εξαργυρωθούν πριν λήξουν κ μ αυτούς στην Aegean δεν παίρνεις κάτι
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Ερώτηση: Οι πόντοι/bonus λήγουν μετά από ένα χρονικό διάστημα. Εφόσον τους μεταφέρουμε σε τρίτο πρόσωπο και μας τους δώσει πίσω, υπάρχει περίπτωση να ανανεώνονται?
 

pan82

Member
Μηνύματα
619
Likes
767
Ερώτηση: Οι πόντοι/bonus λήγουν μετά από ένα χρονικό διάστημα. Εφόσον τους μεταφέρουμε σε τρίτο πρόσωπο και μας τους δώσει πίσω, υπάρχει περίπτωση να ανανεώνονται?
Ανανεώνονται κανονικά αν τους στείλεις και στους ξαναστειλουν πίσω ναι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Πριν λιγο μπηκαν οι ποντοι της προθεσμιακης. Η εφαρμογη της Aegean "ειδε" το 40% των ποντων για μετατροπη. Εννοειται οτι ειχα στο 0 τον κουβα μου για να καταλαβω τι γινεται.
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω ΤΙΠΟΤΕ. Μοιαζει σαν να ειδε οσους ακριβως εβλεπε πριν την επιπλεον πριμοδοτηση ανοιγοντας νεα προθεσμιακη 1η Μαρτη με συνδεση στην Αegean bonus visa στο τσακ.
Ειτε ειδε τους ποντους ως την ημερομηνια του Απριλη που αλλαξε η πολιτικη.
Θα φανει τον αλλο μηνα.
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.072
Likes
2.489
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εμένα πάντως δε μου τους εμφανίζει πλέον τους πόντους της προθεσμιακής προς μετατροπή σε μίλια...το τσέκαρα στις 20/4 που μπήκαν...απλά τους δείχνει ως πόντους προς εξαργύρωση

Μας υποχρεωσαν
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.717
Likes
14.805
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Πριν λιγο μπηκαν οι ποντοι της προθεσμιακης. Η εφαρμογη της Aegean "ειδε" το 40% των ποντων για μετατροπη. Εννοειται οτι ειχα στο 0 τον κουβα μου για να καταλαβω τι γινεται.
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω ΤΙΠΟΤΕ. Μοιαζει σαν να ειδε οσους ακριβως εβλεπε πριν την επιπλεον πριμοδοτηση ανοιγοντας νεα προθεσμιακη 1η Μαρτη με συνδεση στην Αegean bonus visa στο τσακ.
Ειτε ειδε τους ποντους ως την ημερομηνια του Απριλη που αλλαξε η πολιτικη.
Θα φανει τον αλλο μηνα.
Άδειασα και εγώ τον κουβά για να μπούνε αύριο οι πόντοι της δικής μου προθεσμιακής που ανοίχτηκε 2/4 και είναι συνδεδεμένη με την Gold.
23/4 που μπήκαν πόντοι από προθεσμιακή που ανοίχτηκε 23/2 και ήταν συνδεδεμένη με την Premium και εγώ δεν έβγαλα άκρη. Είδε λιγότερους παρ όλο που είχε και άλλους μέσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.439
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom