Alpha bank bonus

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τους τελευταίους μήνες στο τέλος του μήνα δεν μου τραβάει όλους τους πόντους από τον λογαριασμό η Aegean. Αυτοί οι πόντοι (3000) από ό,τι βλέπω πρέπει να είναι δώρο (?) από την πρώτη αγορά με μιά χρεωστική της Alpha. Η Aegean τραβάει μόνο τους πόντους από την πιστωτική της και όχι όλου του λογαριασμού;

Αν ναι, αν στείλω αυτούς του πόντους σε κάποιον άλλον, και αυτός τους στείλει στην aegean πιστωτικη τότε λέτε να τους τραβήξει μετά; Αξίξει να το προσπαθήσω;
Από τι μου είπαν από εδώ στο φορουμ, μπορείς να κάνεις μετατροπή των Bonus πόντων σε μίλια τηλεφωνικά με την AEGEAN!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.971
Τους τελευταίους μήνες στο τέλος του μήνα δεν μου τραβάει όλους τους πόντους από τον λογαριασμό η Aegean. Αυτοί οι πόντοι (3000) από ό,τι βλέπω πρέπει να είναι δώρο (?) από την πρώτη αγορά με μιά χρεωστική της Alpha. Η Aegean τραβάει μόνο τους πόντους από την πιστωτική της και όχι όλου του λογαριασμού;

Αν ναι, αν στείλω αυτούς του πόντους σε κάποιον άλλον, και αυτός τους στείλει στην aegean πιστωτικη τότε λέτε να τους τραβήξει μετά; Αξίξει να το προσπαθήσω;
Nα παρεις τηλεφωνο στην Aegean να τους περασουν χειροκινητα στον δικο σου miles and bonus λογαριασμο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Nα παρεις τηλεφωνο στην Aegean να τους περασουν χειροκινητα στον δικο σου miles and bonus λογαριασμο.
θενκς. δεν το ειχα προσεξει κ δεν μεταφερονταν οντως απο αλλες καρτες. εξαιρετικα γρηγορο τηλεφωνημα, μολις πηρα κ (με τη μικρη αναμονη) διηρκεσε 2'16" η ολη διαδικασια της μεταφορας! εντυπωσιακη εξυπηρετηση..
 
Last edited:

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Αν κάποιος γνωρίζει, πότε και με τι μορφή στέλνει η Alpha τα κουπόνια των 25 ευρώ; Γιατί μου έστειλαν (για πρώτη φορά από το 2010, υποθέτω λόγω της νέας κάρτας που αντικατέστησε την AMEX) ένα sms ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗΣ (χωρίς να έχω ποτέ πάρει άλλο sms σχετικό) κωδικούς στις 30/10 που λήγουν 11/11. Τους κάλεσα το πρωί στο τηλ. και μου τα μπέρδεψαν περισσότερο, ότι θα τους παίρνω τους κωδικούς αυτούς κάθε Νοέμβριο, αλλά ΕΙΔΙΚΑ φέτος τα έστειλαν πριν, ότι έχουν σχέση με την ημερομηνία που μου χρεώνεται η ετήσια συνδρομή της κάρτας, μόνο που η δική μου δεν έχει συνδρομή, κάτι με τα ''γενέθλια'' της κάρτας μου ... δεν με έπεισαν με καμία απάντηση. Μήπως έχει κανείς καταλάβει τι ισχύει; Τα έστελναν και από παλιά αυτά τα κουπόνια, κάθε πότε και τι διάρκεια/ ισχύ έχουν;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.971
Βρεθηκα στην ιδια θεση. Ειδα την υπενθυμιση αλλα οχι το αρχικο μηνυμα. Ανατρεχοντας πισω ειδα οτι ειχε αποσταλει αλλα δεν το ειχα δει μηνες πριν. Διανυω τη δωρεαν χρονια χρησης της καρτας. Εξαργυρωσα τα κουπονια πριν ληξουν πριν λιγες μερες. Στα λοιπα, βλεποντας και κανοντας. Επειδη εχω σκοπο να καταργησω αυτη την καρτα αν μπει συνδρομη, μου ειπαν οτι μπορω μολις δω τη συνδρομη να ζητησω την καταργηση της συνδρομης και να κλεισω την καρτα, αφου η συνδρομη χρεωνεται προκαταβολικα για το επομενο ετος χρησης της καρτας.
 
Last edited:

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Βρεθηκα στην ιδια θεση. Ειδα την υπενθυμιση αλλα οχι το αρχικο μηνυμα. Ανατρεχοντας πισω ειδα οτι ειχε αποσταλει αλλα δεν το ειχα δει μηνες πριν. Διανυω τη δωρεαν χρονια χρησης της καρτας. Εξαργυρωσα τα κουπονια πριν ληξουν πριν λιγες μερες. Στα λοιπα, βλεποντας και κανοντας. Επειδη εχω σκοπο να καταργησω αυτη την καρτα αν μπει συνδρομη, μου ειπαν οτι μπορω μολις δω τη συνδρομη να ζητησω την καταργηση της συνδρομης και να κλεισω την καρτα, αφου η συνδρομη χρεωνεται προκαταβολικα για το επομενο ετος χρησης της καρτας.
Κατάλαβα, δεν είμαι ποτέ απόλυτη με τα κινητά γιατί λόγω δουλειάς αλλάζω συσκευή ορισμένες ώρες της ημέρας οπότε μπορεί κι εγώ να το έχασα το πρώτο sms, αν κατάλαβα καλά είναι η πρώτη φορά που το έλαβες και εσύ, άρα δεν το έστελναν με τις παλιές κάρτες της American Express; Αυτό με την συνδρομή μου το έκανε πέρσι κι άλλη τράπεζα, έφαγα έναν μήνα για να καταφέρουν να καταλήξουν αν ήταν χρέωση για την προηγούμενη ή την επόμενη χρονιά, δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα αυτό που έγραψες, αν σε χρεώσουν προκαταβολικά για το επόμενο έτος δεν θα ήταν πιο λογικό να φροντίσεις να τους ενημερώσεις ότι ακυρώνεις την κάρτα σου πριν σε χρεώσουν παρά αφού γίνει η χρέωση;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.971
Αυτο ακριβως ρωτησα, ποτε θα γινει η χρεωση της συνδρομης ωστε να ακυρωσω λιγο πιο πριν. Μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν και οτι μπορω να ζητησω ακυρωση της χρεωσης αμεσως μολις τη δω στον λογαριασμο. Δεν εχω λογο να ακυρωσω προκαταβολικα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Αν κάποιος γνωρίζει, πότε και με τι μορφή στέλνει η Alpha τα κουπόνια των 25 ευρώ; Γιατί μου έστειλαν (για πρώτη φορά από το 2010, υποθέτω λόγω της νέας κάρτας που αντικατέστησε την AMEX) ένα sms ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗΣ (χωρίς να έχω ποτέ πάρει άλλο sms σχετικό) κωδικούς στις 30/10 που λήγουν 11/11. Τους κάλεσα το πρωί στο τηλ. και μου τα μπέρδεψαν περισσότερο, ότι θα τους παίρνω τους κωδικούς αυτούς κάθε Νοέμβριο, αλλά ΕΙΔΙΚΑ φέτος τα έστειλαν πριν, ότι έχουν σχέση με την ημερομηνία που μου χρεώνεται η ετήσια συνδρομή της κάρτας, μόνο που η δική μου δεν έχει συνδρομή, κάτι με τα ''γενέθλια'' της κάρτας μου ... δεν με έπεισαν με καμία απάντηση. Μήπως έχει κανείς καταλάβει τι ισχύει; Τα έστελναν και από παλιά αυτά τα κουπόνια, κάθε πότε και τι διάρκεια/ ισχύ έχουν;
Ναι αυτά τα κουπόνια αφορουν τη νεα κάρτα platinum MasterCard που αντικατέστησε τις παλιές amex οπότε δεν υπήρχε σα παροχή. Επίσης μάλλον άγνωστο είναι το πότε έρχονται γιατί σε μένα η νέα κάρτα ήρθε Ιουνίου νομιζω και μου ήρθε sms μέσα Ιουλίου με τους δύο κωδικούς για Aegean ενώ η κάρτα μου ανανεώνεται κανονικά κάθε Δεκέμβριο. Οπότε άβυσσος η alpha bank μάλλον....
Σύμφωνα με τους όρους ισχύουν νομίζω για 4 μήνες από την ημερομηνία έκδοσης των κωδικών
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αύριο έχει x2 πόντους στην BP. Δεν το είχα δει και έβαλα σήμερα. Οτι να ναι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom