Alpha bank bonus

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το περιεργο ειναι οτι η Alpha καταβαραθρωσε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ τα bonus στις προθεσμιακες, τα οποια πλεον δεν εξαργυρωνονται στην Star Alliance.
Από πού προκύπτει αυτό; Χθές που έψαχνα εισιτήρια, μπορούσα να εξαργυρώσω μίλια στην Turkish χωρίς πρόβλημα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
5 λεπτά πριν, που μίλησα με την Alpha Bank, μου είπαν ξεκάθαρα ότι οι πόντοι των προθεσμιακών καταθέσεων που είναι συνδεδεμένοι με την κάρτα Aegean Bonus Visa, μετά την 1.1.2020 θα εξακολουθούν να μετατρέπονται σε μίλια κανονικά, όπως ίσχυε μέχρι τώρα. Κοντός ψαλμός αλληλούια, σε ενάμισυ μήνα θα ξέρουμε...
Ακόμα δεν έχω κάνει κάποιο προθεσμιακό πακέτο. Μπορώ εξαρχής να βάλω την κάρτα της AEGEAN?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.600
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
5 λεπτά πριν, που μίλησα με την Alpha Bank, μου είπαν ξεκάθαρα ότι οι πόντοι των προθεσμιακών καταθέσεων που είναι συνδεδεμένοι με την κάρτα Aegean Bonus Visa, μετά την 1.1.2020 θα εξακολουθούν να μετατρέπονται σε μίλια κανονικά, όπως ίσχυε μέχρι τώρα. Κοντός ψαλμός αλληλούια, σε ενάμισυ μήνα θα ξέρουμε...
Ε δε νομίζω ότι υπήρχε αμφιβολία επ αυτού.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ε δε νομίζω ότι υπήρχε αμφιβολία επ αυτού.
Μερικά μηνύματα πιο πάνω, κάποιοι έγραψαν ότι τους είπαν από την Τράπεζα πως οι πόντοι των προθεσμιακών δεν γίνονται μίλια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.600
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μερικά μηνύματα πιο πάνω, κάποιοι έγραψαν ότι τους είπαν από την Τράπεζα πως οι πόντοι των προθεσμιακών δεν γίνονται μίλια.
Αναφέρονταν σε προθεσμιακές που δεν ήταν με την aegean bonos Visa, αν κατάλαβα καλά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.293
Από πού προκύπτει αυτό; Χθές που έψαχνα εισιτήρια, μπορούσα να εξαργυρώσω μίλια στην Turkish χωρίς πρόβλημα.
Απο αυτο που ειπε σε μενα αλλη υπαλληλος της Alpha στο τηλεφωνο, καθως και σε πολλους απο εδω. Σε ενα μηνα ειπε "τελος".
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλησπερα.

Πηρα τηλεφωνο την Aegean και την Alpha Bank, για να λυθει η απορια μας οσον αφορα την μετατροπη των ποντων σε μιλια, των πιστωτικων-χρεωστικων καρτων bonus (πλην Aegean bonus φυσικα)..

Τελος, ρωτησα αν οι extra ποντοι που δινει π.χ. ο Κωτσοβολος σε διαφορες συσκευες, θα μπορουν να μετατραπουν σε μιλια. Η απαντηση της (αφου με εβαλε σε αναμονη προφανως για να ρωτησει καποιον προισταμενο της), ηταν πως αφου για την συγκεκριμενη αγορα χρησιμοποιειται η Aegean Bonus Visa, τοτε ναι, οι extra ποντοι μετατρεπονται κανονικα σε μιλια.
Αυτα μου ειπαν, αυτα σας μεταφερω. Χαιρετω.
Πρόσφατα έκανα συναλλαγή στο Κοτσόβολο με κάρτα bonous mastercart που μου έδωσε 15000 πόντους επιπλέον.Μου είπαν ότι θα εμφανιστούν στη κάρτα μου γύρω στις 15 Δεκέμβρη....γιατι λέει θα πρέπει να μαζευτούν πολλοί πόντοι και να περαστούν όλοι μαζί... ( εδώ γελάμε !!!:suicide:)
Πριν λίγο μίλησα με μια θείτσα στην alfabank και μου είπε ότι πόντοι θα περαστούν κανονικά στη master cart bonus και μπορώ να τους μετατρέψω σε μίλια μέχρι τέλος Δεκέμβρη
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.600
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πρόσφατα έκανα συναλλαγή στο Κοτσόβολο με κάρτα bonous mastercart που μου έδωσε 15000 πόντους επιπλέον.Μου είπαν ότι θα εμφανιστούν στη κάρτα μου γύρω στις 15 Δεκέμβρη....γιατι λέει θα πρέπει να μαζευτούν πολλοί πόντοι και να περαστούν όλοι μαζί... ( εδώ γελάμε !!!:suicide:)
Πριν λίγο μίλησα με μια θείτσα στην alfabank και μου είπε ότι πόντοι θα περαστούν κανονικά στη master cart bonus και μπορώ να τους μετατρέψω σε μίλια μέχρι τέλος Δεκέμβρη
Τα μετατρέπουμε μέχρι τέλη Δεκεμβρίου σε μίλια και τα εξαργυρωνουμε οπότε θέλουμε η πάλι μέχρι 31.12;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τα μετατρέπουμε μέχρι τέλη Δεκεμβρίου σε μίλια και τα εξαργυρωνουμε οπότε θέλουμε η πάλι μέχρι 31.12;
Αφού μετατραπούν σε μίλια οι πόντοι που θέλουμε μέχρι τέλος Δεκέμβρη μπορούμε να τα εξαργυρώσουμε όποτε θέλουμε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.600
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λαθος καταλαβες, για συνδεδεμενες ρωτησα. Η απαντηση ηταν οτι θα γινονται αυστηρα μονο των αγορων.
Πανέμορφα, γιατί εμένα μου είπαν ακριβώς το αντίθετο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom