Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Εχει ιδεα κανεις ποτε θα χρεωσουν τη συνδρομη στην Platinum να την ξεφορτωθω εγκαιρα? Επειδη στην πρωην Amex δεν πληρωνα συνδρομη, δεν εχω ιδεα αν λαμβανουν υποψιν το τελος του ημερολογιακου ετους η τον μηνα εκδοσης.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Δηλαδή αν καποιος πάει και πάρει ένα Laptop Lenovo από 400 ΕΥΡΩ παίρνει τους 50.000 Bonus + τα 400 ΕΥΡΩ x50 = 20.000 άρα στο σύνολο 70.000 Bonus! Αρχικά συνδυάζεται η όχι η προσφορά ; Και δεύτερον αξίζει όλο αυτό ;
Με 70.000 bonus βγαζεις περιπου 3 εισιτηρια one way εξωτερικου μονο με aegean. Αν το κανεις μονο γι αυτο, οχι. Αν χρειαζεσαι υπολογιστη, αξιζει.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Με 70.000 bonus βγαζεις περιπου 3 εισιτηρια one way εξωτερικου μονο με aegean. Αν το κανεις μονο γι αυτο, οχι. Αν χρειαζεσαι υπολογιστη, αξιζει.
Ακριβώς στα λογία μου έρχεσαι! Δεν αξίζει, παρά μόνο για κάποιον που ήθελε την συγκεκριμένη φάση να πάρει κάτι από εκεί!

Ας πούμε πόσο τέλειο θα ήταν να έπαιρνα ηλεκτρικές συσκευές για το νυφικό σπίτι ; αχαχα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Οι εξτρα ποντοι απο υπολογιστη και Bang &Olufsen αποδιδονται μεσα Γεναρη. Δεν διαβαζετε τα ψιλα γραμματα. Αν το εχετε σιγουρο οτι ειναι μετατρεψιμοι, προχωρατε. Εγω δεν εχω πειστει ακομη και με την Aegean bonus Visa.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Οι εξτρα ποντοι απο υπολογιστη και Bang &Olufsen αποδιδονται μεσα Γεναρη. Αν το εχετε σιγουρο οτι ειναι μετατρεψιμοι, προχωρατε. Εγω δεν εχω πειστει ακομη και με την Aegean bonus Visa.
Αν κάνεις την αγορά με την Aegean όμως τότε μιλάμε για μίλια!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Αν κάνεις την αγορά με την Aegean όμως τότε μιλάμε για μίλια!
Καλα, εγω δεν θα το εδενα και κομπο. Κοντος ψαλμος αληλουια, οποιος παρει εξτρα ποντους και τους μετατρεψει θα μας ενημερωσει. Εγω με 400 ευρω αγοραζω 3 κανονικα εισιτηρια για οποτε μου καπνισει, αφου δεν χρειαζομαι υπολογιστη. Και παιρνω και μιλια πτησης.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.605
By the way, έκανα μια αγορά €26 από το inflight shopping της Aegean με platinum MC, και οι bonus πόντοι που αποδόθηκαν ήταν επί 2, όχι επί 8.
Συμβαίνει συχνά διάφορα τερματικά να μην είναι συνδεδεμένα με το μεγάλο συνεργάτη και να μη δίνουν τους επιπλέον πόντους...
Παίρνεις τηλέφωνο την ALPHA, δηλώνεις λάθος καταχώρηση πόντων, το ελέγχουν και καταχωρούν τη διαφορά 7-8 ημέρες μετά.
Δηλαδή αν καποιος πάει και πάρει ένα Laptop Lenovo από 400 ΕΥΡΩ παίρνει τους 50.000 Bonus + τα 400 ΕΥΡΩ x50 = 20.000 άρα στο σύνολο 70.000 Bonus! Αρχικά συνδυάζεται η όχι η προσφορά ; Και δεύτερον αξίζει όλο αυτό ;
Αν είχες σκοπό να αγοράσεις laptop αξίζει, εφόσον βέβαια καλύπτει και τις ανάγκες σου κάποιο Lenovo, αλλιώς μην παρασύρεσαι...
Εχει ιδεα κανεις ποτε θα χρεωσουν τη συνδρομη στην Platinum να την ξεφορτωθω εγκαιρα? Επειδη στην πρωην Amex δεν πληρωνα συνδρομη, δεν εχω ιδεα αν λαμβανουν υποψιν το τελος του ημερολογιακου ετους η τον μηνα εκδοσης.
Γενικά για τις πιστωτικές κάρτες ισχύει ο μήνας έκδοσης, όμως αν θυμάμαι καλά είχε ειδικό όρο για τη συνδρομή η ALPHA, να έχεις διακόψει τη συνδρομή δύο μήνες πριν την ανανέωση. Δεν το βρίσκω κάπου αυτό, αλλά θυμάμαι ότι υπήρχε.
Παρεμπιπτόντως, μήνυμα από τον Κώτσο για 50xπόντους μέχρι αύριο 23:59, δείτε κι εδώ:
https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/megaloi-sunergates/kotsovolos
 
Last edited:

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δηλαδή αν καποιος πάει και πάρει ένα Laptop Lenovo από 400 ΕΥΡΩ παίρνει τους 50.000 Bonus + τα 400 ΕΥΡΩ x50 = 20.000 άρα στο σύνολο 70.000 Bonus! Αρχικά συνδυάζεται η όχι η προσφορά ; Και δεύτερον αξίζει όλο αυτό ;
Ενα αεροπορικό πήγαινε έλα για Λος Άντζελες πχ θέλει γύρω στα 700 ευρω ή 70,000 μίλια και 185 ευρώ.
Αν συνδυάζεται και αν μπορείς να μετατρέψεις τους εξτρα 50,000 πόντους τον Ιανουάριο σε μίλια θα δώσεις 500 για το λαπτοπ +185 του φόρους με τουρκισ. Άρα με 685 ευρω πας ΛΑ και σου μένει το λαπτοπ.
Αν σε ενδιαφέρουν τέτοιοι προορισμοί νομίζω συμφέρει.
 
Last edited:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
προσφορά 1=50 αφορά αποκλειστικά αγορές με πιστωτικές κάρτες Bonus της Alpha Bank, από την Πέμπτη 28/11/2019 στις 21:00 έως και την Παρασκευή 29/11/2019 στις 23:59 στα φυσικά καταστήματα, στο www.kotsovolos.gr, καθώς και στο 210 289 9999.
Οι πόντοι αποδίδονται μόνο στο ποσό που θα χρεωθεί στην πιστωτική κάρτα Bonus το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Η απόδοση τους θα ολοκληρωθεί έως και τις 13/12/2019. Η προσφορά δεν ισχύει σε περίπτωση επιστροφής του προϊόντος ή ακύρωση της συναλλαγής.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Η προσφορά δεν ισχύει σε περίπτωση επιστροφής του προϊόντος ή ακύρωση της συναλλαγής.
Ω να σου γ...Στην προηγουμενη προσφορα ×2 αγορασα κατι που δεν με ικανοποιησε, το επεστρεψα, επελεξα να μην επιστραφει το ποσο στην καρτα για να μη χασω τα μιλια και μου εδωσαν πιστωτικο που μπορω να καταναλωσω στους επομενους 12 μηνες. Παει κι αυτη η μπιζνα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.285
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom