Alpha bank bonus

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Για ασφάλεια στο μέλλον να ξέρεις ότι μερικές εφαρμογές μπορεί να μην λειτουργούν σωστά και είναι καλύτερα να περιμένεις λίγο να κάνεις αναβάθμιση ειδικά αν δεν έχεις δεύτερη συσκευή. Πέρσι τέτοια καιρό δεν δούλευε η τραπεζική εφαρμογή άλλα την έφτιαξαν σε μια μέρα. Στην μπόνους δεν νομίζω να είναι τόσο γρήγοροι. Χτες είχε αναβάθμιση μετά από δυο μέρες στο 17.0.1 άλλα ήταν για θέματα ασφάλειας. Η άλφα μπόνους συνεχίζει να μην λειτουργεί. Αναμένουμε λοιπόν.
Η εφαρμογή Alpha bonus ενημερώθηκε και λειτουργεί στο iOS 17.0.1
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Η εφαρμογή Alpha bonus ενημερώθηκε και λειτουργεί στο iOS 17.01
Ευχαριστώ για την πληροφορία. Το περίεργο είναι ότι για τους προγραμματιστές (και για το κοινό) τρέχουν μπέτα εκδόσεις μήνες πριν το τελικό προϊόν και μια γλολντν μάστερ μερικές μέρες προτού βγει η τελική έκδοση. Η μετάβαση έπρεπε να είναι ομαλή.
 

freestyler

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα. Πρόσφατα έβγαλα πιστωτική και έχω πλέον πρόσβαση σε πόντους.

Μπήκα σήμερα στην εφαρμογή Alpha Bonus και στο ιστορικό συναλλαγών βλέπω -1008 points από την Aegean χτες.

Δεν εξαργύρωσα κάτι όμως. Ούτε στο account του Aegean miles βλέπω κάτι.
Πως μπορώ να πάρω παραπάνω πληροφορίες για αυτήν την χρέωση πόντων;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.677
Likes
50.532
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα. Πρόσφατα έβγαλα πιστωτική και έχω πλέον πρόσβαση σε πόντους.

Μπήκα σήμερα στην εφαρμογή Alpha Bonus και στο ιστορικό συναλλαγών βλέπω -1008 points από την Aegean χτες.

Δεν εξαργύρωσα κάτι όμως. Ούτε στο account του Aegean miles βλέπω κάτι.
Πως μπορώ να πάρω παραπάνω πληροφορίες για αυτήν την χρέωση πόντων;
Τελευταία Κυριακή του μηνα αφαιρέθηκαν και θα τα δεις ως μίλια.
 

freestyler

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ευχαριστώ. Θυμάμαι οτι στην αίτηση της πιστωτικής δεν είχα βάλει να γίνεται αυτόματα convert οπότε δεν πήγε εκεί ο νους μου.

Έχω καταλάβει οτι καμιά φορά αξίζουν εισιτήρια με πόντους αντί για μίλια (όταν έχει προσφορά), γι'αυτό δεν το είχα βάλει αυτόματο. Μάλλον πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να απενεργοποιήσουν το αυτόματο conversion.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Παιρνεις δανειο 500 € , δινεις 70 € εξοδα και 20 € τοκους για εξι μηνες και τσιμπας 20.000 ποντους
myAlpha Quick Loan: Κερδίστε 20.000 Bonus πόντους
ΑρρΩστουργημα. Δεν μετρατεπονται σε μιλια και με 20.000 βγαζεις μολις ενα εισιτηριο comfort flex για Ευρωπη συν φορους.
Που μπορει να κοστιζει 90 ευρω συν φορους και χωρις να ψαχνεις ποτε εχει διαθεσιμο award, θα παρεις μιλια απο την πτηση και το ποσο των 90×4 η οσο δινει η καρτα σε μιλια.

Στην τελικη αν θελετε να πεταξετε 90 ευρω για εισιτηριο, καλυτερα στον Κωτσο αεροδρομιου και να παρεις αναλωσιμα 6μηνου για το σπιτι ×20 να πιασουν τοπο η μια συσκευη που θα κανει τη ζωη καλυτερη παρα για αερα κοπανιστο.
 
Last edited:

BoardingPass

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
ΑρρΩστουργημα. Δεν μετρατεπονται σε μιλια και με 20.000 βγαζεις μολις ενα εισιτηριο comfort flex για Ευρωπη συν φορους.
Που μπορει να κοστιζει 90 ευρω συν φορους και χωρις να ψαχνεις ποτε εχει διαθεσιμο award, θα παρεις μιλια απο την πτηση και το ποσο των 90×4 η οσο δινει η καρτα σε μιλια.

Στην τελικη αν θελετε να πεταξετε 90 ευρω για εισιτηριο, καλυτερα στον Κωτσο αεροδρομιου και να παρεις αναλωσιμα 6μηνου για το σπιτι ×20 να πιασουν τοπο η μια συσκευη που θα κανει τη ζωη καλυτερη παρα για αερα κοπανιστο.
Το ότι δεν μετατρεπονται σε μίλια πώς το ξέρουμε?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Oποioς μπορεί να κάνει απαλλαγή ΦΠΑ ας δοκιμάσει να κάνει μια εικονική αγορά στο you ας πούμε που δεν χρειάζεται καν έγγραφη. Με το που κλικάρεις τιμολόγιο και δίνεις ΑΦΜ, προτρέπει να αγοράσεις το ποιον χωρίς ΦΠΑ ζητώντας σου να βάλεις τα 5 τελευταία νούμερα της ταυτότητας και το τηλέφωνο που έχεις δηλωμένο στο τάξις. όταν όμως πατάς για να ανακτήσει τα στοιχειά δεν μπορεί να βρει τον χρήστη. έχω δοκιμάσει σε μερικά ηλεκτρονικά μαγαζιά άλλα τίποτε. Να ξέρουμε αν είναι μπαγκ η κάτι άλλο.
Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-28, 21.14.01.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-28, 21.14.38.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-28, 21.15.06.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-28, 21.16.40.png
 

BoardingPass

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Είναι προϊόν της τράπεζας, Δεν γίνονται μίλια. Δεν υπάρχει χρήση κάρτας της αιγαίου.
Όταν κάνεις αίτηση για το καταναλωτικό, οι πόντοι μπαίνουν στην bonus κάρτα σου. Αν εγώ έχω μόνο aegean bonus visa premium το λογικό δεν είναι να μπουν σε αυτήν την κάρτα οι πόντοι?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Όταν κάνεις αίτηση για το καταναλωτικό, οι πόντοι μπαίνουν στην bonus κάρτα σου. Αν εγώ έχω μόνο aegean bonus visa premium το λογικό δεν είναι να μπουν σε αυτήν την κάρτα οι πόντοι?
Οποιαδηποτε συγκεντρωση ποντων με προιοντα της Alpha μπαινουν στην καρτα αλλα δεν μετατρεπονται σε μιλια. Το ιδιο και στις προθεσμιακες της Alpha. Μπαινουν και μενουν bonus.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom