Ολλανδία Amsterdam!! βοήθειααααα!!!!

Spi8as

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια, Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα-Τζαμαικα
Ωραια λοιπον! εκλεισα τα εισητιρια μου εκλεισα το ξενοδοχειο μου.(https://www.hotelclub.com/directhot...out=2010-01-11&locID=1361257&locKey=amsterdam)

AΛΛΑ!! εχει 3-4 μερες που εχω κανει κρατησει στην SWISS kai εχθες εκλεισα το ξενοδοχειο αλλα κανενας ΔΕΝ εχει παρει τα λεφτα απ την καρτα μου χρησιμοποιησα την χρεωστικη της Eurobank..:roll: εχω στειλει μαιλ στην SWiss αλλα δεν πειρα απαντηση
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
για το ξενοδοχειο ορισμενοι δεν χρεωνουν την καρτα, απλα την θελουν ως εγγυηση για να γινει η κρατηση. πληρωνεις κανονικα οταν κανεις check out. τωρα οσο για την swiss χρεωνουν την καρτα κανονικα...τωρα γιατι δεν στο βγαζει....
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Γεια σας παιδια!!
ΕΙναι το πρωτο μου post εδω και επ ευκαιρία του ταξιδιού μου Amsterdam 11-15 Φεβρουαρίου 2010, θα ήθελα να ρωτήσω κ εγώ κάποια πράγματα
Ψάχνω να βρω ξενοδοχείο να μείνω και δεν έχω αποφασίσει σε ποιά περιοχή να κλείσω. Αυτο που θέλω είναι το εξής: Την ημέρα ετσι κ αλλιώς είτε με τα τραμ είτε με τα πόδια θα κυκλοφορήσουμε, το θέμα είναι το βράδυ. Θα ήθελα να μείνουμε κάπου που να μπορούμε να πάμε σε μπαρ, για φαγητό και βόλτα και να μην χρειαστεί να πάρουμε τραμ για να γυρίσουμε πίσω αλλά να είμαστε κοντά στο ξενοδοχείο ωστε να γυρίσουμε με τα πόδια. Απο την άλλη όμως να μην είναι και το ξενοδοχείο μέσα στο κέντρο των club και γίνεται της κακομοίρας με τους μεθυσμένους. Το ποσό που λέμε είναι περίπου στα € 300-320 με πρωινό.
Περιμένω απόψεις, προτάσεις, sites...
ευχαριστώ πολύ!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γεια σας παιδια!!
ΕΙναι το πρωτο μου post εδω και επ ευκαιρία του ταξιδιού μου Amsterdam 11-15 Φεβρουαρίου 2010, θα ήθελα να ρωτήσω κ εγώ κάποια πράγματα
Ψάχνω να βρω ξενοδοχείο να μείνω και δεν έχω αποφασίσει σε ποιά περιοχή να κλείσω. Αυτο που θέλω είναι το εξής: Την ημέρα ετσι κ αλλιώς είτε με τα τραμ είτε με τα πόδια θα κυκλοφορήσουμε, το θέμα είναι το βράδυ. Θα ήθελα να μείνουμε κάπου που να μπορούμε να πάμε σε μπαρ, για φαγητό και βόλτα και να μην χρειαστεί να πάρουμε τραμ για να γυρίσουμε πίσω αλλά να είμαστε κοντά στο ξενοδοχείο ωστε να γυρίσουμε με τα πόδια. Απο την άλλη όμως να μην είναι και το ξενοδοχείο μέσα στο κέντρο των club και γίνεται της κακομοίρας με τους μεθυσμένους. Το ποσό που λέμε είναι περίπου στα ? 300-320 με πρωινό.
Περιμένω απόψεις, προτάσεις, sites...
ευχαριστώ πολύ!!
Το κέντρο του Amsterdam είναι αρκετά compact, και οι περισσότερες - αν και πιο τουριστικές - επιλογές για νυκτερινή διασκέδαση είναι συγκεντρωμένες γύρω από τη Leidseplein, στα όρια του κέντρου της πόλης. Θα σου πρότεινα ένα ξενοδοχείο κάπου εκεί κοντά, αλλά έξω από τη ζώνη των καναλιών, από την απέναντι πλευρά του καναλιού Singelgracht (άνοιξε ένα χάρτη και δες αυτά τα 2 σημεία για να καταλάβεις πια περιοχή εννοώ).
Εναλλακτική πρόταση, καπου κοντά στο restaurant row της πόλης, την utrechtsestraat.
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Το κέντρο του Amsterdam είναι αρκετά compact, και οι περισσότερες - αν και πιο τουριστικές - επιλογές για νυκτερινή διασκέδαση είναι συγκεντρωμένες γύρω από τη Leidseplein, στα όρια του κέντρου της πόλης. Θα σου πρότεινα ένα ξενοδοχείο κάπου εκεί κοντά, αλλά έξω από τη ζώνη των καναλιών, από την απέναντι πλευρά του καναλιού Singelgracht (άνοιξε ένα χάρτη και δες αυτά τα 2 σημεία για να καταλάβεις πια περιοχή εννοώ).
Εναλλακτική πρόταση, καπου κοντά στο restaurant row της πόλης, την utrechtsestraat.
Αν κατάλαβα καλά και κοιτώντας εναν χάρτη με το κεντρο στα δεξιά λες να βρω στο "Π" απο περικλειεται από De Clercqstraat-Nassaukade-Overtoom και κάτω (αν καταλαβα καλα αυτοι ειναι λεωφοροι), και μεχρι που να φτάσω για να μην ειμαι και εντελως μακρυα. Αν μπορεις τοποθετησου με δρομους και φτιαξε μου ενα τετραγωνο για να ξερω.
Σ ευχαριστω εκ των προτερων
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
θα διαφωνησω με τον taver.η leidsplein δεν ειναι κατι ιδιαιτερο για να την προτιμησεις.επειδη το κεντρο του αμστερνταμ ειναι ανετα περπατησιμο οι επιλογες σου διευρυνονται πολυ για να μπορεσεις να βρεις την τιμη που σου ταιριαζει
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
θα διαφωνησω με τον taver.η leidsplein δεν ειναι κατι ιδιαιτερο για να την προτιμησεις.επειδη το κεντρο του αμστερνταμ ειναι ανετα περπατησιμο οι επιλογες σου διευρυνονται πολυ για να μπορεσεις να βρεις την τιμη που σου ταιριαζει
Πολύ καλά κάνεις και διαφωνείς... αλλά δεν μου προτείνεις ...
Εγω, αν διαβασες και παραπάνω θέλω να μείνω κάπου καλά με € 300-320 που να μπορώ να γυρίσω στο ξενοδοχείο το βράδυ αργά με τα πόδια. Την ημέρα λογικά με τα τραμ δεν θα έχεις πρόβλημα μετακίνησης ή και με τα πόδια για walking tour. Το βράδυ που δεν έχει tram με καίει!!!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Πολύ καλά κάνεις και διαφωνείς... αλλά δεν μου προτείνεις ...
Εγω, αν διαβασες και παραπάνω θέλω να μείνω κάπου καλά με ? 300-320 που να μπορώ να γυρίσω στο ξενοδοχείο το βράδυ αργά με τα πόδια. Την ημέρα λογικά με τα τραμ δεν θα έχεις πρόβλημα μετακίνησης ή και με τα πόδια για walking tour. Το βράδυ που δεν έχει tram με καίει!!!
Εγω ειχα μεινει πολυ κοντα στην damsquare(σε διαμερισμα του krasnapolski) κ ειμασταν κοντα σε ολα.Υπενθυμιζω οτι το κεντρο του αμστερνταμ εχει τα παντα σε walking distance.οποτε δεν νομιζω οτι εχεις προβλημα με την περιοχη
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Εγω ειχα μεινει πολυ κοντα στην damsquare(σε διαμερισμα του krasnapolski) κ ειμασταν κοντα σε ολα.Υπενθυμιζω οτι το κεντρο του αμστερνταμ εχει τα παντα σε walking distance.οποτε δεν νομιζω οτι εχεις προβλημα με την περιοχη
Για να μπορεσω να καταλαβω. Αν υποθεσουμε οτι μεινω κ εγω εκει και το βραδυ θέλω να πάω στην Leidsepleine , ή καπου αλλου για ποτο, bar, club θα ειμαι με τα ποδια πίσω σε 5-10 λεπτα θα θέλω 30+ λεπτά ?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Για να μπορεσω να καταλαβω. Αν υποθεσουμε οτι μεινω κ εγω εκει και το βραδυ θέλω να πάω στην Leidsepleine , ή καπου αλλου για ποτο, bar, club θα ειμαι με τα ποδια πίσω σε 5-10 λεπτα θα θέλω 30+ λεπτά ?
Σε 15' το πολύ είσαι πίσω.
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Γεια σας παιδια!!
ΕΙναι το πρωτο μου post εδω και επ ευκαιρία του ταξιδιού μου Amsterdam 11-15 Φεβρουαρίου 2010, θα ήθελα να ρωτήσω κ εγώ κάποια πράγματα
Ψάχνω να βρω ξενοδοχείο να μείνω και δεν έχω αποφασίσει σε ποιά περιοχή να κλείσω. Αυτο που θέλω είναι το εξής: Την ημέρα ετσι κ αλλιώς είτε με τα τραμ είτε με τα πόδια θα κυκλοφορήσουμε, το θέμα είναι το βράδυ. Θα ήθελα να μείνουμε κάπου που να μπορούμε να πάμε σε μπαρ, για φαγητό και βόλτα και να μην χρειαστεί να πάρουμε τραμ για να γυρίσουμε πίσω αλλά να είμαστε κοντά στο ξενοδοχείο ωστε να γυρίσουμε με τα πόδια. Απο την άλλη όμως να μην είναι και το ξενοδοχείο μέσα στο κέντρο των club και γίνεται της κακομοίρας με τους μεθυσμένους. Το ποσό που λέμε είναι περίπου στα € 300-320 με πρωινό.
Περιμένω απόψεις, προτάσεις, sites...
ευχαριστώ πολύ!!
και η περιοχή κοντά στο Rembrandtplein είναι καλή K κεντρική..κοίτα το NH CARANSA εκεί..δες site
NH Caransa Hotel. Amsterdam. Rates from €118
 

stakar

Member
Μηνύματα
16
Likes
0

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom