apartments στο παρισι!

chrysa23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Γεια σας!!!

Ετοιμάζω το δευτερο μου ταξίδι στο λατρεμένο μου Παρίσι στο τέλος του Μάη. Υπολογίζω να μείνω 10 ημέρες.Κάποιος γνωστός μου από κει μου πρότεινε αντί για ξενοδοχείο να νοικιάσω διαμέρισμα.Έψαξα κ βρήκα αρκετές καλές περιπτώσεις, ομολογουμένως σε πολύ καλύτερες τιμές απο τα ξενοδοχεία. Έχει ξαναμείνει κάποιος απο σας σε apartment? Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με αυτά..
Επίσης θα ήθελα να μαθω πληροφορίες για την περιοχή Madaleine k Montorgueil. Ευχαριστώ πολύ!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Και τα δύο καλά είναι ....κεντρικά...
τι πληροφορίες θέλεις δηλαδή;;;;
 

chrysa23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Βρήκα διαμέρισμα σ'αυτά τα 2 κ στο Marais. Ποια περιοχή να προτιμήσω? Θέλω να είμαι κεντρικά, να έχει κοντά bistro κ εστιατόρια ωστέ να μπορώ να πηγαίνω κ το βράδυ χωρίς να χρησιμοποιώ metro.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Βρήκα διαμέρισμα σ'αυτά τα 2 κ στο Marais. Ποια περιοχή να προτιμήσω? Θέλω να είμαι κεντρικά, να έχει κοντά bistro κ εστιατόρια ωστέ να μπορώ να πηγαίνω κ το βράδυ χωρίς να χρησιμοποιώ metro.
Από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει να σε βολεύει για τις νυχτερινές σου βόλτες κατά τη γνώμη μου επέλεξε ασυζητητί το Marais, είναι από τις ωραιότερες για μένα γειτονιές στο Παρίσι με πολύ ωραία κι εναλλακτικά μαγαζάκια τόσο για φαγητό όσο και για ποτό.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Επίσης θα ήθελα να μαθω πληροφορίες για την περιοχή Madaleine k Montorgueil. Ευχαριστώ πολύ!
Ειναι πολυ ομορφα να ξυπνας το πρωι και να βρισκεσαι στη Montorgueil...
Madaleine θα εισαι στην πιο αριστοκρατικη πλευρα του κεντρου...
Το Marrais δεν μου αρεσει ουτε για βολτα.
 

chrysa23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Γεια σας!!! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Τελικά βρήκα apartment διαθέσιμο στην περιοχή του Pompidou. Θέλω να σας ρωτήσω, ειναι κοντά στο Marais? Μπορώ να περπατήσω την απόσταση? Στο Pompidou έχει bistro κ bar για το βραδυ κυρίως καθώς όπως προείπα δεν θέλω να χρησιμοποιώ συγκοινωνία αργά το βραδυ..
Ευχαριστώ πολύ!
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Lena's Stone Forest
Υπολόγισε ότι η Place des Vosges (Marais) απέχει περίπου 15-18 λεπτά με τα πόδια από το Centre Georges Pompidou.
Κοίταξε και στο Google Maps.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ναι, ακριβως απεναντι ξεκιναει το Marrais. Διπλα θα 'σαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom