EasyJet API (ADVANCED PASSENGER INFORMATION)

MichaelBerklin

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας, ένας πολύ καλός μου φίλος έχει κάνει μια κράτηση πρόσφατα απο την easyjet μέσω του διαδυκτίου και απο απροσεξία συμπλήρωσε λάθος το όνομα και το επώνυμό του στην κάρτα επιβίβασης (Passenger Details) από αυτό που αντιστοιχεί στην ταυτότητα του, στην ουσία το όνομά στην ταυτότητα του αναγράφεται ως GEORGIOS CHATZIS και αυτός συμπλήρωσε την κάρτα επιβίβασης με το ίδιο όνομα αλλά με διαφορετικούς χαρακτήρες GIWRGOS XATZIS και τώρα δεν ξέρει αν θα του επιτρέψουν να ταξιδέψει * Σημείωση: το API του (Advanced Passneger Information) που απαιτείται υποχρεωτικά για να ταξιδέψει κάποιος είναι σωστό απλά μόνο το όνομα και το επώνυμο του στην κάρτα επιβίβασης είναι λάθος συμπληρωμένα. Βέβαια, έχω διαβάσει πως κανένας επιβάτης δεν δικαιούται να πετάξει εάν το API του δεν έχει συμπληρωθεί σωστά με τις απαραίτητες πληροφορίες που απαιτούνται και από τη στιγμή που το API του φίλου μου είναι σωστό και μόνο το όνομα και το επώνυμο του είναι λάθως συμπληρωμένα θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανεις τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση, αν μπόρει να πετάξει η αν αναγκαστικά θα πρέπει να πληρώσει επιπλέον πρόστιμο για αλλαγή ονόματος Ευχαριστώ πολύ για την κατανόησή σας.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
παρε ενα τηλεφωνο και στο αλλαζουν χωρις χρεωση, μονο το τηλεφωνο πληρωνεις
 

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
παρε ενα τηλεφωνο και στο αλλαζουν χωρις χρεωση, μονο το τηλεφωνο πληρωνεις
easyjet δεν εχει ελληνοφωνο προσωπικο το σταματησε αμα ξερεις αγγλικα σωθηκες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom