Βουλγαρία Bansko-Σόφια-Φιλιππούπολη τα Χριστούγεννα;;;

Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλημέρα σε όλους!Τα Χριστούγεννα πια είναι κοντά και ψαχνόμαστε για εκδρομούλα.Στα τέλη αυγούστου ζήταγα συμβουλές για κάποια μέρη και είχα καταλήξει στην Κρακοβία.Ομως τα οικονομικά δεν επέτρεψαν να κλείσουμε εισητήρια όταν έπρεπε για να βρούμε καλές τιμές και τώρα που το κοιτάζαμε έχουν εκτοξευθει....Οπότε αλλάξαμε τα πλάνα μας και προσανατολιστήκαμε στην Βουλγαρία :) Εχουμε ακούσει πολλά και από πολλούς.Σκεφτομασταν να πάμε οδικώς με το αμαξι μας με το εξης προγραμμα στο μυαλό μας :
1η μέρα να φτάσουμε στο Bansko (διανυκτέρευση)
2η μέρα Bansko για σκι και περιήγηση (διανυκτέρευση)
3η μέρα μονοήμερη στην Φιλιππούπολη και Βansko για διανυκτέρευση
4η μέρα Σόφια και διανυκτέρευση εκεί
5η μέρα ξυπνάμε στα Σόφια και επιστρέφουμε

Οι πιο έμπειροι της παρέας συμφωνούν;;;;;;Η' χρειαζόμαστε αλλαγή στο πρόγραμμα μας;Πιστευέτε οτι θα έχουμε πρόβλημα με το αμάξι μας ή θα είναι εύκολο;;Περιμένω γνώμες...Συμβουλές....Προτάσεις από άτομα που έχουν πάει... :lol:
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ωχ...παιδιά ανησυχώ!!!!!Δεν έχω καμία απάντηση...Αυτό άραγε σημαίνει οτι δεν εχει τυχει να παει κάποιος Χριστούγεννα;;;Η΄ οτι δεν ειναι καθόλου καλή ιδέα και να κοιτάξω για κάπου αλλού...????
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Φιλιπουπολη δεν εχω παει. Αν εχετε ορεξη να κανετε σκι πατε 4 μερες Μπανσκο.
Αλλιώς καλύερα μην πατε καθολου.
Ειναι αρκετα ακριβο για βουλγαρια και το χωριο δεν εχει τπτ να δεις. Πατε μερικες μερες Σοφια, κανετε και μια 2 ημερισιες αμα θελετε.Τι αλλο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
i love travels said:
Ωχ...παιδιά ανησυχώ!!!!!Δεν έχω καμία απάντηση...Αυτό άραγε σημαίνει οτι δεν εχει τυχει να παει κάποιος Χριστούγεννα;;;Η΄ οτι δεν ειναι καθόλου καλή ιδέα και να κοιτάξω για κάπου αλλού...????
Κοίτα ειδικά αν κανείς σκι είναι καλά.
Αν δεν κανείς καλά θα είναι μα δοκιμάσεις!
Πέρυσι τα Χριστούγεννα είχα περάσει πολύ καλά πάντως.
Όσοι ασχολούμαστε με σκι-σνοουμπορτ το πρωί λιωμένα στο βουνό και οι γυναίκες με ψώνια και γκαρα ρουφά!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Η αλήθεια είναι οτι 1 πρωινό θα μ'αρεσε να το περασω στο χιονοδρομικο...εχω κανει 1 φορα σνόουμπορντ και ενω δεν ήταν άσχημα με κουρασε αρκετά.Απ'οτι έχω διαβασει απο ταξιδιωτική ιστορία κάποιος πήγε με αμάξι και ταλαιπωρήθηκε πολυ...οπότε βρήκαμε και 1 εκδρομή με group που μένεις Bansko και κάνουν 1 μονοήμερη στα Σόφια και μια στην Φιλιππούπολη.Δηλαδή το Βansko είναι trendy ή είναι γραφικα;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ολες τις μέρες στο Μπάνσκο?
Απ' τη στιγμη που θα έχετε αυτοκίνητο νομίζω πολύ καλύτερα θα ήταν να μοιράσετε τις μέρες σε Σόφια και Φιλιππούπολη και να πάτε και στο Βέλικο Τάρνοβο που θεωρείται ως η ομορφότερη πόλη της Βουλγαρίας.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ολες τις μέρες στο Μπάνσκο?
Απ' τη στιγμη που θα έχετε αυτοκίνητο νομίζω πολύ καλύτερα θα ήταν να μοιράσετε τις μέρες σε Σόφια και Φιλιππούπολη και να πάτε και στο Βέλικο Τάρνοβο που θεωρείται ως η ομορφότερη πόλη της Βουλγαρίας.



Πιστεύεις ότι δεν αξίζει το Bansko??Εγραψα και παραπάνω ότι το σκεφτόμασταν για το αμάξι γιατί δεν ξέρω αν με τις καιρικες συνθηκες που θα επικρατουν θα μπορουμε να κινηθούμε ανετα...Γι'αυτο κοιταξαμε και με group!Εχεις παει με αμάξι?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δηλαδή το Βansko είναι trendy ή είναι γραφικα;
Μάλλον έχεις παρεξηγήσει τα πράγματα... Τrendy είναι Γαλλία και γραφική η Αυστρία... το Bansko είναι απλά πάτος... αν πας για σκι κάτι πάει κι έρχεται... αν πας για εκδρομή είναι αίσχος...
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Μάλλον έχεις παρεξηγήσει τα πράγματα... Τrendy είναι Γαλλία και γραφική η Αυστρία... το Bansko είναι απλά πάτος... αν πας για σκι κάτι πάει κι έρχεται... αν πας για εκδρομή είναι αίσχος...

Δηλαδη μονο σκι ε?? :(:(:(:(
Για Σόφια;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Βρε συ δεν σε καταλαβαίνω... γιατί το τραβάς από τα μαλλιά να πας κάπου στο εξωτερικό την στιγμή που τα λεφτά σου δεν βγαίνουν... για μένα ένα ταξίδι στην Βουλγαρία, ειδικά τον χειμώνα, είναι λεφτά πεταμένα... με τα ίδια λεφτά πας κάπου στην Ελλάδα που είναι ωραιότερα ή τα κρατάς μαζεύεις και άλλα και το καλοκαίρι πηγαίνεις κάπου που πραγματικα αξίζει... το να πας χειμωνιάτικα στη Σόφια ή στο Μπάνσκο αν δεν ξερεις σκι δεν έχει κανένα νόημα... γιατί και η Σόφια έχει τα χάλια της, σίγουρα είναι στο bootom 5 των Ευρωπαϊκών πρωτευουσών και το Μπάνσκο είναι εντελώς αδιάφορο...
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Το Μπανσκο εχει καλο χιονοδρομικο, αλλα αν εισαι αρχαριος δεν θα καταλαβεις διαφορα.
Χιονοδρομικο εχει και στην ΣΟφια, το Βιτοσα, αμα θελετε μπορειτε να πατε εκει μια μερα.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Βρε συ δεν σε καταλαβαίνω... γιατί το τραβάς από τα μαλλιά να πας κάπου στο εξωτερικό την στιγμή που τα λεφτά σου δεν βγαίνουν... για μένα ένα ταξίδι στην Βουλγαρία, ειδικά τον χειμώνα, είναι λεφτά πεταμένα... με τα ίδια λεφτά πας κάπου στην Ελλάδα που είναι ωραιότερα ή τα κρατάς μαζεύεις και άλλα και το καλοκαίρι πηγαίνεις κάπου που πραγματικα αξίζει... το να πας χειμωνιάτικα στη Σόφια ή στο Μπάνσκο αν δεν ξερεις σκι δεν έχει κανένα νόημα... γιατί και η Σόφια έχει τα χάλια της, σίγουρα είναι στο bootom 5 των Ευρωπαϊκών πρωτευουσών και το Μπάνσκο είναι εντελώς αδιάφορο...
Είχα υπολογίσει ότι για 1 χειμερινο προορισμο στην Ελλάδα θέλω πού περισσότερα χρήματα απ'οτι για καποια μέρη του εξωτερικού...Επίσης είναι που αισθάνομαι πιο χαλαρη και πιο ελευθερη στο εξωτερικο...Δεν ξέρω γιατι το παθαίνω αυτο αλλά αλλαζει όλη η ψυχολογία μου.Το καλοκαίρι ειναι μακρυά...επίσης εκει γύρω στα μέσα ιουλίου λες "δεν θα παω σε κανα νησακι να κανω κανα μπανάκι και να φαω κανα ψαράκι?"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom