Ιταλία Bari

Neogeo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα !! Πρόκειται να ταξιδέψω στο Μπαρι με την δίχρονη κόρη μου και μέχρι στιγμής με έχουν τρομοκρατήσει σχετικά με κλοπές κ εγκληματικότητα στην περιοχή ! Δυστυχώς δεν έχω ιδέα από Μπαρι γι αυτό θα ήθελα οποιος γνωρίζει να με ενημερώσει σχετικά με το ποια περιοχή είναι καλύτερη να επιλέξω ξενοδοχείο εκεί , δυο που έχω βρει είναι κοντά στο Σαν Νικολα στην περιοχή του λιμανιού !
Ευχαριστώ
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Καλησπέρα! Είχα επισκεφτει το Μπάρι για λίγες ώρες πριν δυο χρόνια περιπού. Πολύ όμορφη η ιστορικη περιοχή αλλα και το τμήμα αναμεσα σε αυτή και στο σιδηροδρομικό σταθμό. Η αλήθεια είναι πως δεν περάσαμε νύχτα από την περιοχή του San Nicola αλλά δεν μου φάνηκε επικίνδυνη για το βράδυ. Απλως ισως να ειναι ηρεμη χωρις πολύ κόσμο. Καλύτερα θεωρώ πάντως πως θα ήταν να βρείτε ενα ξενοδοχείο από την πλευρα ανάμεσα στο Σαν Νικολας και το σιδηροδρομικο σταθμό καθως υπάρχει περισσοτερη ηρεμιά σε σχέση με την πλευρά μπροστά από το λιμάνι αλλά παραλληλα περισσότερη κινηση (να κυκλοφορει δηλαδη και κανένας άνθρωπος παραπάνω) σε σχεση με το Σαν Νικολας. Γνώμη μου πάντα. Αν κάποιος έχει μείνει στο Μπάρι μπορεί να μας διαφωτισει παραπανω. Οπως και να εχει καλά να περάσετε. Το Μπαρι είναι υπεροχο!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.226
Likes
26.001
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα !! Πρόκειται να ταξιδέψω στο Μπαρι με την δίχρονη κόρη μου και μέχρι στιγμής με έχουν τρομοκρατήσει σχετικά με κλοπές κ εγκληματικότητα στην περιοχή ! Δυστυχώς δεν έχω ιδέα από Μπαρι γι αυτό θα ήθελα οποιος γνωρίζει να με ενημερώσει σχετικά με το ποια περιοχή είναι καλύτερη να επιλέξω ξενοδοχείο εκεί , δυο που έχω βρει είναι κοντά στο Σαν Νικολα στην περιοχή του λιμανιού !
Ευχαριστώ
Επισκέφθηκα το Bari το καλοκαίρι και έμεινα ένα βράδυ στην πόλη. Η περιοχή του λιμανιού είχε πολύ κίνηση και ζωή το βράδυ, με όλα τα παραλιακά μαγαζιά γεμάτα κόσμο. Η παλιά πόλη όπου βρίσκεται και η Βασιλική του Αγίου Νικολάου, αν και καλοκαίρι, είχε λίγο κόσμο να κυκλοφορεί στα στενά σοκάκια το βράδυ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν νοιώσαμε απειλή ή κίνδυνο. Αντιθέτως στην πλατεία Mercantile που βρίσκεται 400μ. από τον Άγιο Νικόλαο γινόταν πανικός από ζωή και κόσμο, πάλι για το βράδυ αναφέρομαι. Την ημέρα υπήρχε πολύ κίνηση παντού. Είναι όμορφη πόλη, ιστορική και όπου και να κινηθήκαμε δεν αισθανθήκαμε φόβο. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο η εποχή, το καλοκαίρι ο κόσμος είναι έξω μέχρι αργά, όπως και νάχει εύχομαι να περάσετε καλά!!
 
Last edited:

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να κάνω τον Ιούνιο ένα τριημεράκι στο Bari αεροπορικώς. Ψάχνω να βρω πληροφορίες και δεν βρίσκω τίποτα αποκλειστικά για το Bari εδώ μέσα. Ίσως να μην ξέρω να ψάχνω σωστά. Βρήκα λοιπόν μόνο αυτό το θέμα το οποίο δεν έχει απλώσει αρκετά και γιαυτό σας γράφω από εδώ.
Τι μου προτείνετε για το Bari καταρχάς και δεύτερον επειδή σκέφτομαι καμιά ημερήσια ποια μου προτείνετε? Να ενοικιάσω αυτοκίνητο η να πάω με άλλο μέσο?
Εάν υπάρχει αλλού τέτοιο θέμα μεταφέρετέ με εκεί πλιζ για να είμαστε και σωστοί.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.226
Likes
26.001
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να κάνω τον Ιούνιο ένα τριημεράκι στο Bari αεροπορικώς. Ψάχνω να βρω πληροφορίες και δεν βρίσκω τίποτα αποκλειστικά για το Bari εδώ μέσα. Ίσως να μην ξέρω να ψάχνω σωστά. Βρήκα λοιπόν μόνο αυτό το θέμα το οποίο δεν έχει απλώσει αρκετά και γιαυτό σας γράφω από εδώ.
Τι μου προτείνετε για το Bari καταρχάς και δεύτερον επειδή σκέφτομαι καμιά ημερήσια ποια μου προτείνετε? Να ενοικιάσω αυτοκίνητο η να πάω με άλλο μέσο?
Εάν υπάρχει αλλού τέτοιο θέμα μεταφέρετέ με εκεί πλιζ για να είμαστε και σωστοί.
Καλησπέρα

Ρίξε μια ματιά εδώ: Ιταλία - Vedi Napoli e poi muori! Road trip Napoli-Vezouvio-Pompeii-Capri-Amalfitana-Alberobello-Matera-Bari

και εδώ: Ιταλία - Vedi Napoli e poi muori! Road trip Napoli-Vezouvio-Pompeii-Capri-Amalfitana-Alberobello-Matera-Bari
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom