Σερβία Beograd or Be(er)ograd? Živeli!

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Μα κι εγώ το ανέφερα οτι δεν τρελλάθηκα με το φαγητό, εκεί πας πιο πολύ για το χώρο κι όχι για gourmet αναζητήσεις...εξάλλου ο χώρος του καφενείου είναι πιο ωραίος με τα χαμηλά τραπεζάκια.Τώρα αν είσαι σαν κι εμάς που πίνουμε 10 μπύρες στην καθισιά όλο και κάτι και θα βρεις να τις συνοδέψεις...:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μα κι εγώ το ανέφερα οτι δεν τρελλάθηκα με το φαγητό, εκεί πας πιο πολύ για το χώρο κι όχι για gourmet αναζητήσεις...εξάλλου ο χώρος του καφενείου είναι πιο ωραίος με τα χαμηλά τραπεζάκια.Τώρα αν είσαι σαν κι εμάς που πίνουμε 10 μπύρες στην καθισιά όλο και κάτι και θα βρεις να τις συνοδέψεις...:D
Ναι, το ξέρω ότι το ανέφερες!:D
Απλά σκέφτηκα ότι αν μαζευτούν περισσότερες απόψεις προς αυτή την κατεύθυνση υπάρχουν και περισσότερες πιθανότητες να αποφύγει ο Αντώνης αυτή την τουριστική λύση και να δώσει τα ωραία του δηνάρια σε κάτι πιο ψαγμένο.:D
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Υποκλίνομαι! Μπορεί η ιστορία σου για το Μαρόκο να μου έχει κλέψει την καρδιά, αλλά κι εδώ μας ταξίδεψες υπέροχα. Πάντα τέτοια και ευχαριστούμε!
 

prod21

Member
Μηνύματα
39
Likes
8
Πολύ ωραία η περιγραφή σου! Και οι φωτογραφίες σου μού θύμισαν τη δική μου επίσκεψη στην περιοχή. Εγώ μόνο μια μέρα πέρασα στο Βελιγράδι γιατί είχαμε πάει για το festival στο Novi Sad αλλά μου άρεσε κι εμένα η πόλη. Όσο για την Jelen, έχεις δίκιο..έφερα και στην Ελλάδα για δείγμα... :D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η ιστορία μεταφέρθηκε στις ολοκληρωμένες :)
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Την επόμενη βδομάδα θα βρεθώ για 3 μέρες στο Βελιγράδι και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής : Μάλλον θα μείνουμε σε αυτό το ξενοδοχείο Happy Star Club - Happy Star Club - Galerija - Hotelski smestaj u Beogradu Γνωρίζει κανείς τίποτα.Επειδή είναι λίγο μακριά από το κέντρο τα ταξί είναι ακριβά? Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετάβασης από το αεροδρόμιο στο κέντρο? Εκτός από ΑΤΜ για να κάνω συνάλλαγμα έχει ανταλλακτήρια στη πόλη? Απ' ότι κατάλαβα παίζει και ευρω (κάτι σαν την Κωνσταντινούπολη). Αξίζει μια μονοήμερη στο Νοβισαντ ή κάπου αλλού?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Την επόμενη βδομάδα θα βρεθώ για 3 μέρες στο Βελιγράδι και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής : Μάλλον θα μείνουμε σε αυτό το ξενοδοχείο Happy Star Club - Happy Star Club - Galerija - Hotelski smestaj u Beogradu Γνωρίζει κανείς τίποτα.Επειδή είναι λίγο μακριά από το κέντρο τα ταξί είναι ακριβά? Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετάβασης από το αεροδρόμιο στο κέντρο? Εκτός από ΑΤΜ για να κάνω συνάλλαγμα έχει ανταλλακτήρια στη πόλη? Απ' ότι κατάλαβα παίζει και ευρω (κάτι σαν την Κωνσταντινούπολη). Αξίζει μια μονοήμερη στο Νοβισαντ ή κάπου αλλού?
Δεν εχω ιδεα για το ξενοδοχειο .. Τα ταξι ειναι ακριβα σε σχεση με την υπολοιπη Σερβια .. Απο main train station για αεροδρομιο μια φορα μου ειχε παρει 2000 δηναρια (περιπου 20 ευρω) .. απο αεροδρομιο μπορεις να παρεις το λεωφορειο που περναει για zeleni venac(ειναι ο κεντρικος σταθμος λεωφορειων) και απο εκει μπορεις να πας οπου θες .. Τωρα μια μονοημερη στο Νοβι Σαντ αξιζει κατ'εμε ;)
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν νοικιάσουμε αυτοκίνητο για μια μέρα, εκτός απο το Νοβισαντ υπάρχει κάτι αξιόλογο να δούμε στην τριγύρω περιοχή του βελιγραδίου.
 

Sakis1985

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Na rwtisw ligo: me thn palia astinomiki tautotita (grammeni me ta xeria/stilo) mporeis na taksidepseis sthn serbia?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Na rwtisw ligo: me thn palia astinomiki tautotita (grammeni me ta xeria/stilo) mporeis na taksidepseis sthn serbia?
Πρωτον δεν επιτρεπονται τα greeklish, δευτερον δεν εχει σημασια αν ειναι γραμμενη με το χερι, σημασια εχει να ειναι νεου τυπου, δηλαδη να ειναι αυτη που εχει τα στοιχεια σε ελληνικα και αγγλικα
 
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΣΕΒΙΛΛΗ-ΜΑΔΡΙΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ριο
Ξερει κανεις αν χρειαζεται διαβατηριο η κοπελα μου για να ταξιδεψω οδικος για Βελιγραδι η γινεται με νεου τυπου ταυτοτητα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom