Γερμανία Berlin museum card

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σας. Έχω κλείσει για ενα πενθήμερο στο Βερολίνο σε λίγες μέρες, και σκέφτομαι να αγοράσω την κάρτα για τα μουσεία. Διάβασα ότι κοστίζει 24Ε για 3 συνεχόμενες μέρες, και μου φάνηκε πολύ λίγο σε σχέση με τις τιμές εισόδων που έχει το κάθε μουσείο ξεχωριστά. Πράγματι μπορείς να μπεις σε όλα αυτά τα μουσεία (νομίζω γύρω στα 50) χωρίς επιπλέον χρεωση;

Επίσης ξέρει κανείς αν θα πρέπει να την κλείσεις κάποιες μέρες πιο πριν από τις ημερομηνίες που σκοπεύεις να τη χρησιμοποιήσεις; (το λέω γιατί στο Παρίσι την πάτησα. επιχείρησα να αγοράσω μια αντίστοιχη κάρτα τις μέρες πιυ ήμουν εκεί και δεν μπόρεσα. Έπρεπε να την είχα αγοράσει 4 μέρες πριν τη χρήση της)

Τέλος, αν δεν ισχύει ο προαναφερθείς περιορισμός, μπορώ να την αγοράσω επι τόπου από κάποιο μουσείο με την ίδια τιμή που την προσφέρουν στο ιντερνετ;

Θέλω τα φώτα σας!! (Ελπίζω να μην κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
1,5 χρόνο πρίν την συγκεκριμένη κάρτα την προμηθευτήκαμε από το εκδοτήριο έξω από το μουσείο της Περγάμου.Οπότε δεν χρειάζεται να την πάρεις νωρίτερα και η τιμή δεν αλλάζει.Δεν ξέρω αν είναι για 50 μουσεία αλλά σίγουρα περιλαμβάνονται σχεδόν όλα τα μεγάλα.Το DDR Museum πάντως δεν περιλαμβάνεται.
Εμείς την αγοράσαμε 19 ευρώ +4 ευρώ συμπλήρωμα για το Neues Museum.Αφού πας σε 3 μουσεία έχεις κάνει απόσβεση.Φυσικά και συμφέρει.
 

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
1,5 χρόνο πρίν την συγκεκριμένη κάρτα την προμηθευτήκαμε από το εκδοτήριο έξω από το μουσείο της Περγάμου.Οπότε δεν χρειάζεται να την πάρεις νωρίτερα και η τιμή δεν αλλάζει.Δεν ξέρω αν είναι για 50 μουσεία αλλά σίγουρα περιλαμβάνονται σχεδόν όλα τα μεγάλα.Το DDR Museum πάντως δεν περιλαμβάνεται.
Εμείς την αγοράσαμε 19 ευρώ +4 ευρώ συμπλήρωμα για το Neues Museum.Αφού πας σε 3 μουσεία έχεις κάνει απόσβεση.Φυσικά και συμφέρει.
Σ ευχαριστώ για την απάντηση, με βοήθησε πολύ. Οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνομαι να την αγοράσω από τώρα! Τέλεια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom