Bienvenid@s

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Bienvenid@s!!!!!

Καλωσοριζω τα μελη και ελπιζω μεσα απο αυτο το γκρουπ να μαζεψουμε υλικο για τα επομενα ταξιδια μας στη Βαρκελωνη!!!

Καταρχην σε αυτο το thread ας πουμε για αρχη γιατι μας αρεσει η Βαρκελωνη!!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
hola! :cool:

(χαχαχα! το threadaki στα πρότυπα αυτού που άνοιξε η αχινούλα στους γερμανόφιλους με γερμανικές λέξεις, το βλέπω να 'ρχεται και μάντεψε ποιος θα μας λύνει τις απορίες για τα ισπανικά... :D)

λοιπόοοοοον.. χαίρομαι πολύ που επιτεεεεεεεεεεεεεελους έγινε γκρουπ για τη βαρκελώνη να τα έχουμε όλα συγκεντρωμένα και να βγάζουμε το άχτι μας... :rolleyes:

εννοείται ότι θα ανοίξουμε θεματάκι και για εστιατόρια (...:D) και για τα πάντα! βαρκελώνη είναι αυτή...

τώρα, γιατί μου αρέσει η βαρκελώνη??? χμμμ...

νομίζω για όλα.. γιατί είναι η ομορφότερη πόλη της ευρώπης... έτσι απλά... :D

στην πορεία και μέσα από τα threads εδώ (όπως κάναμε και τόσο καιρό εξάλλου στα σκόρπια θέματα) θα πούμε και θα ξαναπούμε έναν έναν και τους λόγους!

καλή αρχή λοιπόν! :p
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
καλως σας βρηκαμε ...
καιρος ηταν ...
μπραβο στη φιλη μας gextowoman για την πρωτοβουλια ...:clap:
εχουμε να πουμε αρκετα ,εξαλλου πρεπει να περιμενουμε και το εκλεκτο μελος μας να επιστρεψει (τωρα που βρηκε και τη βαλιτσα ,ποιος τον πιανει !!!)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Στην πολυαγαπημενη μου Βαρκελωνη παω απλα για να παρω τη δοση μου!
Μια δοση απο ηλιο,μεσογειο και ζωντανιας!
Απλα θα μπορουσα να ζησω ανετα εκει!
Ασε που ειναι μονο μια πτηση-δρομος απο Αθηνα!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
καλως σας βρηκαμε ...
καιρος ηταν ...
μπραβο στη φιλη μας gextowoman για την πρωτοβουλια ...:clap:
εχουμε να πουμε αρκετα ,εξαλλου πρεπει να περιμενουμε και το εκλεκτο μελος μας να επιστρεψει (τωρα που βρηκε και τη βαλιτσα ,ποιος τον πιανει !!!)

καλα δε το πιστευω ....
Θανο ,ποτε προλαβες και γραφτηκες ; :haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
καλα δε το πιστευω ....
Θανο ,ποτε προλαβες και γραφτηκες ; :haha:
Εκεί που περπάταγε σε δρόμους της Βιέννης...ένιωσε μια ξαφνική ανησυχία και αναζήτησε ίντερνετ καφέ να δει τι συμβαίνει! :haha::haha::haha:

Να 'μαι κι εγώ! Αν και είμαι περισσότερο Ιταλόπληκτος, νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να είμαι και Βαρκελωνόπληκτος...κι ας μην ολοκλήρωσα ακόμη την ιστορία μου, ε; :clap::clap::clap:

Μου αρέσει η Βαρκελώνη γιατί Ράμπλαρα κι εγώ κι ένιωσα σαν στο σπίτι μου! Γιατί πήγα και δε την χόρτασα..και θέλω να ξαναπάω! Γιατί παρότι δεν ξετρελάθηκα, δεν μπορώ να πω με τίποτα ότι δεν μαγεύτηκα!;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
λατρευω την βαρκελωνη επειδη λατρευω την art nouveau και συνεπως λατρευω και ζηλευω τον antonio gaudi.(πολλα λατρευω εεε).η αυρα της ειναι κατι το ανεπαναληπτο και καθε δρομος της σε κανει να μην θελεις να κατεβασεις το κεφαλι κατω στην γη,παρα μονο να κοιτας ψηλα και να θαυμαζεις την αρχιτεκτονικη των κτηριων.Αν και νομιζω οτι η Ραμπλα περισσοτερο την δυσφημει παρα την διαφημιζει σαν πολη,ολη η υπολοιπη με κανει να νιωθω σαν την Αλικη στην χωρα των θαυματων.και οταν καποιο μερος σε κανει να νιωθεις ετσι..... ειναι μαγικο!!!!!
Casa Batll
δεν εχω τελειωσει ακομα με την βαρκελωνη!! της χρωσταω πολλες επισκεψεις ακομα:clap::clap:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Παιδια γεια σας και απο μενα! Θα ηθελα πολυ να γραφτω στο γκρουπ σας, αλλα δεν εχω παει ποτε στη Βαρκελωνη, Φανταζομαι οτι αν θα παω βεβαια θα με μαγεψει!

Καλησπερα Αχινε,αλλα μια απορια εχω ενα μηνα εμεινες στην Ισπανια,ολο αυτο το καιρο στην Ανδαλουσια τον εβγαλες;;;
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ναι, αν εξαιρεσεις 3-4 μερες στη Μαδριτη... Απιστευτο, ε? Δεν μπορουσαμε να ταξιδεψουμε πολυ, γιατι ο φιλος μου δουλευε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom