Black Friday 2022 τι περιμένουμε.

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Το διαφημιστικό λεει πως ερχεται κατι WOW. Έκπτωση εως 40-50% βαζει σχεδον καθε μηνα...
Άντε να βάλει 60%! Αναρωτιέμαι αν περιμένει κανείς και θέσεις του 1€ εν μέσω ενεργειακής κρίσης, όχι ότι θα με χάλαγε, αλλά αναρωτιέμαι πού φτάνουν οι προσδοκίες και αν μπορεί κανείς πράγματι να ελπίζει σε κάτι καλύτερο από το περσινό (που εγώ νομίζω ότι θα αποτελέσει σημείο αναφοράς ως ζενίθ).
Η paefstra (που πάντα το διαβάζω πσέφτρα) βέβαια τις καθήλωσε τις όποιες προσδοκίες...
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
566
Άντε να βάλει 60%! Αναρωτιέμαι αν περιμένει κανείς και θέσεις του 1€ εν μέσω ενεργειακής κρίσης, όχι ότι θα με χάλαγε, αλλά αναρωτιέμαι πού φτάνουν οι προσδοκίες και αν μπορεί κανείς πράγματι να ελπίζει σε κάτι καλύτερο από το περσινό (που εγώ νομίζω ότι θα αποτελέσει σημείο αναφοράς ως ζενίθ).
Η paefstra (που πάντα το διαβάζω πσέφτρα) βέβαια τις καθήλωσε τις όποιες προσδοκίες...
Οντως το περσινο ήταν αρκετα δυνατό. Απο εκει και περα οι προσδοκιες ανεβηκαν απο την Aegean που αναφερεται σε κατι wow (επομενως κατι καλυτερο απο μια συνηθισμενη προσφορα). Έπειτα, οι τιμες ανεβηκαν σημαντικα τις τελευταιες εβδομαδες κατι που δινει το περιθωριο για ενα ωραιο παιχνιδι μαρκετινγκ με υψηλοτερο ποσοστο εκπτωσης.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.272
Likes
7.884
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Η Swiss για το τριήμερο 25 με 28 διαφημίζει ότι θα έχει δωρεάν αποσκευή , δωρεάν επιλογή θέσης, φτηνό ριμπούκινγκ......δλδ μλκιες
 
D

Delmem38110

Guest
Αθήνα Μαρακές πριν τι αυξήσεις 180 ευρώ με επιστροφή.
τώρα 434, σε λαϊτ ναύλο και τα δυο.
την ίδια ακριβώς περίοδο.
και 60% να δώσει, πάλι πιο ακριβά θα είναι.

ας ελπίσουμε να δώσει κάτι συνδυαστικά με μίλια έκπτωση και ίσως κάποιο προμο με αγορά με τις κάρτες της αν θέλει να τις προωθήσει
αλλά για το ευρύτερο κοινό που δεν παρακολουθεί εκτεταμένα τις τιμές και προσφορές της θα είναι ένα πολύ καλό ντιλ, από 434 στα 200 και κάτι, σουπερ θα πει ο κόσμος.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Για Παρίσι που βρίσκω για Ιούνιο 150€ να το χτυπήσω; Παίζει να κάνουν BF τον Ιούνιο;
Θα μου πεις γιατί δεν περιμένεις; Φοβάμαι μήπως το ανεβάσουν για να κάνουν και καλά έκπτωση κ τελικά βγει ακριβότερα... :lol:
 
D

Delmem38110

Guest
πέρσι κάναν μέχρι τέλος Αυγούστου, αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρος. πρέπει να ανατρέξεις λίγο στο φόρουμ στο περσινό αντίστοιχο νήμα η στο μαιλσ και μπόνους.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
πέρσι κάναν μέχρι τέλος Αυγούστου, αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρος. πρέπει να ανατρέξεις λίγο στο φόρουμ στο περσινό αντίστοιχο νήμα η στο μαιλσ και μπόνους.
Οι κλασικές κοροϊδίες που φαντάστηκα... Ας περιμένω αλλά έχω μικρό καλάθι.
IMG_20221123_113650.jpg
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Αθήνα Μαρακές πριν τι αυξήσεις 180 ευρώ με επιστροφή.
τώρα 434, σε λαϊτ ναύλο και τα δυο.
την ίδια ακριβώς περίοδο.
και 60% να δώσει, πάλι πιο ακριβά θα είναι.
Για να λέμε και "του στραβού το δίκιο" με -60% πάει 174, σαν να λέμε 6 ευρώ το κέρδος της Black Friday 😅
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.000
Για να λέμε και "του στραβού το δίκιο" με -60% πάει 174, σαν να λέμε 6 ευρώ το κέρδος της Black Friday 😅
Απο ποτε κανει εκπτωση και στους φορους?
Αφαιρεσε τους πρωτα.
Εχει πλακα που συζητατε φανταστικα σεναρια.
Αυριο βραδυ θα ξερουμε.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Θα πρέπει να αφαιρεθούν οι φόροι πρώτα και προφανώς όλες αυτές οι προσφορές (ίσως να) αξίζουν για τα ακριβότερα εισιτήρια, όταν δηλαδή η αναλογία ναύλου προς συνολική τιμή είναι υψηλή.
Σε πτήση των 80 ευρώ, στα οποία τα 60 είναι φόροι, τι έκπτωση να κάνουν?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.379
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom