Budget Υπερατλαντικό;;

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Καλησπέρα ,

Ταξιδεύοντας πάντα με την οικογένειά μου σε φτηνούς ευρωπαϊκούς προορισμούς , αποφασισα φέτος να κάνω κάτι διαφορετικο. Έχω έναν θείο στο Toronto και αποφάσισα να παω εκεί. Αλλά επειδή no money no honey, κοιτάω ό,τι ποιο φτηνό υπάρχει σε αεροπορικό. Έτσι βρισκω εισητηρια μέσω travelgenio στα 290€ το άτομο. Τέλεια τιμή. Πετάω από Μιλάνο. Αλλά το θέμα είναι ότι πεταω με αεροπορικές που είναι πανάκριβες κανονικά ( Brussels , Lufthansa , air Canada). Να κλείσω τα εισητηρια ή είναι καμιά μουφα προσφορά;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα ,

Ταξιδεύοντας πάντα με την οικογένειά μου σε φτηνούς ευρωπαϊκούς προορισμούς , αποφασισα φέτος να κάνω κάτι διαφορετικο. Έχω έναν θείο στο Toronto και αποφάσισα να παω εκεί. Αλλά επειδή no money no honey, κοιτάω ό,τι ποιο φτηνό υπάρχει σε αεροπορικό. Έτσι βρισκω εισητηρια μέσω travelgenio στα 290€ το άτομο. Τέλεια τιμή. Πετάω από Μιλάνο. Αλλά το θέμα είναι ότι πεταω με αεροπορικές που είναι πανάκριβες κανονικά ( Brussels , Lufthansa , air Canada). Να κλείσω τα εισητηρια ή είναι καμιά μουφα προσφορά;
Εγώ είχα κλείσει πέρσι με 250ευρώ το Στοκχόλμη-San Francisco με Lufthansa (από τη σελίδα της ίδιας της εταιρίας).
Γενικά παίζουν τέτοιες τιμές κατά καιρούς για την άλλη πλευρά του ωκεανού, με αναχώρηση από μεγάλες πόλεις της Ευρώπης, όχι τόσο από Αθήνα. Travelgenio δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, κάνε πρώτα μια μικρή έρευνα για το site και κλείστα!
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Εγώ βρήκα για αρχές Μαρτίου Αθήνα - Νέα Υόρκη μετ επιστροφής 405€. Καλά είναι ?
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Εγώ βρήκα για αρχές Μαρτίου Αθήνα - Νέα Υόρκη μετ επιστροφής 405€. Καλά είναι ?
Αν είναι απευθείας πτήσεις, είναι πολύ καλά. Αν η πτήση είναι με ανταπόκριση, μπορεί με το ζόρι να πετύχετε 50-60€ χαμηλότερη τιμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.173
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom