Ηνωμένο Βασίλειο Budget διαμονή στο Λονδίνο

giankar

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Καλησπέρα,

Κλείσαμε αεροπορικά με την κοπέλα μου για 20 - 24 Νοεμβρίου Λονδίνο και είμαστε σε αναζήτηση φθηνού ξενοδοχείου / hostel (φοιτητές :p) για να μείνουμε, και θα θέλαμε τα φώτα/εμπειρία σας. Τα κριτήρια που θέτουμε είναι:

- Δίκλινο δωμάτιο με ατομική τουαλέτα
- Καθαριότητα
- Wi Fi δωρεάν ή και με μικρό αντίτιμο
- Κεντρικό σημείο π.χ. Βικτώρια

Ευχαριστούμε προκαταβολικά
 

toula

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα είμαι και εγώ φοιτήτρια και είχαμε πάει στο Λονδίνο τον Μάρτη με την παρέα μου και το αγόρι μου στην αρχή και εμείς για hostel λέγαμε αλλά τελικά κλείσαμε σε ένα easy hotel είναι ξενοδοχεία που από τι κατάλαβα είναι της easy jet. Είναι πολύ μικρά δωμάτια καθαρά με δικιά τους τουαλέτα εμείς μείναμε σε αυτό που βρισκόταν στην earls court και μείναμε πολύ ικανοποιημένοι γιατί το μέτρο ήταν στα 5 λεπτά με τα ποδιά και είχαμε τα πάντα δίπλα μας. Μπες εδώ να δεις www.easyhotel.com. Ελπίζω να βοήθησα.
 
Last edited by a moderator:

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Δεν εχω μεινει Λονδινο αλλα επειδη ψαχνω ξενοδοχειο αυτες τις μερες για μια φιλη μου(φοιτητριες και εμεις) ξεχωρισα εκτος απο τα easy hotels που ειναι και τα επικρατεστερα στην περιπτωση της, τα ibis hotels και αυτο London House Hotel που εχει και προσφορες ενιοτε και μου αρεσε ιδιαιτερως.
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Χρησιμοποιώ συνήθως το Winchester .Είναι 5 λεπτά από το Βικτώρια. Απέναντι ακριβώς υπάρχει ένα easy hotel. Έχει ανακαινισμένο μπάνιο, δωρεάν ιντερνετ στη μικρή ρεσεψιόν. Για δίκλινο με λιτό αλλά άφθονο πρωινό, πληρώνουμε 68 λίρες/διανυκτέρευση. Δεν έχει ασανσέρ αλλά είστε νέα παιδιά.

Winchester Hotel
17 Belgrave Road
London SW1V 1RB
Tel: +44 (0) 20 7828 2972
Fax:+ 44 (0) 20 7828 5191​
[email protected]

Εκπτωτικά κουπόνια για ιταλικό φαγητό ( συνήθως στους 2 πληρώνει ο ένας ) θα βρεις εδώ:
Caffe Uno - Contact Us for the Best Italian Restaurants
 

giankar

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Καλημέρα παιδιά,

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, λοιπόν:

@toula το easyhotel είναι μέσα στις επιλογές μας απλά επειδή λόγω δουλειάς μας χρειάζεται wi-fi και το easyhotel το έχει λίγο τσιμπημένο (5 λίρες η ώρα) κοιτάμε μήπως με τη διαφορά τιμής βρούμε κάποιο καλύτερο ξενοδοχείο με δωρεάν wifi

@Rebequita τα ξενοδοχεία που μου πρότεινες φαίνονται λιγάκι ακριβούτσικα για εμάς (οι 4 βραδιές αγγίζουν 400-450 λίρες)

@Croce το ξενοδοχείο που μας πρότεινες δυστυχώς δεν έχει διαθεσιμότητα τις ημέρες που θα είμαστε εκει, μας άρεσε αρκετά

Παιδιά από ποιο online πρακτορείο λέτε να κλείσουμε; Η περιοχή Watford είναι καλή;
 

giankar

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
@patty αυτό πόνεσε, γιατί πριν λίγες ώρες κλείσαμε double room σε Hostel (Hyde Park Astor)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, θα επανέλθω τις επόμενες ημέρες με απορίες για το ταξίδι ;)
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Πήγα σε αυτό πέρσι την άνοιξη...

Ιδια περίπτωση με εσάς.;)
Είναι σε πολύ καλή κεντρική περιοχή, με 2 στάσεις metro της κίτρινης γραμμής(κέντρο του Λονδίνου) πολύ κοντά, πρόσφατα πλήρως ανακαινισμένο(όταν ήμουν εκεί έκαναν ήδη εργασίες) και όλα τα κριτήρια που αναφέρεις. Ολα αυτά σε συνδυασμό με αρκετά καλές τιμές πιστεύω θα καλύψουν τις ανάγκες σας.
Καλά να περάσετε!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Τσεέκαρε και το www.sevendialshotellondon.com. Ειναι μικρό B&B ξενοδοχείο δίπλα στο Soho και όσον αφορά location, ειλικρινά δεν παίζεται. Μόνο που μπορεί να σου φάνει λίγο πιο ακριβό από ότι ψάχνεις.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom