Βουλγαρία Bulgaria - Bansko Christmas 2009 (με video)

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
μια φορα ακομη μας εξεπληξες ευχάριστα με τις ιστορίες σου... καλη χρονια!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Είσαι φοβερός!!απόλαυσα το βιντεάκι σου και μπράβο για την καταπληκτική μουσική!
Και μια που βλέπω ότι είχε πολύ..πέραση φέτος το Μπάνσκο να αναφέρω κι εγώ κάποιες πληροφορίες από συγγενικά μου πρόσωπα που βρέθηκαν εκεί Χριστούγεννα.
Πήγαν δεύτερη μέρα Χριστουγέννων,δύο οικογένειες χωρίς να έχουν κλείσει δωμάτια από πριν,και βρήκαν με 40 ευρώ το δίκλινο σε ξενοδοχειακή μονάδα των 20-25 δωματίων σε παραδοσιακό στύλ(έτσι μου το περιέγραψαν και οι τιμές εκεί κυμαίνονταν από 20! έως 40 ευρώ) ψηλά,όχι κάτω στο χωριό,ευρύχωρο δωμάτιο μέ τα όλα του..τηλεόραση,ψυγείο κλπ και το μπάνιο με μπανιέρα με υδρομασσάζ και στην τιμή φυσικά συμπεριλαμβάνονταν το πρωινό.Μείνανε πολύ ευχαριστημένοι από το ξενοδοχείο,αλλά και γενικά σαν εκδρομούλα για ένα σαβατοκύριακο(δεν πήγανε για σκί)τους άρεσε πολύ!παρά το γεγονός ότι ήταν πήχτρα στους Ελληνες..:xmas_lol:νόμιζες ότι ήσουν στην Ελλάδα,πέρασαν καλά και φυσικά ένας σημαντικός λόγος είναι οι χαμηλές τιμές σε όλα!Για φαγητό τους βγήκε 5!ευρώ το άτομο σε ταβέρνα με πλήρες γεύμα,δηλ μερίδα κρέας κατ΄άτομο,σαλάτες,πατάτες κλπ και κρασί.
Επίσης σε μπάρ με ζωντανή μουσική,ορχήστρα,το ποτό πχ καμπάρι 2,5 ευρώ.
Αυτά τά αναφέρω γιατί είχα διαβάσει κάπου(αλλά δε θυμάμαι σε ποιό τόπικ)αρνητικά σχόλια και αντικρουόμενες απόψεις,εγώ προσωπική άποψη δέν έχω,αλλά θα μου επιτρέψετε να πώ ότι ειδικά για μάς τους βορειολλαδίτες που το Μπάνσκο είναι κοντά από το να πάω οπουδήποτε αλλού εν Ελλάδι για μια αλλαγή για ένα σκύριακο και να δώσω πόσα χρήματα μόνο για ξενοδ,ε δεν πετάγομαι εκεί πέρα με τη...μισή τιμή;
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
ευχάριστω πολύ παιδιά...
δυστυχώς εκείνη την μέρα δεν έκανες μονο 1 ώρα για να μπεις στα lift, έκανες πολύ παραπάνω. εμείς που δεν κάνουμε ski k θέλαμε να πάμε έστω για βόλτα δεν μπήκαμε καν στην διαδικασία...

την επομενη τεταρτη και το τρίτο μέρος
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευχάριστω πολύ παιδιά...
δυστυχώς εκείνη την μέρα δεν έκανες μονο 1 ώρα για να μπεις στα lift, έκανες πολύ παραπάνω. εμείς που δεν κάνουμε ski k θέλαμε να πάμε έστω για βόλτα δεν μπήκαμε καν στην διαδικασία...

την επομενη τεταρτη και το τρίτο μέρος
μπράβο jose, άψογα τα βιντεάκια.
πώς και δεν ανεβήκατε με το όχημα για βόλτα?
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
μπράβο jose, άψογα τα βιντεάκια.
πώς και δεν ανεβήκατε με το όχημα για βόλτα?
που να ανεβούμε με τo όχημα???
στο βουνό πιο πάνω λες? που διασχίζει και μια πιστα ??
αν εννοείς αυτό τo βουνό, ανεβήκαμε αλλα στο τρίτο video...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
που να ανεβούμε με τo όχημα???
στο βουνό πιο πάνω λες? που διασχίζει και μια πιστα ??
αν εννοείς αυτό τo βουνό, ανεβήκαμε αλλα στο τρίτο video...
δεν ξέρω για ποια πίστα λες, εννοώ το δρόμο που στο χάρτη φτάνει στα 1725 εκεί που έχει τις καφετέριες κλπ. αν ανεβήκατε εκεί τοτε το λιφτ σας ήταν άχρηστο και ευτυχώς που δεν το πήρατε. αναμένουμε και το τριτο βιντεάκι από την jose productions..:xmas_lol:
 

Attachments

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
δεν ξέρω για ποια πίστα λες, εννοώ το δρόμο που στο χάρτη φτάνει στα 1725 εκεί που έχει τις καφετέριες κλπ. αν ανεβήκατε εκεί τοτε το λιφτ σας ήταν άχρηστο και ευτυχώς που δεν το πήρατε. αναμένουμε και το 3o βιντεάκι από την jose productions..:xmas_lol:
hmmm ίσος ήταν πιο πάνω αλλα δεν τολμήσαμε να ανεβούμε γιατί από κάποιο σημείο k μετά είχε πάγους στο δρόμο και δεν είχα και όρεξη να φοράω αλυσίδες...
αλλα και πάλι δεν ήξερα ότι μπορεί να φτάσει τo αυτοκίνητο εκεί που καταλήγουν τα lift...
τζιπάκι θέλει... όχι βλακείες....

απλά τo περίεργο είναι ότι όπως πηγαίναμε κάποια στιγμή μπροστά μας περνάγανε skier... και λέμε που είμαστε???
τελικά διαπερνούσε η πιστα τον δρόμο... :xmas_twisted:
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
η μουσική ρε παιδιά κάπου σπάει.. δεν μου τo είπατε...
την είχα φτιάξει αλλα μάλλον ανέβασα τo λάθος export...
τελοσπάντων.... thanks
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
το τελευταίο video έχει ίδια ανεβεί, μπορείτε να το δείτε.
μπορεί η ιστορία να περάσει στις ολοκληρωμένες...
ευχάριστω

[ame=http://vimeo.com/8726508]Bulgaria - Bansko - Christmas 2009 With Canon HV30 - Part 3/3 on Vimeo
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
jose πολύ ωραία τα video ...υπέροχη δουλειά !!!

και επειδή καταλαβα οτι έχεις ενα ''δέσιμο'' με την C4 σου έυχομαι άντε και μια WRC C4 βολτάδικη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom