Βουλγαρία Bulgaria - Bansko Christmas 2009 (με video)

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μπράβο jose πολύ ωραία όλα τα βίντεο σου, του Bansko δίνουν ρέστα. αρχηγός πραγματικά.:clap::clap:
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Τέλειο!!επαγγελματική δουλειά!μπράβο!Αγάπησα το Μπάνσκο μέσα από τα βιντεάκια σου και το βάζω στο πρόγραμμα:haha::haha:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Είσαι φοβερός!!απόλαυσα το βιντεάκι σου και μπράβο για την καταπληκτική μουσική!
Και μια που βλέπω ότι είχε πολύ..πέραση φέτος το Μπάνσκο να αναφέρω κι εγώ κάποιες πληροφορίες από συγγενικά μου πρόσωπα που βρέθηκαν εκεί Χριστούγεννα.
Πήγαν δεύτερη μέρα Χριστουγέννων,δύο οικογένειες χωρίς να έχουν κλείσει δωμάτια από πριν,και βρήκαν με 40 ευρώ το δίκλινο σε ξενοδοχειακή μονάδα των 20-25 δωματίων σε παραδοσιακό στύλ(έτσι μου το περιέγραψαν και οι τιμές εκεί κυμαίνονταν από 20! έως 40 ευρώ) ψηλά,όχι κάτω στο χωριό,ευρύχωρο δωμάτιο μέ τα όλα του..τηλεόραση,ψυγείο κλπ και το μπάνιο με μπανιέρα με υδρομασσάζ και στην τιμή φυσικά συμπεριλαμβάνονταν το πρωινό.Μείνανε πολύ ευχαριστημένοι από το ξενοδοχείο,αλλά και γενικά σαν εκδρομούλα για ένα σαβατοκύριακο(δεν πήγανε για σκί)τους άρεσε πολύ!παρά το γεγονός ότι ήταν πήχτρα στους Ελληνες..:xmas_lol:νόμιζες ότι ήσουν στην Ελλάδα,πέρασαν καλά και φυσικά ένας σημαντικός λόγος είναι οι χαμηλές τιμές σε όλα!Για φαγητό τους βγήκε 5!ευρώ το άτομο σε ταβέρνα με πλήρες γεύμα,δηλ μερίδα κρέας κατ΄άτομο,σαλάτες,πατάτες κλπ και κρασί.
Επίσης σε μπάρ με ζωντανή μουσική,ορχήστρα,το ποτό πχ καμπάρι 2,5 ευρώ.
Αυτά τά αναφέρω γιατί είχα διαβάσει κάπου(αλλά δε θυμάμαι σε ποιό τόπικ)αρνητικά σχόλια και αντικρουόμενες απόψεις,εγώ προσωπική άποψη δέν έχω,αλλά θα μου επιτρέψετε να πώ ότι ειδικά για μάς τους βορειολλαδίτες που το Μπάνσκο είναι κοντά από το να πάω οπουδήποτε αλλού εν Ελλάδι για μια αλλαγή για ένα σκύριακο και να δώσω πόσα χρήματα μόνο για ξενοδ,ε δεν πετάγομαι εκεί πέρα με τη...μισή τιμή;
Όντως πολύ καλές τιμές!Αλλά να ξέρετε οτι ο τουρισμός θα αυξήσει τις τιμές.Σημειώστε αυτά τα νούμερα και σε κανά δυό χρόνια, αν τα συγκρίνουμε τα δείτε οτι μπορεί να έχουν διπλασιαστεί κιόλας!Το έζησα με την Τουρκία, όπου και τα φαγώσιμα και οι καφέδες και τα ψώνια ήταν σε εξευτελιστικά χαμηλές τιμές σε σχέση με τα δικά μας δεδομένα πριν καμιά δεκαριά χρόνια που ξεκίνησαν να πηγαίνουν οι Έλληνες στα παράλια. Και γινόταν και φουλ διαπραγμάτευση τιμής...Σας πληροφορώ οτι τώρα η κατάσταση έχει αλλάξει...ο τουρισμός τους ξύπνησε, μάθανε και μιλάνε άπταιστα ελληνικά, οι τιμές έχουν ανέβει, είναι ελάχιστα πιο χαμηλές από τις δικές μας και όταν κάνεις παζάρι σου ρίχνουν λίγο την τιμή και από κει δεν κατεβαίνουν με τίποτα!Προφανώς ξέρουν πως αν δεν αγοράσει ένας, θα αγοράσει άλλος!Υπάρχει αρκετή ζήτηση!Να φανταστείτε οτι πάνε στο Αϊβαλί από τη Μυτιλήνη όλες οι Κατίνες και αγοράζουν μέχρι σφουγγαρίστρες, επειδή είναι φθηνότερες κατά 1 ευρώ!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
ηδη εχει αρχισει να συμβαινει αυτο και στο μπανσκο.θεμα χρονου ειναι να γινει πιο αισθητη η διαφορα.
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
733
Επόμενο Ταξίδι
??????
Πολύ ωραία τα βιντέκια, αλλά πολύ υπερτιμιμένος ο προορισμός. Είμασταν πάνω το Σ/Κ που μας πέρασε.Είναι αρκετά πιο ακριβό από άλλες περιοχές τις Βουλγαρίας και αν δεν κάνεις σκι δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος να πας. Άσε και που το Σ/Κ που μας πέρασε ήταν πήκτρα στον κόσμο , παρα πολλοί Έλληνες και Ρώσσοι , το χιόνι σε χάλια ποιότητα , οι ουρές τεράστιες και όχι όλες οι πίστες ανοιχτές. Το ξενοδοχείο σπεσιαλ, μέναμε στο Κεπινσκι, ατμοσφαιρικό, φοβερή εξυπηρέτηση, υπέροχο σπα, τσιμπιμένη τίμη , εις γνήση μας 190 το δίκλινο, με πρωινό.Αν θα πήγαινα ξανά? μπορεί αν ήταν καθημερινή και είχε πολύ χιόνι....
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
κάποιος ρε παιδιά ας βάλει την ιστορία στις ολοκληρωμένες, και αν μπορώ να ανεβάσω μια φωτό να μου πει πως γίνετε
thanks
 

panos2080

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Εχω παει πολλες φορες στο Μπανσκο.ειναι φανταστικα για οποιον κανει σκι.Οι τιμες φτηνες για Ελλαδα ακριβες για Βουλγαρια. Το περασμενο ΣΚ στο Florimont hotel 107Ε το βραδυ για διαμερισμα με 2 υπνοδωματια σαλονι και κουζινα.Ο δρομος απο Εξοχη ψιλοχαλια αλλα ασφαλες.Εχουμε ταξιδεψει και μετα τα μεσανυχτα.
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Τέλειο το video φίλε!!! Μπράβο σας!
Και φυσικά εξαιρετική η επιλογή της μουσικής υπόκρουσης από τους Coldplay.
PS: Είδα και μία επικίνδυνη προσπέραση από ένα φορτηγό που κουβαλάει τσιμέντο χεχε.
 

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Πολύ ωραία τα βιντέκια, αλλά πολύ υπερτιμιμένος ο προορισμός. Είμασταν πάνω το Σ/Κ που μας πέρασε.Είναι αρκετά πιο ακριβό από άλλες περιοχές τις Βουλγαρίας και αν δεν κάνεις σκι δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος να πας. Άσε και που το Σ/Κ που μας πέρασε ήταν πήκτρα στον κόσμο , παρα πολλοί Έλληνες και Ρώσσοι , το χιόνι σε χάλια ποιότητα , οι ουρές τεράστιες και όχι όλες οι πίστες ανοιχτές. Το ξενοδοχείο σπεσιαλ, μέναμε στο Κεπινσκι, ατμοσφαιρικό, φοβερή εξυπηρέτηση, υπέροχο σπα, τσιμπιμένη τίμη , εις γνήση μας 190 το δίκλινο, με πρωινό.Αν θα πήγαινα ξανά? μπορεί αν ήταν καθημερινή και είχε πολύ χιόνι....
Ειναι ενας τουριστικός προορισμός για χιονοδρόμους, οποιος δεν παει για σκι/snowboard μπορει να παει καπου αλλου που θα ειναι πολυ φθηνοτερα, εχεις δικιο! Η προσβαση με αυτοκινητο σου επιτρεπει να γνωρίζεις την ποιοτητα και ποσοτητα του χιονιου και αναλόγως κρίνεις αν θα πας ή όχι, επίσης δεν χρειάζεται να εχεις κλείσει δωματιο, βρισκεις εκει. Για προγραμματισμένες εκδρομές σε περίεργες περιόδους (πχ Χριστουγεννα) με αεροπλάνο συνιστώ μονο προορισμούς με εγγυημενο χιόνι, πχ Αυστρια, ελβετία κλπ. Να ξέρεις οτι 100% θα εχει κατάλληλο χιονι, μην πας χωρίς λογο! :cool:

Eπίσης όσο και να εχει γινει πιο ακριβό, παραμένει υπερβολικά συμφέρουσα επιλογή για καποιον που θελει να κανει ΠΟΙΟΤΙΚΟ σκι. Οποιος θελει ας συγκρινει το κόστος και την ποιοτητα του σκι που κανει ενα ΣΚ σε παρνασσό η Καλάβρυτα..

Οσο για το Kempinski, για να απολάυσεις τετοιο ξενοδοχειο στα καλάβρυτα θα δωσεις 300 ευρώ και θα πεις και ευχαριστώ αν βρεις δωμάτιο! :haha:
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Εξαιρετική μουσική και πολύ ωραία τα βιντεάκια για να μας βάλουν στο κλίμα!
 

hlias_3

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο 7-9 Σεπτεμβρίου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιμαλάϊα, Νότιος Πόλος
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Ψάχνοντας πληροφορίες μιας και κανονίζω ένα ταξίδι για τις 6 Γενάρη στο Μπάνσκο, έπεσα πάνω στα video σου jose. Απλά είναι καταπληκτικά και συγχαρητήρια.
Η αλήθεια είναι ότι από τα video και μαζί με την πολύ καλή μουσική υπόκρουση, σχηματίζεις μία πολύ θετική άποψη. Μακάρι να είναι έτσι και live.

Για να περάσεις κάπου καλά βέβαια, παίζουν κάποια πράγματα ρόλο όπως, αν βρεις αυτό που ψάχνεις εκεί που πας ( ο,τι και αν είναι αυτό ! ) , φυσικά η παρέα, η διάθεση και να μην είσαι στρίντζος-η ( ξέρετε τι εννοώ), τα λεφτά δεν παίζουν ρόλο γιατί έχεις κανονίσει το budget σου από πριν!

Καλές γιορτές και να περνάμε όλοι καλά. Εύχομαι υγεία, αγάπη, λεφτά και ταξίδια !!!

Υ.Γ. Φίλε jose, βλέπω να σου έρχεται καμιά μήνυση για παραβίαση προσωπικών δεδομένων από τα video στην Κέρκυρα !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom