Aegean Airlines Check in με την Aegean

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Καλημέρα,
μεθαύριο Τετάρτη το μεσημέρι πετάω για Τόκυο μέσω Μονάχου. Με Aegean πάω μέχρι Μόναχο κι από εκεί συνεχίζω με Lufthansa μέχρι Τόκυο (Narita). Μπήκα λοιπόν να δω τι παίζει με το check in κι ενώ η Lufthansa μου λέει οτι το check in ανοιγει μία μέρα πριν (άρα άυριο το μεσημέρι μετά τη μία) όταν πηγαίνω στην Aegean για το άλλο σκέλος της διαδρομής δεν με βρίσκει καν. Στο e-ticket λέει οτι η πτήση της Aegean "Flight 1801 Operated by DEUTSCHE LUFTHANSA AG". Τι σημαίνει αυτό; Οτι και οι δύο πτήσεις γίνονται check in μέσω Lufthansa κι ας είναι η μία της Aegean;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Η πτήση είναι codeshare της Lufthansa με την Aegean (την κάνει η Lufthansa) Δες εδώ
http://www.flightstats.com/go/FlightStatus/flightStatusByFlight.do?airlineCode=A3&flightNumber=1801
Μάλλον θα ανοίξει για web check in όταν θα ανοίξει το web check in της Lufthansa και μάλλον θα μπορείς να το κάνεις (και) από την aegean, αφού από αυτήν αγόρασες. Για καλό και για κακό, αν έχεις χρόνο, δεν παίρνεις τηλ. την aegean?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλό ταξίδι! Να πάρεις και κανά χοντρό μπουφάν, γάντια, σκούφο, μην καταψυχθείς:bleh:
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
από Πέμπτη αλλάζει ο καιρός (επειδή πάω εγώ), το ΣΚ έχει ηλιοφάνεια και σιγά σιγά ανεβαίνει κι η θερμοκρασία. Και βροχή ίσως έχει σήμερα και μετά τέλος για καμία βδομάδα.
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
for the record. το check in όντως γίνεται στη Lufthansa, καπαρώνεις και τις θέσεις που θες κι όλα ζάχαρη :)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλο ταξιδι ...και ξερεις,οταν γυρισεις με το καλο,ιστορια,φωτογραφιες κλπ...μην το ξεχασεις;)
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω την android εφαρμογή της Aegean αλλά αντιμετώπισα κάποια προβλήματα και τελικά δεν τη χρησιμοποίησα. Η εφαρμογή δεν έβρισκε τα στοιχεία μου, παρά το ότι είχα τον κωδικό κράτησης.
Επίσης δεν μπόρεσα να βρω από ποιο σημείο θα μπορούσα να κάνω check-in και για την επιστροφή μου, όπως λέει εδώ:
Μπορώ να κάνω Check-in μέσω κινητού για πτήσεις με επιστροφή;

Η υπηρεσία Mobile Check-in είναι διαθέσιμη για πτήσεις με επιστροφή. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η κράτησή σας να περιέχει και τις δύο πτήσεις με τον ίδιο αριθμό ηλεκτρονικού εισιτηρίου (e-ticket).
Το έχει δοκιμάσει κανείς για να μου πει αν δουλεύει;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Στο παρελθόν μου είχε δουλέψει μια χαρά. Πρόσφατα όμως δεν μου είχε βρει την κράτηση για να κάνω τσεκ ιν.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα κανοντας mobile check-in, κανω ομως παντα μεσω του site της εταιρειας.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Έχετε κάνει ποτέ check-in ΚΑΙ για την επιστροφή σας; Πώς γίνεται αυτό; Απ'το site της εταιρείας έστω.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Οπως κανεις και για τη μεταβαση, με τον κωδικο κρατησης. Σχεδον παντα ερχεται και σχετικο email 48 πριν τη πτηση οταν ανοιγει το check-in και μπορεις ευκολοτερα ετσι να τσεκαριστεις, χωρις καν κωδικο αφου αυτος περιεχεται σε σχετικο link.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom