Τουρκία City break to Istanbul

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Διαβάζοντας την ιστορία σου για την"ξελογιάστρα"πόλη!πρόσεξα ότι έμεινες στο ίδιο ξενοδοχείο που έχω μείνει κι εγώ το city tulip και θάθελα να δώσω κάποιες επιπλέον πληροφορίες για να μην την πατήσει κανείς όπως την πάτησα κι εγώ.
Φίλοι μου που είχαν ξαναπάει μείνανε ευχαριστημένοι και λόγω της θέσης και λόγω του ότι(όπως ανέφερες κι εσύ)είναι οικονομικό και μιά χαρά ξενοδοχείο σε γενικές γραμμές...οπότε το το ξαναεπέλεξαν και πήγαμε να μείνουμε εκεί.Αυτό που δεν ξέρανε είναι ότι το ξενοδοχείο αποτελείται από δύο"μπλόκ"κτιρίων,κάτι τέτοιο μας είπανε εκεί,τα δωμάτια του μπροστινού (σ αυτά είχανε μείνει οι φίλοι μου και ήταν ευχαριστημένοι) βλέπουν στο δρόμο και είναι πιό ευρύχωρα ενώ τα πίσω είναι πολύ μικρότερα ειδικά τα μονόκλινα είναι μιά σταλιά!Το χειρότερο δε είναι ότι με το που μπαίνεις μέσα βλέπεις κάτι ΩΤΟΑΣΠΙΔΕς και λες..ωχ και πράγματι σε περιμένει ..άγριο ξενύχτι αφού τα δωμάτια αυτά είναι πάνω ακριβώς από 'ένα ξενυχτάδικο που απο τις 12 και μετά γίνεται το έλα να δείς...
Επίσης γενικώς τα δωμάτια όλα απ ότι κατάλαβα λόγω μοντέρνου;σχεδιασμού είναι σκοτοφοβικά,πρέπει νάχεις το μπάνιο ανοιχτό,υπολογιστή και τηλεόραση μπας και καταφέρεις να αντλήσεις από κεί φως!για να ψάξεις βαλίτσα κλπ,καλά για ντουλάπα δε συζητάμε ούτε συρτάρια,το μίνιμαλ ντιζάιν επιβάλει μόνο κρεμάστρες και όποια;επιφάνεια βρείς βάλε πράγματα και αν καταφέρεις να μην μπερδεύεις μεσ στο σκοτάδι τα καλώδια του φορτιστή του κινητού σου με τα καλώδια του τηλεφώνου τους κλπ.

Το πρωινό τους ήταν ίσως το μόνο καλό!!πολύ καλό πρωινό ααα και η θέση του ξενοδοχείου φυσικά! και εδώ μου δίνεται η ευκαιρία να προσθέσω κάτι..Εχω παρακολουθήσει συζητήσεις σχετικά με το που είναι καλύτερα να μείνει κάποιος ειδικά κι όλας αν πάει πρώτη φορά στην Πόλη στην περιοχή sultanahmet η Πέραν, ...
με χίλια! στην περιοχή Πέραν ,beyoglu ,εκεί δηλ που έμεινα και ναι πήγα για πρώτη φορά αλλά είναι η βολικότερη περιοχή γιατί είσαι περίπου στη "μεση"απο κει΄έχεις εναλλακτικές να μετακινηθείς προς Γαλατά,χωριά του Βοσπόρου,πάνω ταξίμ και νισάντασι,παλιά πόλη και εναλλακτικές για διασκέδαση πάσης φύσης!με τα πόδια!Μένοντας στην παλιά πόλη είσαι αποκομμένος,αλλά γούστα είναι αυτά.
Περιμένω τη συνέχεια της ιστορίας σου για την Κωνσταντινούπολη η οποία χωρίς να με μαγέψει μου έβγαλε όμως κι εμένα μιά αύρα παράξενα και ανεξήγητα ελκυστική τόσο που να θέλω να ξαναπάω.
Δεν ήξερα για τα 2 αυτά μπλογκ. Άρα έσεις μάλλον την πατήσατε. Κοίτα γενικά είχε τεράστιο θέμα με την ηχομόνωση το ξενοδοχείο. Ακούγαμε τα πάντα, συζητήσεις, γέλια πότε έβγαιναν πότε έμπαιναν. Το δωμάτιο μικρό και το δικό μας αν και μια επιφάνεια και ντουλάπα την είχε. Εμένα πάλι ο χώρος του πρωινού επίσης δε με ενθουσίασε χωμένη underground και μες στο μωβ τραπεζομάντηλο λες και πενθούσαμε:bleh: Ειδικά βλέποντας τόσα μαγαζάκια να προσφέρουν ωραιότατο πρωινό έξω και να βλέπεις περατζάδα. Γι αυτό λοιπόν φίλοι συμφορουμίτες αν βρείτε κάποια καλή προσφορά για ξενοδοχείο χωρίς πρωινό μην το σκέφτεστε. Υπάρχουν ωραιότατα μέρη να φάτε και να απολαύσετε το καφεδάκι σας. Γενικά ήμουν λίγο ξινισμένη με το hotel, ίσως όπως ανέφερα να έφταιγε το ότι οι προηγούμενες διαμονές μου ήταν σε πολύ ανώτερα καταλύματα. Καταραμένη κρίση:(:( Όπως όμως είπες κ συ η περιοχή είναι τέλεια και τέλος πάντων πάμε για να γυρνάμε και όχι για να μαστε μέσα στο ξενοδοχείο αλλά ουφ γκρίνιαξα και ησύχασα:p Αναμένεται η συνέχεια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom