ΗΠΑ City Tickets για Νεα Υορκη και Καλιφόρνια

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Καλή σας μέρα!

Έχω μπερδευτεί λίγο με τα εισητήρια που θα ήταν καλό να πάρω απο το ιντερνετ.

Αποφασίσαμε για Νέα Υόρκη να πάρουμε αυτό : New York Pass ? Easy Sightseeing New York City Attractions ? NY City Pass

Για Σαν Φραντζίσκο θα κλείσω εισητήρια για το αλκατραζ απο το σαιτ τους.

Στο Λος Αντζελες έχω πρόβλημα.. θα κάτσουμε 3 μέρες.. είδα στο σαιτ των universal οτι κάνει 140$(δολλάρια) το άτομο και βρήκα και την go los angeles card Go Los Angeles Card: Los Angeles Attractions, Tours, and Things To Do from Smart Destinations που για τρεις μέρες είναι 144$(δολλάρια) το άτομα. Με αυτά τα δεδομένα την κάρτα δεν προτείνετε και σεις?
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για την card του hollywood pass Hollywood CityPASS: Visit 4 Hollywood attractions for just $59.00 , a $103.95 value! που είναι αρκετά πιο φτηνή αλλά η πρώτη ατραξιον που δίνει για το universal είναι το ίδιο με το εισητήριο που θα περνα και απο το ορίτζιναλ σαιτ των universal? Ξέρει κάποιος? Προτείνετε κάτι άλλο ?

Για το Grand Canyon ψάχνω ακόμη ελικόπτερο!!!

Τι λέτε εσείς που έχετε πάει είναι καλές κινήσεις? Θα πρέπει να κλείσω και για κάτι άλλο??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.131
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω εξηγήσει και παλιότερα, είμαι κατά των καρτών αυτών στη ΝΥ, η πραγματική αξία που παρέχουν είναι μηδαμινή ή και αρνητική, ενώ σε βάζουν στο τρυπάκι να κάνεις άχρηστες δραστηριότητες (π.χ. Natural History Museum, κρουαζιέρα).

Τόσο για το Alcatraz, όσο ΚΑΙ για το Liberty/Ellis Island στη ΝΥ, είναι ΑΠΟΛΥΤΟ MUST να προκρατήσεις εισιτήρια από το site τους. Για το Alcatraz είναι σημαντικό γιατί αλλιώς δε θα βρείς, και για το NY Harbor είναι σημαντικό γιατί αλλιώς θα περιμένεις τις ατελείωτες ουρές στο castle Clinton.

Tα Universal studios ΔΕΝ περιλαμβάνονται στο Hollywood CityPass. Δεν την ήξερα αυτή την κάρτα, αλλά μοιάζει για τρελή απάτη.
Επίσης, από τα Attractions στο Los Angeles Card έχω επισκεφτεί μόνο τα Universal Studios. Όλα τα άλλα μοιάζουν "σκουπίδια" μουσεία, ενώ δεν περιλαμβάνεται το Getty Museum. Και τα Universal studios, για να περιληφθούν πρέπει η κάρτα να είναι για 3 ημέρες και πάνω.
Δεν λέει να μείνεις 3 μέρες μέσα στο LA, όμως....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom