Γαλλία Ισπανία Colmar-Παρίσι-Tours... και μετά Ισπανία!

panpan

Member
Μηνύματα
6.882
Likes
26.797
Όταν λες θα συνεχίσετε προς τα κάτω, τι ακριβώς Εννοείς? Μην τυχόν και προσπεράσετε τρέχοντας τη Νοτιοδυτική Γαλλία, καθ' οδόν για Ισπανία... Θα είναι ταξιδιωτικό έγκλημα 1ου βαθμού
Ο taver έχει δίκιο,είναι όνειρο.Με τι θα μετακινήστε; Οταν φτάσεις στα σύνορα με την
Ισπανία θα σε αναλάβω. :)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430
:lol: Να σου πω την αλήθεια, δεν θέλω να πάω τόσο πολύ σε μεγάλες πόλεις πέρα απο το Παρίσι, προτιμώ να δω πιο μικρά μέρη γι'αυτό επέλεξα το colmar. Εχθές ξεκίνησα να οργανώνω το ταξίδι οπότε έχω να δω πολλάααα ακόμα. Αν έχεις να μου προτείνεις κάτι θα χαρώ πολύ. Η διαδρομή που σκέφτηκα αρχικά είναι Αλσατία 2 μέρες, Παρίσι 4-5 ημέρες, Κάστρα Λίγηρα 1-2μέρες.. Δεν ξέρω καν αν φτάνουν οι μέρες που λέω
Η Αλσατία είναι μια εκδρομή απο μόνη της και λίγη θα της είναι πάλι δηλαδή 6-7 μέρες....Καλό θα ήταν να μην πήγαινες Κολμάρ (που ναι μεν είναι ωραίο αλλά μικρό και υπερτιμημένο θα έλεγα...αυτο το πιο ωραία πόλη της Ευρώπης σηκώνει πολύ συζήτηση και μάλλον προς κωμόπολη η χωριό, που λέει και ο taver φέρνει) και να αφιέρωνες πιο πολλές μέρες Παρίσι και 1-2 μέρες στο Λίγηρα με διανυκτέρευση Blois όπως σου λέει και ο taver ...περεπιπτόντως και κοντά στο Παρίσι έχει ένα σωρό κάστρα να δεις άμα θες...
Τώρα αν έχεις αποφασίσει αφετηρία Βασιλεία τότε εντάξει...
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
με τραίνο θα είμαστε.. με εντυπωσίασαν οι εικόνες απο Αλσατία γι'αυτο είπα να πάω στο colmar που είναι μικρό, το βλέπεις γρήγορα και απ'οτι είδα αντιπροσωπεύει τη περιοχή.. απ'ότι υπολογίζω έχουμε περίπου 10 μέρες στη Γαλλία και άλλες τόσες στην Ισπανία(δεν έχω ασχοληθεί ακόμα με το πού θα πάμε). Γι'αυτο επέλεξα αυτή τη διαδρομη (colmar-Παρίσι-Blois και απ'οτι βλέπω και Albi) τσίμα τσίμα είμαι:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.155
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom