Γερμανία Deutschland.....Λειψία

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
γεια σαααααςςςςς! αχ! περναω δυσκολα οποιος μπορει να βοηθησει....
λοιπον εδω και δυο χρονια θελω να παω γερμανια, και συγκεκριμενα λειψια αλλα δεν εχει κατσει.. δεν μπορω αλλο ομως πρεπει να παω τα χριστουγεννα γιατι μενει η καλη μου η μανουλα εκει και μου λεει συνεχεια ποσο ωραια ειναι τα χριστουγεννα και ποσο στολισμενη η πολη και τι τελεια ατμοσφαιρα εχει και μου τη δινει ρε παιδι μου, εχουμε σπιτι να μεινουμε, υπαρχει αυτοκινητο να μας παρει απο βερολινο και να μας γυρισει, τσαμπα φαι, τσαμπα baby sitting απο τη γιαγια για τα μικρα μου αρα ελευθερια κινησεων και δεν μπορω να πληρωσω τα 500 ευρω για τα αεροπορικα 2 - 3 μηνες νωριτερα γιατι μετα φτανουνε στα 1000 (με easyjet). το ξερω οτι για 2 γονεις και 2 μικρα δεν ειναι πολλα τα 500 αλλα....

καποτε βγαζανε προσφορες σχετικα συχνα οι αεροπορικες ε? τωρα τι γινεται βγαινουνε? η easyjet παντως εχει σταματησει να μου στελνει στο mail προσφορες οπως παλια...
υπαρχει καποιος αλλος τροπος να παω λιγο πιο οικονομικα. να θυμισω οτι θα εχω ενα πενταχρονο και ενα διχρονο μαζι.

καταλαβαινετε τωρα τι αντιμετωπιζω η δυσμοιρη???? :russian_roulette: :russian_roulette: :russian_roulette:
και να σημειωσω οτι εδω και 2 χρονια κανω ιδιαιτερα γερμανικα γιατι ελεγα πως θα παω, να ξερω να πω και μια κουβεντουλα και ακομα παω.... χι!χι!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Την εποχή που θες να πας οι τιμές τόσο με Lufthansa όσο και με easyjet είναι τσιμπημένες για ευνόητους λόγους.Αν δεν έχεις πρόβλημα με το χρόνο του ταξιδιού η easy μια χαρά τιμές έχει.Σου έβαλα τυχαία δυο ημερομηνίες μέσα στο δεκέμβρη και το κόστος για τους 4 σας είναι 275ε! http://www.easyjet.com/EL/Booking.mvc Ποσο καλύτερα?
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
οι ημερομηνιες ειναι συγκεκριμενες, 21/12- 05/01 λογω αδειας συζυγου και πριν που το εβαλα βγηκε 565 περιπου. thanks anyway...
με αυτοκινητο ειναι εφικτο εκεινη την εποχη? λογω καιρου ρωταω...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Εφικτό είναι,οικονομικό δεν είναι!Αν βάλεις ότι θες τουλάχιστον 2 διανυκτερέυσεις καθ'οδόν άρα και 2 επιστροφή,(πόσες πια ώρες να ταξιδέυουν τα παιδιά την ημέρα?),βενζίνη,διόδια,ίσως κάρτες διέλευσης σε κάποιες χώρες πόσα θα γλιτώσεις?Κι επειτα θα χάσεις τις μέρες στο δρόμο και σε μια εποχή που δεν ξέρεις από τώρα τι θα γίνεται στους δρόμους από χιόνι.Κι επειδή σα μάνα σε συμπονώ πρέπει να σου πω την πικρή αλήθεια!Δυο επιλογές έχεις φίλη,ή σκας την 500άρα ή κανονίζετε άδεια για άλλη εποχή! :(
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
σκεφτηκα και μια αλλη εκδοχη :D να παω εγω με τα παιδια στις 13/12 - 12/01 με 187 ευρωκαι να ερθει ο αντρας μου 21/12- 5/01 με αλλα 140. καλη φαση ενας μηνας. πρεπει να επιστρατευσω ολη τη γλυκα μου για να το πεισω.. will see....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.428
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν κρίνω από τους φίλους μου που είναι μπαμπάδες, θα τον πείσεις πολύ εύκολα ;)
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
την εκδοχη να στειλει η μανουλα κανα ευρουλακι δεν τη σκεφτεσαι ???
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
η μανουλα αυτη τη στιγμη ειναι σε φαση ανεργιας...αστα
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.095
Likes
23.938
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
σκεφτηκα και μια αλλη εκδοχη :D να παω εγω με τα παιδια στις 13/12 - 12/01 με 187 ευρωκαι να ερθει ο αντρας μου 21/12- 5/01 με αλλα 140. καλη φαση ενας μηνας. πρεπει να επιστρατευσω ολη τη γλυκα μου για να το πεισω.. will see....
Πολύ καλή ιδέα :D
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
σκεφτηκα και μια αλλη εκδοχη :D να παω εγω με τα παιδια στις 13/12 - 12/01 με 187 ευρωκαι να ερθει ο αντρας μου 21/12- 5/01 με αλλα 140. καλη φαση ενας μηνας. πρεπει να επιστρατευσω ολη τη γλυκα μου για να το πεισω.. will see....
Μην το σκέφτεσαι καν! Απλά κάντο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.610
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom