Eλληνικα νησια: ιδανικα για μονους και γυμνισμο

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Καλησπέρα,

Θέλω πολυ να παω σε καποιο νησι των Κυκλαδων και ισως και παραπερα για 5 μερες, τελη Αυγουστου (μετα τις 22), ζηταω ησυχια, ωραιες παραλιες, ιδανικα γυμνιστων, οσο το δυνατον λιγοτερα ζευγαρια και οικογενειες, φαγητο καλο και κυριως ενα νησι που ευνοει τον μοναχικο ταξιδιωτη, ειμαι γυρω στα 30, πολυ ανοιχτος και θα ηθελα κατι που να με ηρεμησει, εχετε τιποτα υπόψιν; ευχαριστω πολυ!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Θα σου πρότεινα την Ανάφη
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
ευχαριστω πολυ, ειχα υποψιν μου αναφη, αμοργο και δονουσα, εχετε παει σε ενα απο αυτα τα νησια;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αναφη κ Αμοργο εχω παει. Δονουσα θα παω φετος, οποτε δεν εχω ακομα αποψη.
Αν θυμαμαι καλα στην Αμοργο απαγορευοταν επισημα ο γυμνισμος, βεβαια ολο κ καπου θα μπορουσες να κανεις...το νησι ειναι γεματο κολπισκους, βραχακια για βουτιες κλπ. Απλα στην Αναφη κυριαρχουσε.
Επίσης η Αναφη ειναι απο τα νησια που πραγματικα φορτισα μπαταριες. Βεβαια κ η Αμοργος ειναι πολυ ομορφη, απλα η Αναφη μου ταιριαξε στην αρχικη περιγραφη σου.
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
ευχαριστω πολυ! ο κοσμος που πηγαινει αναφη ειναι ανοιχτος γενικα;
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Ένα είναι το νησί του γυμνισμου!!
ΔΟΝΟΥΣΑ!!
Και στις 3 παραλίες του νησιού οι παραταιρες ήμασταν εγώ κι η κολλητή μου που φορούσαμε μαγιό!!
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δονούσα:

Σταυρός (η παραλία στο λιμάνι): ΔΕΝ επιτρέπεται ο γυμνισμός, λόγω του ότι όλος ο κόσμος είναι εκεί.
Κέδρος: Επιτρέπεται ο γυμνισμός
Λιβάδι: Η ιδανική παραλία, επιτρέπεται ο γυμνισμός.
Καλοταρίτισα: Στη μεσαία παραλία είναι mix, στις άλλες 2 επιτρέπεται ο γυμνισμός.

Πήγα πέρυσι, πήγα φέτος και θα ξαναπάω.
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ, θα έρθω από εξώτερικο και θέλω πολύ χαλάρωση, για δονουσα ήμουν στην αρχή αλλά σκέφτηκα ότι θα έχω περιορισμένες επιλογές όσον αφορά διαμονή εκτός αν πάω στο κάμπινγκ, ευελπιστώ να υπάρχει ανοιχτός κόσμος στο νησί
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
camping δεν υπάρχει, τουλάχιστον οργανωμένο. Σε 2 σημεία μπορείς να στήσεις σκηνή, αλλά Αύγουστο πιστεύω δε θα βρεις ούτε τετραγωνικό σε Κέδρο και Λιβάδι. Αυτό το "ανοιχτός κόσμος" το έχεις γράψει 3 φορές σε 4 μηνύματα, δε μπορώ να καταλάβω τι εννοείς...
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
ok αρα προτεινετε δωματια στην δονουσα; Ψαχνω για χαλαρωση οποτε αν μου λεσ οτι δεν θα υπαρχει ουτε τετραγωνικο το ξενασκεφτομαι, ηθελα να παω μετα τις 22 και θεωρουσα ως θα ηταν καλυτερα απο αποψη κοσμου, οσον αφορα το ανοιχτος αναφερομαι κυριως στο θεμα του γυμνισμου αλλα και των προτιμησεων μου, δεν θελω να αισθανομαι περιορισμους καθε ειδους. Ευχαριστω για την βοηθεια και τα σχολια σας!
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κοίτα, επειδή το αφήνεις πολύ στο φλου, θα σου πω κάτι σαν συμβουλή και αν θέλεις άκουσε το, αλλιώς προσπέρασε το. Ο γυμνισμός είναι γυμνισμός. Δεν υπάρχει περιορισμός, αφού ψάχνεις να χαλαρώσεις και είσαι γυμνιστής, παίρνεις τα πράγματα σου (ομπρέλα, ψάθα, πετσέτα, νεράκι) βρίσκεις ένα ωραίο μέρος στη παραλία, τσιτσιδώνεσαι, βουτάς γυμνός, κάνεις ηλιοθεραπείας γυμνός και αν μείνεις εκεί έχει καλώς, αλλιώς μετά ντύνεσαι και φεύγεις. Αν πας με τη σκέψη για σεξουαλικές/ερωτικές περιπέτειες, θα κάνεις μεγάλο λάθος. Αυτά από μένα και καλά να περάσεις, με σεβασμό προς όλους.
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ευχαριστω πολυ, μαλλον δεν εγινα σαφης, θελω ενα μερος που να επιτρεπεται ο γυμνισμος, δεν θελω απαραιτητα μια παραλια που να εχει κοσμο, και μονος μου να ειμαι τοσο το καλυτερο, οσον αφορα τις περιπετειες που αναφερθηκες εννοουσα πως δεν θα ηθελα να παω σε καποιο νησι στο οποιο να νιωθω οτι ειμαι μειοψηφια ειτε λογω πολλων οικογενειων ειτε λογω ζευγαριων ανεξαρτητως σεξουαλικης προτιμησεως, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.463
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom