Eλληνικα νησια: ιδανικα για μονους και γυμνισμο

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
να νιωθω οτι ειμαι μειοψηφια ειτε λογω πολλων οικογενειων ειτε λογω ζευγαριων ανεξαρτητως σεξουαλικης προτιμησεως,
Μάλλον δεν διάβασες το πρώτο μου μνμ;;; Έγραψα ότι στο συγκεκριμενο νησι εγω με την κολλητή μου που φορούσαμε μαγιό ήμασταν η εξαίρεση..

Ένα είναι το νησί του γυμνισμου!!
ΔΟΝΟΥΣΑ!!
Και στις 3 παραλίες του νησιού οι παραταιρες ήμασταν εγώ κι η κολλητή μου που φορούσαμε μαγιό!!
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
Όπως σου είπαν και τα παιδιά απο πάνω η Δονούσα και η Ανάφη είναι τα ιδανικά μέρη για αυτό που ψάχνεις, με δεδομένο το ότι θέλεις διαμονή σε δωμάτιο και σχετικά κοντά (Κυκλάδες). Σε καμία περίπτωση δεν θα νιώσεις παρείσακτος ειδικά στις παραλίες που κάνουν και ελεύθερο καμπινκ, Κέδρος και Λιβάδι για Δονούσα και Ρούκουνας, Μέγας Ποταμός κ.α για Ανάφη. Απο τη στιγμή λοιπόν που θέλεις και ησυχία θα σου πρότεινα να το προγραμματίσεις για λίγο αργότερα, καθώς σε αυτα τα νησιά/παραλίες έχει αρκετό κόσμο τον Αύγουστο, ίσως απο τις 26/8 και μετά να είναι καλύτερα.
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ευχαριστω πολυ εκλεισα προσφατα τα εισητηρια μου για Αθηνα και προσπαθω να οργανωθω, δεν περιμενα να εχει τοσο κοσμο τον Αυγουστο, ημουν Βορεια Ελλαδα τις αλλες φορες που κατεβαινα οποτε δεν εχω εικονα απο νησια του Αιγαιου.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Επειδή η Ανάφη κ η Δονούσα θέλουν οργάνωση κ ίσως αυτή τη στιγμή να μην μπορείς να βρεις κάτι, θα σου πρότεινα κ 4 άλλες σχετικα πιο ευκολες επιλογές:
1) Αντίπαρος -παραλία camping (γυμνιστών 'με τη βούλα' κ αρκετά παρειστικη). Συνδυάζεται με Πάρο όπου μπορείς να κάνεις γυμνισμο στη Λαγγερη
2) Συρος- παραλίες Αρμεος κ Δελφίνι (πανέμορφες κ οι 2, η πρώτη κ με πολλούς solo γυμνιστές)
3) Σκιάθος- παραλια μικρή Μπανάνα (παράδεισος γυμνιστων κ πολύ ζωντανό νησί γενικά)
4) Αγκίστρι - παραλία Χαλικιαδα (παραδεισένια παραλία γυμνιστών σε ένα καταπράσινο νησί μια ανάσα από την Αθήνα).
Επειδή είμαι κ εγώ του γυμνισμου έχω πάει στα 1, 2, κ 4. Σκιάθο δεν έχω πάει, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια από σχετικούς φίλους κ έτσι την ανέφερα. Εάν ήσουν ζευγαρωμενος θα σου έλεγα να βιώσεις κ την εμπειρία ξενοδοχείου γυμνιστών. Το έκανα πέρσι στη Ρόδο κ ήταν υπέροχα . Έχε το κατά νου για το μελλον
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Eυχαριστω πολυ για ολες τις συμβουλες, ειναι πολυ χρησιμες, τωρα τρεχατε ποδαρακια μου με τα δωματια!! δεν ηθελα να βαλω και αλλες επιλογες για να μην μπερδευτω αλλα τα μερη που προτεινεις ακουγονται δελεαστικα και ονειρικα, σκιαθο και αγκιστρι εχω παει και περασα πολυ καλα, θα τα κοιταξω ολα, ανυπομονω! πολυ ωραιες ιδεες απο ολους!
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
καλησπερα στην ομαδα και ελπιζω ολοι να ειστε ασφαλεις, υπαρχουν προτασεις για δωματια στην δονουσα η στην αναφη; ευχαριστω εκ των προτερων!
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Για Αναφη δε γνωριζω αλλα για Δονουσα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τετοια περιοδο. Συνηθως Ιουλιο Αυγουστο ειναι φουλ. Ξεκινα να παιρνεις τηλεφωνα, γιατι και οι τιμες θα ειναι στον Θεο, ακομα και γι αυτο το μικρο νησι.
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Ευχαριστω πολυ, μαλλον δεν εγινα σαφης, θελω ενα μερος που να επιτρεπεται ο γυμνισμος, δεν θελω απαραιτητα μια παραλια που να εχει κοσμο, και μονος μου να ειμαι τοσο το καλυτερο, οσον αφορα τις περιπετειες που αναφερθηκες εννοουσα πως δεν θα ηθελα να παω σε καποιο νησι στο οποιο να νιωθω οτι ειμαι μειοψηφια ειτε λογω πολλων οικογενειων ειτε λογω ζευγαριων ανεξαρτητως σεξουαλικης προτιμησεως, ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!
Γεια χαρα φιλε
υπαρχει στην Νοτια κρητη ενα ξενοδοχειο γυμνιστων που λεγεται VIRTOMARTIS Νομιζω ότι αυτο ειναι που θες
δες https://www.vritomartis.com/
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Υπάρχει και στη Ροδο, μόνο που απ' όσο έχω καταλάβει, δεν θέλει οικογένειες και ζευγάρια, που κατά κύριο λόγο θα έχει στα ξενοδοχεία αυτά.
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
ακριβως οχι οικογενειες και παιδια και ζευγαρια, θα κοιταξω για μετα τις 24 αυγουστου και ελπιζω να εχει μεινει καποιο δωματιο και για μενα!αν καοιος απο το γρκουπ εχει καποια επαφη θα με βοηθουσε πολυ! να ειστε καλα!
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
καλησπερα στην ομαδα και ελπιζω ολοι να ειστε ασφαλεις, υπαρχουν προτασεις για δωματια στην δονουσα η στην αναφη; ευχαριστω εκ των προτερων!
Για Ανάφη δες "Τα πλάγια", έχω μείνει δύο φορές, απλά και καθαρά δωμάτια με φοβερή θέα στην αρχή της χώρας. Στη Δονούσα δεν έχω να προτείνω κάτι καθώς δεν έτυχε να βρώ κάποιο value for money. Πάντως έχω την εντύπωση οτι στην Ανάφη θα βρεις λίγο πιο οικονομικά δωμάτια απο Δονούσα τον Αύγουστο.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Νοιώθω την ανάγκη να αναφέρω στο συγκεκριμένο thread πως όντας άρτι αφιχθεις από Αντίπαρο, απογοητεύτηκα φέτος όσο δεν παίρνει από την παραλία του camping. Βρήκα απαράδεκτο το γεγονός να κατακλύζεται μια επίσημη παραλία γυμνιστών από ντυμένους λουόμενους. Ζήτημα να ήμασταν 6-7άτομα γυμνιστές (δεν συμπεριλαμβάνω τα κορίτσια που απλά κάνουν μπάνιο topless) σε μια παραλία με πάνω από 40 άτομα. Έφτασα στο σημείο να νοιώθω εγώ ως γυμνιστης σαν τη μύγα μες το γάλα. Πριν 4 χρονια δεν ηταν ετσι. Στο κάτω κάτω άμα θέλουν να κάνουν κάποιοι μπάνιο ντυμενοι, υπάρχουν τόσες άλλες παραλίες στο νησι. Πραγματικά νοσταλγησα την παραλία Μαντωματα στη Ρόδο που ήμουν πέρσι (οργανωμένη κ όλοι γυμνιστές). Κρίμα για το όμορφο αυτό νησάκι που κάποτε ήταν πιο εναλλακτικό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom