Easyjet - Μόνο πτήση επιστροφής

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Γεια χαρά,

Είχα βγάλει ένα εισιτήριο με επιστροφή για Ρώμη από Αθήνα με την Easyjet και τελικά εξαιτίας ενός απρόοπτου ταξιδιού που θα κάνω στη Λιθουανία θα πάω στη Ρώμη από Βίλνιους με AirBaltic και θα επιστρέψω μετά Αθήνα. Επειδή δεν θα χρησιμοποιήσω το ταξίδι της μετάβασης (Αθήνα - Ρώμη) λέτε η Easyjet να ακυρώσει και την πτήση επιστροφής (Ρώμη - Αθήνα); Τους έστειλα email μπας αλλά δεν έχω λάβει απάντηση ακόμη.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Να το προσέξεις γιατί αρκετές εταιρίες αν δεν εμφανιστείς στο πήγαινε αυτόματα ακυρώνουν και την επιστροφή. Για την easy συγκεκριμένα δεν γνωρίζω να σου πώ. όπως και να έχει επικοινώνησε μαζί τους.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Άντε να επικοινωνήσεις με την Easyjet. Έχουν μεγάλο φόρτο αλληλογραφίας μου απάντησαν και θα καθυστερήσουν να απαντήσουν στο μήνυμα μου.

Υπήρχε δυνατότητα να κάνεις live chat με το support τους αλλά δεν μπορώ να βρω πως. Πριν μερικούς μήνες που το χρησιμοποίησα το βρήκα τυχαία.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Άντε να επικοινωνήσεις με την Easyjet. Έχουν μεγάλο φόρτο αλληλογραφίας μου απάντησαν και θα καθυστερήσουν να απαντήσουν στο μήνυμα μου.

Υπήρχε δυνατότητα να κάνεις live chat με το support τους αλλά δεν μπορώ να βρω πως. Πριν μερικούς μήνες που το χρησιμοποίησα το βρήκα τυχαία.

γιατι δεν τους παιρνεις τηλ. εγω μεσα σε ενα μηνα τους εχω παρει 3 φορες και εχουνε απαντησει και στις 3.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Άντε να επικοινωνήσεις με την Easyjet. Έχουν μεγάλο φόρτο αλληλογραφίας μου απάντησαν και θα καθυστερήσουν να απαντήσουν στο μήνυμα μου.

Υπήρχε δυνατότητα να κάνεις live chat με το support τους αλλά δεν μπορώ να βρω πως. Πριν μερικούς μήνες που το χρησιμοποίησα το βρήκα τυχαία.
Γειά!
Λοιπόν, για να μιλήσεις στο live chat πρέπει πρώτα να κάνεις sign in....όταν έκανες την κράτηση έγινες μέλος?? Ή γενικά είσαι μέλος της EasyJet??
Aν ναι, σου δίνει τη δυνατότητα κάνοντας sign in να δεις τις πτήσεις που έχεις κάνει booking και να τις αλλάξεις :p τώρα πως εννοεί την αλλαγή δεν ξέρω γιατί δεν έχω κάνει κάποια κράτηση για να το τσεκάρω...

ααα αφού λες ότι το είχες δει κάποια στιγμή τυχαία...σημαίνει ότι είσαι μέλος...
https://www.easyjet.com/en/myeasyjet/signin

Ελπίζω να βγάλεις άκρη ;)
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Τηλεφωνικά είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα. Το ίδιο είπαν και μέσω live chat. Άντε να δούμε τι θα γίνει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom